bugün

özellikle mutlu ol yeter albümünün kapağı muhteşemdir.
sarkılarından birkacı.

(bkz: seni kalbime gomdum)

(bkz: seni yazdım kalbime)

(bkz: bir anda)

(bkz: olmadı yar)

(bkz: senden vazgecmem)
http://recordturk.com/images/kapaklar/absurd/014.JPG
müslüm gürses derki; ''Şimdi...'' cümlenin sonunu dinlemek insanın sabrına kalmıştır.
Hakkı yenilmiş büyük adam. 7 Mayıs 1953 doğumludur
(bkz: 7 mayıs dünya müslümcüler günü)
arabesk müziğin baba lakaplı ünlü şarkıcısı.
bundan tam on beş sene önce bir içki masasında müslüm gürses benim babam senin baban değil davasına bir arkadaş kalbinden bıçaklanmışdır ve ölmüşdür. müslüm gürses şarkılarını dinleyip kendini kesen çok tanıdığım vardır, aynı tanıdıklarım hastanede iğne olmaktanda altına sıçarlar.

bu olay konya da muhacir pazarı isimli semtte olmuşdur.
arabeskin anlam dünyası, kalbi, can damarı. ağlatan yıllar $arkısı onun kim olduğunu anlatmaya yeter de artar bile...
yumurtaya can veren allahım yeşil biberi neden yarattın vecizesiyle beni gizemin derinliklerine sürükleyen arabeskin babası.
orijinaldir, imitasyon özellikleri yoktur, samimidir.

biraz da kabullenmiş hali rahatlatır beni müslüm'ün ve dinleyenlerinin. ama garip bir kabullenmişlik bu. reddetmenin verdiği rahatlık. 'skerim lan sizinle mi uğraşacam' duygusu. 'sizin tartışıp durduğunuz şeyi zaten silmişim ben hayatımdan' rahatlığı... tabii bunları sıfır noktasında olan insanlar için (alkolle değişime uğramamış) söylüyorum. içince her türlü genellemenin dışına çıkar insanoğlu.

nedenini bilmiyorum ama müslüm dinleyen adamdan korkmam. belki yukarıda anlatmaya çalıştım nedenini. ibrahim tatlıses, mahsun, özcan deniz dinleyen adamdan korkarım mesela. çünkü orijinallikleri yoktur bu adamların. herşeyi yapabilirler.
Özellikle ali tekintüre şarkılarını en iyi söyleyen arabeskçidir. ne fayda,gitmeseydi onun kulu olurdum,gidecek birgün,Güldür Yüzümü,Aldana Aldana ve gitme bunlardan bir kaçı.
(bkz: aldanma çocuksu mahsun yüzüne)
Yeni Rakı nın * reklam anlaşması yaparak, stratejik karar verme yeteneğini gözler önüne serdiği, acı insanı. Arabesk müziğin babasıdır, şarkı sözleri insanı alır götürür bambaşka alemlere. Alkolsüz Dinlenmesi halinde dahi sarhoş edebilecek kalitede şarkıları vardır. Bol kanlı konserlerin adamıdır.
ericcson telefonlar yeni çıkmış, müslüm baba da sanırım çekmeyen bir yerde, klasik dıt dıt sesi gelir telefondan, müslüm baba telefona bakar, telefonun üstünde ''şebeke arıyor'' yazıyordur, hemen eşine döner, hanım beni şebeke arıyor, hayırdır inşallah benim şebeke ile ne işim olur.
yılın sonuna doğru bir albüm çıkartacakmış heralde. dört gözle bekliyoruz...
sensiz olmaz, sabahat abla gibi şarkıları inanılmaz yorumlayan adamdır. arabeskçi falana diye bir kalemde zinhar silinmemelidir. murathan munganla ortak çıkardıkları albüm dinlenilesidir.
çıkacak yeni albümünün, eski albümlerde olduğu gibi ağır olması istenen baba.

artık bıraksın entelliği bize yeniden esrarlı gözleri, unutamadımları okusun.
ata demirer taklidi yapan sanatçı.* *
mahsunluğuyla, saflığıyla, efendiliğiyle, ve tabiki o muhteşem sesiyle, kim ne derse desin arabeskin tek ismi, kralı.
her ne kadar sorulduğunda dinlemiyorum cevabı alınsa da, gizliden gizliye, en ummadık insanların bile dinlediği insan.
bugün türkiye'de onun hayran kitlesi gibi bir hayran kitlesi bence yoktur. böyle fanatik bir hayran grubu yoktur. hem arabesk, hem de diğer türlerde olmak üzere. müslümcülük gibi bir başka var mı?
söylediği şarkıların sayısı, yaptığı albümlerin sayısı belli değildir.o kadar fazlaki herkes farklı bir sayı söylüyor. oysa durmuyor, devam ediyor. eğer kendi tarzında devam ederse, çok uzun yıllar daha dinleyebiliriz.

(bkz: garip dünya)
kendini asmıs bi arabesk sanatcısı.
coca cola lı reklamı ile gülmekten kırıp geçirmiştir kendileri. bırrrrrrrrrrrr. aslında ilk izlediğimde gülememiştim çünkü kaskatı kesildi idim. kolayı içtikten sonra reklamın devamında ne geleceğini tahmin edebiliyordum. ağır ağır ''eveeeğeeeet kola budur. içiniğizz.'' tarzı bir şeyler mırıldanacak ardından da pek muhterem eşi muhterem nur belirecek diye beklerikene birden bırrrrrrrrrrrr. deyince şaşırdım hali ile. bi de o kafa sallamalar yok mu. allah ım sen koru yarappi.
direkman mail adresinin bulunması gereken ve

"baba teyoman tarkan garbıc marbıc kavırları yapıyorsun, boş işler bunlar, bir one last goodbye kavırı yap, bak biz köprüaltı metalcileri nasıl tutuyoruz seni"

diye mail atılması gereken insan.
coca cola reklamında bırrrrrr diyerek beni şaşırtan kişi.hayır o kadar ağır konuşan,ağır hareket eden bir insan nasıl olurda öyle hızlı bir biçimde bırrrr diyebilir.yok yok kesin bir hile var onda.
(bkz: affallatan ünlüler) (bkz: brrr)
sevgili bulana kadar dinlenen,bulduktan sonra sevgilisinin gözünde kro olmamak için dinlenmeyen şarkıcı.
güncel Önemli Başlıklar