bugün

ilker Ayrık ın Geniş aile dizisinde harika bir karakter yarattığı Mürsel süper ligin kurucusu.
geniş aile dizisinin kekeme, korkak ama bir o kadar da sevimli coğrafyacısıdır..
ağlaması çoğu kişi tarafından kahkaha ile karşılanmaktadır. o nasıl ağlayış lan.
içip içip çatıya çıkar ve ;
manda yuva yapmıs söğüt daaalına HOP daalına
yavrusunu sinek kapmıs HOP
-Pis sinek neden kapıyosun vııaaay :-((.........
tüm zamanların en saf , en masum aşığıdır.
(bkz: vurdur mürsel)
cetveli çantasından taşan coğrafya hocasıdır. efsane performanslardan biridr.
son bölümlerde iyice gerizekalılaştırılan karakter. sonra sormazlar mı bu nasıl çoğrafya öğretmeni oldu diye?
şu an ki yayınlanan dizilerde ki en iyi oynanan karakterlerden biridir kanımca. yakışıklı serdar, mürsel, süleyman efendi.
sanki ecevit'e oy verirmiş gibi gelen karakter.

edit: şimdi kemal kılıçdaroğlu'na verir.
korkak, masum ve Cevahir'in tabiriyle de titrek olan, ağlamasıyla, kekeme olmasıyla, iki cümlede bir hop demesiyle tv'lerin en sevimli karakteri.
annemin (bkz: geniş aile) izlerken "bu çocuğu çok seviyorum, içime sokasım geliyor." diyerekten kahkaha attığı üzerine babam ve benim delici bakışlarıma maruz kalınca kızarıp, bozardığı benim ve ailem için dizini en renkli karakteridir.
tuttuğu yer hariç 40 cm cetveli vardır.
replikleriyle gönülleri fetheden titrek coğrafyacı.
http://www.geyikoloji.com/videolar/komik-videolar-1/mursel-gobek-sov-3232.html
(bkz: selamın aleyk)
(bkz: sertleşme sorunu yaşayan öğretmen)
ayrı dizisi olsa izlenir.
ilk bölümlerde normal biridir sonradan gerçekte hayatta tanıdığı birini görüp onun gibi karakteri değiştirmistir.
keşke leyla ile mecnun'da olsa denilen karekterdir.
Geniş aile dizisi karakteriydi.
özellikle hapise düşme sahnesi dizinin en komik 20 sahnesinden biri olur.
koğuşta racon kesmişti.
Geniş aile dizisinde ilker ayrık'ın canlandırdığı efsane karakter.

--spoiler--
Merhaba ben Mürsel, evliyim ve bir oğlum var, oğlum erkek karım kız.
--spoiler--
çok komik karakterdi. cüneyt inay karakteri yaratırken lise arkadaşından esinlenmiş.