bugün

bir çeşit yazardır kendisi. bugün ki sabah ın pazar ekinde Yeşilçam'da Kürt Gölgesi adı altında yarım sayfa yazısı vardı. Yazıyı okudum ve yazıda herhangi, kürtlerle ilgili kötü bir şey yok. Yazıda kürt karakterleri oynayan oyunculardan vs bahsedilmiş. Benim kafama takılansa dev başlıktı. Yani küçücük çocuk bile bu başlığın olumsuz bir başlık olduğunu anlar. Yazar kendi aklınca bir şeyler mi demeye çalışmış açıkcası anlayamadım. Ya bir şeyler demeye çalışmış ya da türkçe'yi hiç iyi kullanamayan bir yazar. her ikisi de çok kötü tabi.

edit: kendisi tarafımdan bu entirim şikayet edilmiş. mesaj da; Yaziyi dikkatli okusaydiniz, bir kitap tanitimi oldugunu ve icerigin bana ait olmadigini anlardiniz. Benim de sadece kitaptan alintilar yaptigimi.

eski gazeteleri tekrar karıştırdım ve yazısını bulup bir kez daha okudum. evet kitap tanıtımı var ve kitabın ismi Türk Sinemasında Kürtler yazarı da Müslüm Yücel. Söz konusu entirimde yazının içeriğinde hiçbir ters bir şey olmadığını söylemiştim zaten. Kötü bir şey olmadığını... Ki kötü de olsa kitap içeriğinden dolayı yazarla alakası olmayacaktı. Benim şikayetim yarım sayfa içeriğin koca başlığı. Yeşilçam'da Kürt Gölgesi. Tekrar bakıyorum kitabın ismi bu değil. içerikte kitabı yazan yazarın böyle bir cümlesi yok. Yani bu atılan başlığın kitabın yazarıyla bir alakası yok. Tamamen köşe yazarıyla alakası var ve bu başlık bana olumsuz bir başlık gibi geldi. Hatta olumsuz bir başlık. Bu açıklamayı yapma gereği duydum sadece. Entirimin arkasında olarak.
güncel Önemli Başlıklar