bugün

unaccounted for yavrusu bu ingiliz tayı ileride adından sıklıkla bahsettirecek kapasitede bir isim. bugün koşulacak olan 2009 yılı, 1.inönü koşusuyla gücünü iyice kanıtlayacağını düşündüğüm isim yüksek olasılıkla geleceğin şampiyonlarındandır. büyük bir aksilik olmazsa, bu akşamki yarışını da rahat bir şekilde kazanması gerekir.
bugün koşulan dişi tay deneme koşusunu çok rahat kazanan safkan. ayaklarının düz basması dileğiyle.
dişi tay deneme koşusundan sonra kısrak koşusunuda kazanarak invincible girl'den prenseslik tacını şimdilik alan başarılı tay. bunda invincible girl'ün sorunlarının katkısı büyüktür. öyle bir fırsat yakalamıştırki eğer ankara koşusunuda kazarnısa grand ekinokstan sonra triple crown yapma şansını eline geçmiştir. başarılarının devamını diliyoruz.
84. gazi koşusunu kazanarak jokeyi selim kaya ile süprize imza atmıştır.
azaraks, hakkar ve invicibble gırl gibi sağlam atları geride bırakmış, helal olsun.

pan river'ın yeri ayrıdır her zaman.
türk yarışçılık tarihinin bana göre en büyük kısrağı efsane lyra 'nin efsaneliğine gazi koşusunu kazarak tek efsane var oda benim diyen dişi tay deneme, kısrak ve gazi koşularının 2010 yılı şampiyonu can şemenoğlu'nun tüyler ürpertici performans sergileyen atı. dişilerin triple crown yapabilmesi içi dişi tay deneme koşusu , kısrak koşusu yada gazi koşusu 'ndan bir tanesi ve ankara koşusunu kazanması gerekiyordu. ama mystical storm hem gaziyi hemde kısrak koşusunu kazandı. bana göre şimdiden triple crown u haketti. Ancak tabi triple crown sayılabilmesi için ankara koşusu'nu kazanabilecekmi? triple crown yapan hiç bir dişi atı ben görmedim. bakalım şampiyon grand ekinoks'tan sonra triple crown 'u dişi bir atmı yapacak? izleyip hep birlikte görmek dileğiyle.
selim kaya ile coşan kısrak .