bugün

2. sezon 12 ocakta başlıyormuş *

edit: başlamadı amk aq a me ke mk

büdüt: 2. sezon 17 şubatta başlıyormuş *
2.sezonun 1.bölümüyle dehşetler dehşeti yarmış, en sonunda --spoiler-- "lan tix?!" diyerekten hüzünlendirmiştir. --spoiler--
birinci bölümdeki havuz sahnesinde o bakışları görmemek için bölümü durdurduğum dizidir.
(bkz: üzülüyorum)
(bkz: kıyamam)
bu yıl izlediğim açıkara en iyi dizidir. 90'lı yıllara ait muhteşem müzikleri ve gerçekliği tartışılmaz. benim gibi düşünen çok olmalı ki 6 bölümlük mini drama olarak düşünülüp final yaptığı hafta ikinci sezon onayı açıklanmıştır. hele üçüncü bölüm sonunda çalan a letter to elise beni nerelere aldı götürdü. bir de 'finn' var tabi, bir insan evladı bu kadar muhteşem bakamaz.
ergenliğimle yüzleşme dizisi. o günlere götürmesi, rea'nin hissettikleri o kadar tanıdık ki. bence finn de onu sevmemeliydi gercek hayatta finler rae gibi kızları sevmezler.
diziler hakkında yorum yapmak alışkanlığım değildir ama son bölümüyle rea'ye deli gibi sinirlendiğimden yazıp rahatlamam lazım.

--- spoiler ---

tamam anladık finn'i kıskanıyorsun, o kız varken yanında takılmaya dayanamıyorsun. ama ne demeye chloe'nin peşine takılıp saçma sapan tiplerle dolaşıyorsun??? o salakların ne mal olduğu sen bisikletinle uğraşırken sana arabadan salak salak sırıttıklarında belliydi!

finn'i hala sevdiğin halde çocuk ayağına kadar gelip resmen gitmemem için bana bir neden ver diye yalvardığında "gitmem gerek" demekle gelmiş geçmiş en mal dizi karakteri olduğunu kanıtladın bence.

ve kester biz seni adamın dibi bellemiştik! rea'nin yanında kimseler yokken sen vardın. ama şimdi rea zaten her şeyini kaybetmişken, zor zamanlar geçirirken suratına kapıyı çarpmakta neydi öyle???

liam ilk başlarda sevmiştim seni ama artık senden ölesiye nefret ediyorum. tanışmanıza vesile olan yangın alarmına lanet olsun. ilk başta rea'yi küçüksün dedin reddettin de rea 2 günde büyüdü mü??? rea kabul ettiği için ayrı bi aptal ama sen de öyle bir şey teklif ettiğin için tam bir pisliksin.

--- spoiler ---
Altyazısı bir türlü çıkmayan harika dizi. dil bilmediğime ilk kez lanet ediyorum.
müziklerini sevdiğim dizi. tumblr'daki şişko kızların umut bulduğu bir dizi olması nedeniyle ergen dizisi muamelesi görmektedir ama kanımca ergen dizisi değildir.
zaten bildiğim kadarıyla gerçek hayatta finn falan yokmuş ama grupta archie adında gay bir çocuk olduğu doğrudur.
1.sezonunu bitirdiğim 2'ye başlayacağım dizi. Evet belki ergen olabilir ama ortada gerçekten problemli bir kız ve yaşadıkları var. Hangimiz ergen olmadık ki, herşeye rağmen eglenceli ve güzel bir dizi şimdiye kadar benim için. Ha sanırım 3.sezon için kız zayıflayacakmış,merak ediyorum cidden nasıl olacağını.
the cure,the smiths,björk un muhteşem şarkılarıyla bezeli dizi.
görsel
bir günde başlanıp bitirilen dizilerden çünkü sadece 6 bölüm. öyle sıradan ergenlik dizisi de değil izlerken lise yıllarıma geri döndüm. kendi gel gitlerimi, asiliklerimi, platonik aşkımı, ön yargılarımdan ötürü şans vermediklerimi düşündürüp gülümsetti. sonra bir baktım 2 sekme daha açmışım. bir yandan dizinin hatırlattığı müzikleri dinliyorum bir yandan da nico mirallegro nun resimlerine bakıyorum imdb'den. böyle bir çelişki olamaz o şarkıları hatırlayacak kadar yaşlı nicoya hayran olacak kadar genç yüreğim.
neyse demem o ki izlenesi dizi. heyecanla bekleniyor 2. sezon.
ana karakterin dizideki çizimleri insanı yaran cinstendir. müzikleri de bi o kadar güzeldir. (bkz: björk)

ayrıca finn ve archie adında iki tane tatlı mı tatlı, dünyanın en iyi insanlarını barındırır bu dizi.

he bi de 2.sezonu 2014'te geliyormuş, bekliyoruz efenim.
iyi ki güzel bir dizi yaptılar 2 yıla bir 6 bölüm yayınlıyorlar dediğim gerçek bir günlükten uyarlama dizi.
şarkıları güzel olan dizi.