bugün

Şu an dinlediğim şarkı ritmi harika.
ortaokul hayatım bu saçma kalıpla geçti.
yurtdışına çıksam, "my favorite computer game is nfs" desem.
adam "ohh fuck nfs is very good" dicektir.
bi bendeki efendiliğe bak, bide adam ki rahatlığa.

"my favorite sport club is galatasaray" olmaz öyle böyle kalıp.
"i keep galatasaray" olması gereken budur. *
-my favourite game is me...
+don't play with yourself... it's so disgusting...
-some times i use melons...

favori oyununun ne olduğunu irdeleyemeyenler için konuşulmaması gereken konudur.*
sene 1999, bu şarkı öyle böyle popüler değil. tabi kafaya yerleşmiş bir kere "elin amerikalısı boktan iş yapmaz" diye, ama klipteki cadillac eldorado convertible'ın kırmızı deri koltuklarına bariz bir şekilde nina persson'un kolundaki dövmenin mürekkebi bulaşmış, rezil görünüyor. "lan isyankar kızı vs oynuyor, pislik adettendir, tema icabıdır heralde" diyip geçiyoruz. tabi sonra gaz pedalına kaya yerleştiren otobana çıkan hangi asi kızın sakızdan çıkan dövmeyle gezeceğini düşününce saçma geldi. büyük bir klip hatasıydı evet, elin amerikalısı da sıçabiliyordu işte, böyle de bir anısı vardır klibinin. 2-3 tane değişik finali vardı klibin, gaz pedalının üzerindeki taşın en son nina'nın kafasına düştüğü finale sahip versiyonu favorimdir. ha bir de felix vardı klipte.
şuraya tıklayayımda dinleyeyim lan neymiş bakalım bu
(bkz: gran turismo 2)
pes 2010.
cadillac alıp 200 km/h hız yaparak dinlenmesi farz şarkılardan. o ne gazdır öyle.
"kafama eseni yaparım, tillahı gelse tanımam; kendi bildiğim yolda dikine giderim, beni durdurmaya zaten kimse cesaret edemez, gerekirse kendimle beraber önüme çıkanı da götürürüm" şeklinde "özgürlük ve serbest/kişisel düşünce her şeydir, toplum hiç bir şey" gibi bir bakış açısına sahip klibi olan şarkı.
avrupa'da kliplerden bir tanesi* yüzünden bir kaç ülkede yasaklanan şarkı;trafikte kazaları teşvik ediyormuş*.
bir otoban şarkısı. şiddetle tavsiye edilir...
isveçli cardigans ın en gaz şarkılarından biri:
http://youtube.com/watch?v=styYbRWQYP8
gran tourismo 2 adlı oyunun teaser'ında çalan parça. zaten bu şarkının olduğu albümün adı da gran turismo'dur. süper parçadır gözleri doldurur
kıpır kıpır bir cardigans parçası.
cardigans parçası. epey eski.bundan yüzyıllar önce yani tam olarak 20. yüzyılda bayağı tutmu$tu. grand tourismo 2 oynayanlar bu parçayı hatırlayacaklardır.
nina persson un bir roportajinda soyledigine gore dovmenin koltuga gectigi anlasilmis ama izleyenler fark etmezler diye dusunmusler ve bu hata duzeltilmemis.
aslında bu bir the cardigans şarkısıdır ama gören sevdiği oyunu yazıyor ne mutlu onlara. bunun klibi baya kalitedir. esas kızımız nina persson altına aldığı arabanın gaz pedalına bir taş koyar yola öyle tam gaz devam eder. önüne çıkanlar sağa sola savrulurken o gayet rahat şarkısını söylemektedir. ayrıca sol kolundaki iğrenç sulu boya dövmesi arabanın koltuğuna akmıştır. hiç kimsemi görmedi yahu? burdan yönetmene ve montaj ekibine yazıklar olsun diyorum başkada birşey demiyorum
'my favourite game is cm5 but ı can't transfer kovaçeviç and ı am very sad'şeklinde tamamlanabilecek cümle!
(bkz: winning eleven)
(bkz: fifa 2005)
benim favori oyunum anlamina gelen ingilizce bir ifade.cümle , kendince gorecelidir.cunku cumlede benim favori oyunum derken bir kisisellestirme soz konusudur.ve bundan dolayidir ki; herkesin favori oyunu benzer ozellikler gostermekle birlikte yine de farklidir.
ingilizcenin "my name is asiti kaçmış kola", "ı am fourty years old" cümlelerinden sonra öğrenilen ilk cümlelerden biri.
cekilen ilk klibi yasaklandigi icin ikinci versiyonu cekilen the cardigans sarkisi.