bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ruhumuzdaki tahteravallinin iki oyuncusu. kimi zaman mutluluk, kimi zaman mutsuzluk üste çıkar ruhumuzda. biz de arada debelenir dururuz işte. bir de demişler ki;

  birisi mutsuzluğundan söz ediyorsa uzağında birisi vardır, mutluluğundan söz ediyorsa yakınında...
  2 ... guzunamca
 2. 2.
  Benliğe olan katkılarıyla duygular arasında önemli yeri olan ve aslında birbirinden hiç ama hiç farkı olmayan iki benzer kavramdır. Aslına bakılırsa ikisininde zıt kavramlar olduğu söylenir ama öncesinde duyguları nelerin oluşturduğunu tam olarak anlarsak ikisi arasındaki ortak noktaları görmüş oluruz.

  Duygular... Ruhun birleşimidir. Ruh kavramını yaratandır duygular. Bencillik duygusu sonucunda doğan kavramlardır duygular...

  iki farklı durum göz önüne gelir bu noktada. Benlik ve duygular. Farklı bir görüş olabilir ama aslında duygular sadece benlikte ki bir basamaktır. Benliğe küçükte olsa katkıları olur ama onu oluşturmaz. insanı ve benliğini hiçbir şey oluşturmaz aslında. Sadece bedenine hisleri katan bencillik ve hayaller var eder onu. Aslında hiçbir insan farklı değildir. Farklılaşmıştır. Düşünceler aynıdır. Yaşama nedeni aynıdır. Kurduğu hayalleri gerçekleştirmektir herkesin ki.

  Mutluluğu da var eden mutsuzluğu da var eder. Asla engellenemez ve değiştirilemez bir ruha sahiptir insanoğlu.
  ... simdi aklima gelmedi sonra yazarim
 3. 3.
  eküridir kendileri çok da severler birbirlerini yarışlarında iltimas geçerler o kadar ki ne zaman mutlu olsanız diğeri centilmenlik adına diğerine öne geçme şansı verir.
  ... mrs lautrec
 4. 4.
  mutluluk ve mutsuzluk, insanın düşünce ve inanışlarına bağlıdır.
  1 ... linka
 5. 5.
  arasında kıldan ince, kılıçtan keskince bir çizgi olan iki ayrı ruh hali.
  2 ... freedean
 6. 6.
  mutsuzluk bir okyanus, mutluluk ise okyanusun ortasında bir küçücük adacıktır.
  ... yazgan
 7. 7.
  "Unutmayın, mutluluk sizin kim olduğunuz veya nelerinizin olduğu ile ilgili değildir; o tamamen ne düşündüğünüze bağlıdır."
  dale carnegie
  2 ... iremim
 8. 8.
  kim istemez mutlu olmayı
  ama mutsuzluğa da var mısın?

  cemal süreya
  1 ... visne curugu
 9. 9.
  mutluluk unutulandir, mutsuzluk mih gibi aklimiza cakili kalandir. oysa mutluluk, kadri bilinmeyen dost gibidir, biz ezip gectigimiz halde hep yanimizdadir. hep uzaklarda sanilir, kimse yani basimizdaki mutlulugu görmez. binbir kilikta gezer etrafimizda yine de görmeyiz onu. mutsuzluk ise gölgemizdir, ona bu görevi biz veririz, sonra sikayet ederiz. ne gerek var ikiz kardesleri böyle ayirmaya. mutluluk da mutsuzluk da sefa gelmis hos gelmis.
  ... emosavar
 10. 10.
  günümüz koşullarında ikisininde anlamını yitirdiği duygu.
  ne mutluyuz ne de mutsuz en acısıda bu olsa gerek.
  1 ... shitlembik