Böyle kürt mü olur lan? Demek istediğim yarışmacı.

Taş gibi taş.
hayran kaldım seside kendiside güzel xuşkamına delal .
evinde saldırıya uğramış ve başından vurulmuş,durumu ağır diyorlar.konu diyarbakır olunca insanın aklına hemen töre cinayeti geliyor.

http://www.milliyet.com.t...isi-mutlu-gundem-2060788/
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Büyük ihtimal biraz şöhret sahibi oldu diye yüz vermediği kişi tarafından saldırıya uğramış olabilir. E bir de eli yüzü düzgün olunca kıskançlık faktörü de devreye girmiş olabilir.
ALLAH RAHMET EYLESiN. kürt olarak dünyaya gelmek zaten bahtsızlık değilmiş gibi bir de ekrana çıktığı için vurulmuş.
hemen biri çıkıp "devlet yaptı" diye sallamazsa ben de hiç bir şey bilmiyorum.
Tore cinayetlerinin ne yazikki hala kol gezdiği ulkemizde boyle bir olayla karsilasmak icler acisi bir kiz daha hayata kendi tutunmak istedi diye hayata gozlerini kapamis olmasi ki bunu yapanin aileden olmasi -haber sitelerinde yazana gore -yine bizi bizden kim koruyacak lafini akillara getirir.
kendisi hemşehrim çalıştığım ilçede oturuyordu ilk performansını izleyince ister istemez çok mutlu olmuştuk. sabahtan beri kendimde değilim.

allah şifa versin inşallah ona.
kanım dondu yeminle. memleketçe nazar mı değdirdik ne? çok üzüldüm.

edit: telefonu incelemeye alınmış telefonunda hiç kontör/kuruş yokmuş. kardeşlerinden yapmaktaymış aramalarını. adaletini şaaptığımının dünyası. gönül meselesi, erkek terörü falan.
kürt feodal toplum yapılanmasının son ama sonuncu olamayacak kurbanı...

kadına, çocuğa kısaca insana sevgileri yok her fırsatta can alırlar ama sorsan onlar hariç herkeşler "foşik"...
feodal düzenin kurbanı olmuştur.
aşireti bu kızı vurdurunca hdplilerin sesi çıkmaz olmuş. noldu lan oy mu kaybedersiniz? hani kadın hakkı amına koyim. hani yürüyüşler falan ?
inşaallah iyileşir, mutlu olur.
Demokrasi havarisi hewalciklerin son kurbanı. Feodal-ağalık düzeninin kararttığı bir hayat.
Bu kekolar da namus diye cana kıyarlar ama her türlü pislik de bunlarda.

19 yaşında körpeye kıymaya değer miydi?
görsel
güneydoğuda töre kurbanı olan genç kızlardan biridir. şarkı söylemek için bir yarışma programına katıldığı için kafasından vuruldu. 19 yaşındaki yeşil gözlü güzel kardeşimizin bu yarışmaya katılmasına aşiretinin karşı çıktığı için öldürülmesine kara verildiği söyleniyor. kadın sesini susturamazsınız. aşiretiniz batsın kara cahiller.
hayata tutunmasını istediğim melek. ölme be güzel, ölme lütfen...
sevgi kelebeği hewallerin kıydığı gencecik can.
kısa sürede iyileşmesi ve bir daha böyle olaylar yaşamaması dileğiyle..
Kadını okutma , erken yaşta evlendir , eve kapat.çünkü günah kızın dışarıya açılması. Yoksa orospu olur . Ulan kız eve giderken tecavüze uğrar öldürülür , biri şarkı söyledi diye öldürülür. Okutun kızlarınızı , bilinçlendirin ki ileride ibnenin birine köle olmasın.
Mutlu bir kaya parçasıdır.
Cimayet falan varmış ben tanımımı yapar kaçarım.
Barzo sevmeyi canıyla ödeyebilecek güzel kız.

Eğer ayıyla yatağa girersen sonucu bellidir.

Türk kızlarına sesleniyorum; Delikanlı, harbi, beni kıskanıyor demek ki seviyor, maço, sever de döver de, erkek...

Gibi kavramlara değer verdiğiniz sürece, bu ilkellikleri yapan erkekler de bitmeyecektir.

ilkel insan da öldürür.
O kiza niye kiyildi insanlik daha ne kadar ölecek.
Ahmet Kaya'nın Adı Bahtiyar adlı şarkısını hatırlatan, ataerki kurbanı kadın. Neden öldürülmeye çalışıldığı değil, ırkı konuşulan, ülkemin iğrenç gerçeklerini yüzümüze vurandır.
"diyarbakırlıymış, adı bahtiyar
suçu saz çalmakmış öğrendiğim kadar
geçiyor önümden gül yüzlü bahtiyar
yaralıyım yerde kalan sazı kadar"
Eski sevgilisi tarafından başından vurulan sesi çok güzel yarışmacısı. Neden buna tepki göstermiyor bu millet? Alıştık mı dersiniz? Bu daha kötü gerçi...
Yazık olmuş genç kız.

Neden böyle magandaları sever ki böyle kızlar gerçekten anlamıyorum.