bugün

entry'ler (155)

beyoğlu sineması

istanbul'da istiklal caddesi üzerinde atlas sineması ile birlikte bulunan şehrin sembolik sinemalarından biri. bağımsız film gösterimleri yapmakta olup yakın zamanda kapatılması gündemdedir. kampanyaları gayet makul görünmekle birlikte kapatılmamasını isteyen sinemaseverler şuradan beyoğlu sineması kartı alarak destekte bulunabilir:
beyoglusinemasikarti.com

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Acısız intihar yöntemleri bilenler özelden ulaşsın. Özellikle hapla olanlar hakkında bilgisi olan varsa.

eski sevgiliden geriye kalanlar

insana en çok koyan da hiçbir şeyin kalmamış olması. boşluk hissi, hiçe sayılmışlık, vazgeçilmişlik, istenmemişlik.
dünyada bu kadar insan acı çekerken bu acı çektirenler nerede? Siz siz olun size ihtiyacı olan birine, sizi sevdiğini söyleyen birine, birlikte 2 kuruşluk da olsa anınız olmuş birine iki eliniz kanda da olsa ona çok kızgın da kırgın da olsanız gidin. bitişlerinizi de başlangıçlarınızı da onların gözlerine bakarak söyleme cesaretini gösterin. evrende birer toz tanesiyiz, zaman denen karadelikte birbirimizle karşılaşmamız tesadüf, hayat kısa, ölüm var. Sevdiklerinizin ve sizi sevenlerin her zaman ve her koşulda yanında olun. Buraya da hayatın sırrını yazdım, benden size ömürlük tavsiye olsun.

basit hayat kuralları

affet ya da vazgeç. ama asla ikisinin arasında kalma.

sözlük yazarlarının ruh halleri

ağlama sonrası gelen durgunluk.

onca yaşanmışlıklardan sonra iki yabancı olmak

dün 4 buçuk ay sonra onunla karşılaştığımızda farkettiğim gerçek. selam sabah dışında bana ayıracak hiç vaktin yok muydu gerçekten? iki yabancı mı olduk şimdi? yoksa seni bekleyen kendi gerçeklerine mi koşmakla meşguldün o takıldı aklıma. oysa ne çok özlemiştim seni. solmuş cana hayat veren, ölüyü dirilten o güzel gülüşünü, güneşi arkana alıp da bana sunmanı. hayat tekerrürden ibaret.

halbuki önünde duruyorum, ordayım. dursun sen benimleyken zaman. insana en çok koyan şey bir daha görüp göremeyeceğini bilmediği birine, veda olup olmadığını bilemediğin bir konuşmayı yapmak oluyor hep. sensizlik, sensizliğin acısı çok uzak değil, sen gittikten sadece 1 saniye sonra başlıyor insafsız hiç vakit kaybetmeden. oysa senli dakikalar ne çabuk akıyor.

içimdeki acı sönsün diye uzaklara, çok uzaklara, kıtaları aşarak koşmayı istiyorum, seni ne kadar sevdiğimi haykırarak. senin geldiğin yerlere koşarak. sonra kafama dank ediyor sen buradasın. gidersem senden uzak kalırım.

hiçbir şey yapma sadece gülerek gel bana. bırak gel başka kolları.

sözlük kızlarının favori erkek burçları

terazi.

en sevilmeyen his

Çaresizlik.

gecenin sözü

Umut en son ölür.

sözlük yazarlarının itirafları

Hayallerim o kadar büyük ki bazen geçip karşıdan izleyince nefesim kesiliyor. Hayatta en önemli yerlere, en önemli insanlara hem o kadar yakın bir o kadar da uzak kaldım ki hayatın bana gösterip de vermeme şekliydi. istediğim her şey elimdeydi avuçlarımdan kaydı gitti tutamadım, özlediğim/beklediğim/sevdiğim herkes yanımdaydı kaldıramadım, istediğim yerlerdeydim kalamadım, başladığım bazı şeyler yarım kaldı olduramadım. Artık en çok istediğim şeyler bile kalbimi çarptırmıyor. Yaşadığımı hissetmiyorum. Çok aşık olayım kalbim çok acısın istiyorum olmuyor. Çok mutlu olayım dibine kadar mutluluğu hissedeyim diyorum olmuyor, kalp atmıyor hiçbir türlü. Ne aşk ne tutku ne başarı ne maddiyat. Bu aralar ölümü daha sık düşünmeye başladım. Sanki huzur filmin sonunda.

kadınların evli erkeğe aşık olma nedenleri

onlarca neden sıralamışsınız. sevmektir, aşktır, hoşlantıdır. gördüğü andan itibaren onunla arandaki çekimi hissetmektir. sadece sevmektir.

beklemeli mi unutmalı mı

bu ikileme düşmüş olmak bile ikinciyi tercih etmenizin hayrınıza olduğunuzu göstermektedir.

mutsuzluğun en büyük nedeni

Lazım olan 50.000$'ımın olmaması :(

kötü bir şey olacak hissi

Hiç gitmeyen his.

farkedildiği an kalp atışını hızlandıran şeyler

Onun da sana bakıyor olduğunu farketmek.

sözlük yazarlarının şu an içinden geçen şeyler

Hayatın boyunca milyarlarca hücrenle sevebileceğin bir insanla karşılaşıp bulunduğun şartlar nedeniyle ona bunu gösterecek hiçbir şey yapamamak. oysa hep beklediğim, istediğim sendin işte.

sevildim sanmak

öyle güzel gülüyordu ki inanmamak mümkün değildi.

direksiyon sınavından kalıp ağlayan kız

shameless'taki fiona'nın sinirleri bozukken ağlayan haline benzettiğim kızdır.

sizi bu saatte hala uyutmayan şey nedir

-her an önemli bir şey olacakmış da ben uyuyor olursam kaçıracakmışım hissi.
-gerginlik ve mutsuzluk
-o'nu düşünmek

genel kültürü artırmak için yapılabilecekler

meraklı olmak. aklınıza gelen, bilmediğinizi düşündüğünüz/farkettiğiniz her konu hakkında araştırma yapmak. artık internet elimizin altında, bilgi daha ulaşılabilir. üstelik sonra bakarım diyerek ertelemeden o anda öğrenmeye çalışmak. örnek vermek gerekirse; karl marx'ın adını bir yerde görüyorsun fakat kim olduğunu bilmiyorsan tam o anda internetten araştır. ya da kendine bir defter, ajanda tut. oraya not al, sırayla araştır.