bugün

mutsuz evlileri mutlu etme sihirbazı.

(bkz: çocuk)

yapın işte bir bebe siz mutlu olamıyorsunuz bari onun için çabalayın.

edit:başlık başa kalmış bu yüzden tanım genişlettim yazdıklarımın bir kısmını sildim nurtopu gibi başlık sahibi oldum.
evliliğin en güzel yanı nedir bilirmisin? bilemezsin. çünkü öyle bişey yok. olsada söylemem zaten. şimdi olaysızca dağılın.
mutlu evlilik yoktur, birbirine mutluluk hayaliyle tahammül gösteren hevesli evliler söz konusudur, hayal kurmayın tarzı bir bakış açısıyla başka bir açıdan konuyu değerlendiren önerilerin başka açısıdır. * evlenmedim, evlenirsem mutluluk değil huzur hayal edeceğim. *
evli olmayanın veya evli olup mutlu olmayanın dolduramayacağı başlıktır.
hergün sevişmek.
öncelikle boş kuruntulardan uzak durulması gerekir. en çok problem çiftlerin birbirleri hakkındaki düşüncelerinin değişmesinden kaynaklanır ya da sadece öyle zannedilmesinden. erkek veya kadın eşinin ona karşı düşüncelerinin, sevgisinin kendisinin yaşlandığından dolayı değiştiğini zanneder. kendisinin ilk zamanlarda ki gibi güzel ya da yakışıklı olmadığı düşüncesine kapılır. bu tarz düşünceler çoğu zaman sadece kuruntudan ibaret olsalar da bir aileyi yok etmek için yeterlidirler. buradan ortaya çıkan huzursuzluklar ailenin yok olmasıyla sonuçlanabilir. çiftler kendilerine ömür boyu bu ilişkiyi sürdüreceklerine dair söz vermelidirler. Bu tür şeyler basit gibi görünebilir ancak aklınıza, bilincinize bu tür şeyler yerleştiği zaman emin olun geleceğinizi de buna göre yönlendirirsiniz. eğer böyle bir düşünceniz yoksa zaten en küçük bir tartışma ilişkinizin kopması için yeterli olacaktır.
(bkz: kadın)
(bkz: erkek)
en iyi dostunla evlenirsen, en iyi evliliğe sahip olursun...
lig tvniz varsa; diğer odaya başka bir tv daha alın.
borcunuz olmasın yeter. Zira borclu olarak evlendiğinizde kendinizi karınızla değil alacaklı ile evlenmiş gibi hissedersiniz. bu durumda normal olarak her alacaklının karşı cinsten olmayacağına göre mutsuzluğa yol acar.
evliliği amaç olarak görmeyin. ilişkinizdeki bir adım, aşama olsun. kafanızda büyütüp farklı psikolojilere girip kendinizi sıkmayın. adam olun. gerçi sorsanız ben de evlenmedim ama aşşağı yukarı böyle bir öğüt işinizi görecektir.*
ekonomik olgunluğa istinaden farklılık gösterir, alt ve orta sınıf erkekler için çalışan eş mutluluğa giden ilk adımdır.
(bkz: sex and the city) big ve carrie gibi olmalı.
önce insan olmak gerek. eş olmak evliliği yürütmek için asla yeterli değil.
ne kadar insansan o kadar başarılı bir evliliğin var demektir.
vefa duygusundan yoksun kalmış yürekler azalan tahammül gücüyle pürüzleri kezzapla temizlemezse yürür de yürür o evlilik.

yuvayı dişi kuş değil iki eş yapar. eşler değerlerini yitirmemiş olsun gerisi gelir.
bedava seks diye düşünün mutlu olursunuz.
Evlilik araba gibidir, bakım, onarım, tamir ve yenileme yapılma şartıyla mutluluğa götürür.
Bakım, onarım, tamir ve yenilemek ustalık ister. Herkes ustalık yapamadığı için evlilik arabası yolda kalır. Araba da gidenlerin yolları ayrılır.
-yokluğu bilen isyan etmeyen birini bulmak
-sıcak bir hoşgeldin kelimesinin dünyadaki her şeyden daha değerli olduğunu bilen birini bulmak.
-mutlu olunan bir anın sadece tek kişinin değil birlikte olarak oluştuğunu bilen birini bulmak.
-sıkıntılı zamanların parayla değil omuz omuza atlatılacağını bilen birini bulmak.
he demek.
(bkz: sabır)
mutluluk kavramının en başta oluşabilmesi için iki insanın da birbiri sevmesi çok önemlidir. bu sevginin güvenilir hale gelip sağlam koşullara dayandırılma halinde evlilik kurumuna dahil olunur. mutlu evlilik için ihmal edilmemesi gereken en önemli sayılan unsur kişilerin saygısı başta gelmektedir. bu saygının sürekliliğinin sağlandığı evlilikler mutluluğa daha yakın olurlar.
sadakattir bağlı tutan insanları birbirine. gerek yok arkadan iş çevirmeye. olmasın pembe yalanlar günü kurtarmak adına. aldatmaz insan, aldanır aldattım diye. seviyorum diyorsan yapma küçük kaçamaklar.
eğer baktığında mutlu oluyorsan, yanındayken huzur veriyorsa evlendiğin adam/kadın dürüst ol. kaybedeceğini bilsen de dürüst ol. önce kendine dürüst ol.
sana yapılmasını istemediğini karşındakine yapma. bu en büyük problemlerdendir aslında. farkında olmadan zayıflatır bağları.
bazı şeyleri alışkanlık haline getirme. mesela gönüllü olarak yaptığı bir işi "bu artık senin görevin" dercesine karşındakine yıkma.
paylaş sevgini, düşüncelerini, işlerini. erkeksen; kadınına yardım ediyormuşcasına ev işi yapma, bu ikinizinde göreviymiş ve iş dağılımı yapmışsınız gibi yap. kadınsan; o aldığın para sadece seninmiş gibi ayrı tutma. ikinizi ortak olunan bir kurumun başındaymışcasına gör, tüm gelir ve giderlerin bu kuruma ait olduğunu düşün. hele çalışıyor ve maddi gücün varsa bunu başa asla kakma.

ama yine de özünde; sadakat, sadakat, sadakat...
karşındakine sadık kal, kendine sadık kal, ikinize sadık kal.
(bkz: sevgi saygı sadakat)
sağır ve dilsiz bir erkektir.
Tahammül, tahammül ve tahammül.
(bkz: otorite).