bugün

en iyi türk'tür ve atatürk'tür
Atamızın bilinç altında Türk olmadığını ileri sürenlerin soyu sopu belli midir?
Atamıza, son türk büyüğüne, Türk milliyetçiliğini devlet ideolojisi yapan milli kahramanımıza, kurtarıcımıza, önderimize saygısızlık yapan kişi asla asil Türk olamaz ...
kadir mısırlıoğlu'nun beyin altı ishali esnasında sıçtığı söylem.

(bkz: şuur altı boşalması)
Allah'ım ben de güzel bir bii çıkacak sandım karşıma da ata'mın soyunu öğreneyim dedim. Halbuki adam daha kadir mısıroğlu mudur ne saçmalıktırsa artık atatürk'ün neden türk olana ne mutlu değil de ne mutlu türküm diyene dediğini kavrayamamış.

Ne mutlu türk olana demek ırkcılığa girer herkez türk olmak zorunda değildir. Ancak ne mutlu türküm diyene demek herkezin elindedir ki atatürk türk kelimesini türkiye cumhuriyetine gönül bağlarıyla bağlı olan kişidir olarak tanımlamıştır.

(bkz: kapak)

(bkz: hayırlı uğurlu olsun)
bilimsel açıdan cevap verilebilecek bir sorudur..

efendim kim yapmıştı bu sınıflamayı hatırlamıyorum ama hoşuma gitmişti:

milletler geçmişlerine göre ikiye ayrılırlar:

1. Tarihi milletler

2. kavim milletler

tarihi milletler dünya siyasetine bir şekilde yön vermiş, geçmişten beri dünyanın birçok yerinde bulunmuş ve dolayısıyla da birçok ulusla münsebette bulunmuş insanlardr. bu sebepten içlerinde değişik türden insanların özelliklerini barındırırlar. kimisi mavi gözlüdüri kimisi kahverengi vs.. hepsi birbirine benzemez.

kavim milletler ise bir kabileden çoğalmiş, dünya siyasetine fazla yön vermemiş çoğaldıkları bölgenin dışına çıkmamışlardır. dolayısıyla fizyolojik olarak birbirine benzerler.. çinliler, japonlar gibi..

bunlardan anlaşılacağı gibi atatürk de türktür. türk eğitim sistemi içinde yetişimiş ve türk devlet memurluğunda bulunmuş en sonunda yeni türk devletinin kurucusu olmuştur.
tabi ki de türk, müdür.
genetik bakimdan turk mudur bilmem , pekde bir onemi yok zaten, ama kendi doneminde insanlarin kafataslari olculerek turk olup olmadiklari tartisiliyordu. hatta mimar sinanin mezarini dahi acmislardi ki adamcagizin kafatasi kayipdir. bu yuzden baskalari tarafindan turklugunun sorgulanmasi gayet dogaldir. tek bir dile tek bir millete dayanan bir ulus yaratmaya calisti ve sonuc!

PS: ataturkun babasinin kayitlarina dahi ulasilabilmis degildir birakin soyunun orta asya dayanmasini. kendisi hayatinin son donemlerinde bu konunun arastirilmasini emretmis ama bir sonuc alinamamistir.
türk değilse napıcaksın kardeş?
gerzek başlıklardan sadece biridir.
(bkz: hayattaki yegane üstünlüğüm türk doğmaktır)
Başbuğ büyük bir türkçüdür, türk olmayan birisinin türkçü olması çok saçma olacağından, tez zaten kendiliğinden çürümüştür.
bir çok türkten binlerce, milyonlarca kat daha türk olduğu aşikardır. Bir milletin geleceği için kimileri gibi ne sağ sola peşkeş çekmiştir, ne de oturup masa başından ahkam kesmiştir. Ne çabuk unuttunuz hasta adam osmanlıdan gencecik bir adam yarattığını. O'na kurban olun siz. O olmasaydı annen yine osmanlı soyundan olurdu belki ama baban kim olurdu bilemezdin. Oturup biraz şükretmeyi öğren.
türk ve bir dünya kahramanıdır. onun gibi birinin bir daha dünyada olmayacağı en kötü kabustur. bunu sorgulayanların da türk olması lanet bir durumdur.
mustafa kemal türk müdür?
koysaydı yunan anana kütür kütür,
stelyus derdin yahut dimitri babana
daha da karşıma gelme budur diyeceğim sana.
soru şeklinde başlık açılamayacağının farkına varamamış gerzek bünyeden beklenesi sorudur.
cevap veriyorum:
bu ülkenin, türk milletinin düşman boyunduruğu yerine her bakımdan özgür yaşaması için ömrünü türklere adamış bir insandır. kendi menfaatlerinin önünde tutmuştur ülke menfaatlerini.

neyse söyleyeceğim şudur ki; muhtaç olduğun kudret beyninde dolaşamayan asil kanda mevcut.*
türkiye' ye bulaştığı kesindir lakin türk üdür bilinmez.
sapına kadar türk dür. ailesi selanik e konya dan göç etmiştir.
türk olmayabilir ama bu cumhuriyeti kurduğu kesindir, onca kanla kurulan bu cumhuriyetin şu an başında olanlar varlık sebeplerini her ne kadar inkar etselerde bu gerçeği değiştirmeleri mümkün değildir.
türktür.

hadi siktir git
(bkz: rte türk müdür)
değil hafız türk falan. mustafa kemal "ata"türk'tür.
bir soru.
cevabı kişiden kişiye değişebilir.
mesela asabi birisi "sana ne lan yavşak?" diyebilir. ama böyle bir şey söylenirse ayıp olur tabii.
varsın yunan olsun benim için atatürk' dür onun renkli gözüne sarı saçına kurban olurum diyebileceğim önerme. ulan 3-5 sakallı it sürüsünemi kalmış atatürk' ün türklüğünü sorgulamak?
yine aynı saçma muhabbet, yine aynı iddialar.

neymiş efendim, atatürk sarışınmış, renkli gözlüymüş. hiçbir türk renkli gözlü ve sarışın olabilir miymiş. buna dayanarak "atatürk yunan" diyen soytarılar bile gördüm ben. ben konuyu başka bir şekilde açıklayayım sonucuna kendi kararınızla varın. çin kaynaklarında bazı göktürk savaşçıları "renkli gözlü, parlayan" olarak anlatılmıştır. hatta bu kaynaklarda göz rengi hakkında bilgi yeşil olarak da tanımlanmıştır. ya geçmiş tarihimizin en büyük düşmanları yalan söylüyor, ya da bu iddiaları savuranlar tam anlamıyla gerizekalı. bence ikisi de değil, bu iddaları savuran insanlar satılmış piçler.

bir de "ulan kim türk ki" muhabbeti var, ben böyle de bir gerizekalı muhabbet duymadım. türkler kendi boyları arasında birbirine karışması normaldir. boyların birbirine karışmasını türklüğün bozulması olarak nitelendirecek gerizekalı çevremizde var mı bilemiyorum. bunun haricinde; geçmişte kız verme olayı günümüzdeki gibi değildi. yabancıya kız verme olayı çok zordu. türklerde ise bu durum gayet katıydı. bu konuda en fazla güldüğüm kürtlerle karışma muhabbetidir. ulan 1900 lerde nüfusları neydi bu insanların da koca türk nüfusunu bu insanlarla melezleştirdiniz aklınızca. bakın 1900 diyorum daha öncesinin muhabbetini hiç yapmayacağım.

her zaman dediğim gibi; bu insanlar ya saf, ya salak ya da satılmış birer piçler...
"kadir mısıroğlu çoluk çocugu kandırıp duruyosun ayıp yaptığın" dedirttir bu adam. türktür inanmayın siz buna.
(#12862172)*
sen ne kadar türksün ülken için ne yaptın sorusunu sordurtan bir sorudur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar