Ata’sını tanımayan, it peşinde gezer.

Mustafa, Gurur
Kemal, onur
Atatürk, şereftir!

görsel
Zekasına, şerefine, komutanlığına, fikirlerine bayıldığım ama kişilik ve karakterini sevemediğim bir insan. Yanlış anlaşılma olmasın kişilik ve karakterden bahsettiğim zor bir insan olması.

Kesinlikle bir çocuk gibi aşırı istekli, muhaliflik sevmeyen, hayır kelimesinden hoşlanmayan, aşırı kuralcı, sert, otoriter, tavsiye ve emir sevmeyen, eleştiri istemeyen geçinmesi zor insan modeli. Örnekleme verecek olursam uzun eşek midir nedir oynayan arkadaşları ona bir gün "hadi sende eğilde üstüne atlayalım." Demişler. O da arkadaşlarına "ben eğilmem." Demiş.

Kendisiyle döneminde tanışmış ve konuşmuş olsam kendisinden kesinlikle kişilik olarak hoşlanmazdım o da benim gibi birinden hoşlanmazdı.

Ancak bu kişilik ve karakterin iyi yönü de "lider karizması" denilen olguyu kendisine katmış olması. Yani ne yapıp ne edip bu özelliğini de olumlu hale dönüştürmüş.

Ayrıca kendisinin yaşantısı boyunca onu doğru düzgün anlayabilen bir insan olmaması sebebini de bu zor kişiliğine bağlıyorum.

Ne diyelim requiescat in pace!
ulu önder Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu.
Gerçek başbuğdur, bozkurttur. (Lütfen ülkü ocakları söylemleri ile karıştırmayalım).
Türk'ün küçük Asya'daki mücadelesinde başarıyı getiren büyük komutanların komutanıdır. Başkomutandır...

Nazım Hikmet ne demişti kuvayi milliye destanında;

" Dağlarda tek tek
ateşler yanıyordu
Ve yıldızlar öyle ışıltılı, öyle ferahtılar ki
şayak kalpaklı adam
nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden
güzel, rahat günlere inanıyordu
ve gülen bıyıklarıyla duruyordu ki mavzerinin yanında
birdenbire beş adım sağında onu gördü.
Paşalar onun arkasındaydılar.
O, saati sordu.
Paşalar: "Üç" dediler,
Sarisin bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
Yürüdü uçurumun basına kadar,
eğildi, durdu.
Bıraksalar
ince, uzun bacakları üstünde yaylanarak
ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak
Kocatepe'den Afyon ovasına atlayacaktı. "
mustafa kemal paşam.

biz senin destanlarınla büyüdük.
trablusgarp..
balkanlar..
çanakkale..
kafkas cephesi..
suriye..
kurtuluş savaşı..

saraylarda savaşsız toprak kiralayan padişahın değil, ömrü türklüğü uğruna coğrafya coğrafya savaş ve mücadele ile geçmiş senin takipçinim.

sen ve senin gibi paşaların, askerlerin, türk halkının çabaları, canını feda etmesi neticesinde bu ülke bugün bağımsız.
bugün cumhuriyet, halk iradesi var.

son nefesime dek fikirlerinin neferiyim.
türkçü, halkçı, cumhuriyetçi, bilimi rehber edinen, değişen dünyaya uyum sağlayan, kültürüne ve kimliğine sahip çıkan..
15 yıl süren cb olduğu dönemde mecliste 1 tane bile bölücü hain terörist yoktu.

hiçbir haine devletten vekillik maaşı asla ödenmemiştir.
paşam... bu ülkeye gelmiş en güzel şey.

edit: eksi veren o cocuğu senin ananıskyete hastalağın var olsa gerek...
Türk ırkının ırzı çiğnenir, ingilizleri geç, ingiliz sömürgesi, din kardeşimiz dediğiniz Hintli ve Senegalli askerler bile Türk evlerini basıp kadınlarımıza tecavüz ederken, padişahınız kendinen 40 küsür yaş küçük nimet Nevzat hanıma sarayda düğün yapıyor, Mustafa Kemal Atatürk Türk’ün ayaklar altına alınan namusunu kurtarmak için Sakarya’da bir avuç Türk çocuğuyla savaşıyordu. O gün savaştan kaçanların, kuvvay-ı inzibatiye adı altında toplanıp, üç kuruş için Türk’ün kurtuluş savaşında işgalci ingilizlerin, yunanların yanında yer alanların torunlarının, bugün Atatürk’e olan nefretlerini nedenini Türk tarihine azıcık meraklı olan herkes bilir. Mustafa Kemal’in ne dinle, ne de Halis inanca sahip din adamlarıyla hiçbir zaman, bir zoru olmadı. Onun derdi bugün olduğu gibi, din kisvesi altında, şahsi menfaatleri için hainlik yapan, vatanını satan, aç bilaç anadolu çocukları canını ortaya koyarken, ingiliz’e, Yunan’a ajanlık yapanların foyasını ortaya çıkarıp, bir daha dinin ardına saklanıp hainlik yapmalarına engel olmaktı. Mustafa Kemal yaşadığı dönemin yüzyıl sonrasını görmüş, Türk çocuğunu Ortadoğu bataklığından çıkarıp medeni ülkeler seviyesine getirmek için gerekli gördüğü hamleleri yapmış ve hatta bu uğurda canını ortaya koymuş bir vatansever, çağının çok ötesinde bir dahi ve en nihayetinde hataları da olan bir insandı; lakin Mustafa Kemal’i eleştirmek jet fadıl’ların, tosuncukların, yanmaz kefen satan cübbeli şarlatanların, kendini islam alimi, tarihçi gibi pazarlayıp her türlü sahtekarlığı yapan fesli ibnelerin bile kandırdığı ortalama 90 iq sahibi dalyarakların değil, okuyan, araştıran, önüne gelene domalmayan, aydın cumhuriyet çocuklarının harcıdır.
onun zamanında mecliste 1 tane bile terörist olmazdı.

şimdi terörist kaynıyor meclis. birde üzerine 30.000 tl maaş veriliyor.
Atam senin ormanlarını yaktılar çok üzgünüz
görsel
20. yüzyılın gördüğü en büyük insan.
sultan vahidettin osmanli ve osmanoğlu ailesi bu ülkeye sadık kalmış mıdır?

hadi atatürkü sev sevme...
ne kadar heveslisiniz lan birilerinin, bir ailenin falan tebaası, kulu kölesi olmaya...

büyürken hiç mi kişilik sahibi olacağınız şekilde büyütmüyorlar sizi?
ingiltere yi güneş batmayan ülke ve ingilizleri allah olarak gören sömürge altındaki milyonlarca insan atatürkün zaferiyle aydınlığa kavuşmuştur aynı zamanda.
Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır diyen liderlerin lideri, paşaların paşası..

açık ve net evet.
türklerin atası. büyük lider.
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük adamı...
Yaşasa yaşardık.
Umut denen kavramın simgesi büyük lider ama tezat içindeyim pek bir umudum yok artık bu ülkede.
Türklerin başına gelmiş en güzel şey...
Tanrının varlığına inanmak için sebep bile olabilir...
en zor zamanda böyle bir dehanın ortaya çıkmasını yaratıcının hesabı olarak düşünebilirsiniz...

kendi çağının değil, bu çağın da en büyük devlet adamıdır, lideridir, askeridir. rehberidir...

diyorlar ya 21. yüzyıl dünyasında atatürk reçeteleriyle ilerlemek mümkün değil..

nah! değil...

kim ki bunu söylüyorsa biliniz ki göttür. emcük ağızlıdır. soysuzdur...

Atatürk Geleceği gören adamdır... atatürksüz olmaz, atatürksüz yaşanmaz.
--spoiler--
binbir güçlükle kurduğu ülke siyasal islamcıların elinde kevgire dönmektedir.
--spoiler--

binbir güçlükle kurduğu parti, siyasal kürtçülerin elinde kevgire dönmektedir. ek olarak, sözde atatürkçüyüm ben diyenlerin sesleri bile çıkmamaktadır.
Memleketimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün fabrika ayarlarına dönülmelidir.
bazıları onun sıçtığı bok bile olamaz ama çabası, boktan kurtulmaya çalışan sineğin çabasını andırır. pis pis gülümsetir. söylediklerin, düşündüklerin dünya var oldukça yaşayacaktır. ruhun uçmağ olsun.
(bkz: türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu büyük lider)

kıymetini her dakika, her saniye, her an hatırlamamız gereken ulu önder, modern türkiye cumhuriyetinin kurucusu. 

bu topraklarda doğan her vatandaşın sahip olduğu en büyük şans. takip edebileceği umut ışığı ve sonsuza kadar yol göstericisi.

Edit: şimdi küfür edip hakaretler yağdırdığınız bu adamın yaptıklarını ve neden yaptığını
ileride çok iyi anlayacaksınız.

ruhu şad olsun
Ölümü bile yenen, gerçek bir lider. Yolu yolumuzdur. Kendisi için evreni yakarız..
biz sana layık olamadık, laik olamadık ama gözün arkada kalmasın, gün gelecek bunların hepsini affettireceğiz atam...