görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
atatürk'ün sevdiği ismi, kamâl atatürk'tür. mustafa kemal ismini sevmez. bu sebeple atatürk düşmanı olan siyasilerimiz, atatürk'ün asker olduğunu ve darbe yaptığını düşündürtmek için "gazi", ona saygı duymadıklarını ve düşüncelerini benimsemediklerini göstermek için de "mustafa kemal" der.

"gazi mustafa kemal" isim tamlamasını atatürk'ün yüzüne söyleseydiniz, size tepki gösterirdi ve böyle söylemenizi sevmediğini anlatırdı.

bu yüzden, sevgili atatürk'ü seven insanlar, araştırınız, anlamanız gereken fikirlerdir.
atatürk'ü putlaştıranların kamâlizm adında bir dini vardır. dinlerinin adını bile bilmezler, kemalizm derler.

atatürk hayatı boyunca bu ülkede din ile savaşmıştır. bu ülkedeki farkındalığı arttırmak için dini metinleri anlaşılabilecek hale getirmiştir. ben bunları size anlattıktan sonra, geri kalan araştırma size ait.

sevgiler.
Eşsiz lider
görsel
türk milletinin başına böyle yiğitler pek bir az geliyor. malesef.
tarihin gördüğü en muhteşem insan. Seve seve yolunda canımı verebileceğim başbuğum.
görsel
Sadece özel günlerde hatırlanan ve sonra unutulan biri değilsin ata'm.
Atam izindeyiz.
(bkz: zirvedeki yalnızlık)
Bu soysuzlar senin mezarından bile korkarlar paşam... rahat uyu.. buralarda biz varız biz hey!
Bu adamlara hilafeti ve arapça ezanı ver, ama ülkeyi yabancılara peşkeş çek. yunanlı, ingiliz gelip ülkene çöreklensin önemli değildir bunlar için. Bunlar vatanını da satar yarın birgün şaşırmamak gerekir. Sizin Atatürk 'ü eleştirmeye çapınız yetmez çapınız. Ha birde gerçekten sıkı sıkı müslümanlarmış gibi birde evet dinimi yaşıyorum diye gösteriş yapar bunlar. Bana mı yapıyosun ulan ibadetini? Utanıyorum sizden ..
Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar, evet, bu doğrudur. Benim arzu edip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zorâki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Bence diktatörlük, diğerlerini râm edendir. Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim.

Ben istese idim derhâl askerî bir diktatörlük kurardım ve memleketi öyle idâreye kalkışırdım. Fakat ben istedim ki, milletim için modern bir devlet kurayım.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir

Benim adım 'çok içer' diye çıkmıştır. Filhakîka ben, öteden beri içerim. Fakat istediğim zaman bunu keserim; karıştırmam. içki, sâdece benim keyfim içindir. içki yüzünden vazîfemi bir an geri bıraktığımı hatırlamıyorum. Daha gençken, manevralara çıkılmadan önce, muhabbete dalarak sabaha yakın zamanlara kadar içsek bile ben, bazen uyumadan saatinde vazîfem başına gider ve görülecek işi bir dakika geri bırakmazdım. içki ve vazife, iki ayrı şeydir. Birbirine dokunacak yerde vazifeyi elbette keyfe tercih etmeli, içkiyi behemehâl kesmeli.

Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

Çocukken fakirdim. iki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiç birini yapamazdım

Çocukluğumdan beri bir tabiatım vardır, oturduğum evde ne ana, ne kızkardeş, ne ahbapla bulunmaktan hoşlanmam. Ben, yalnız ve bağımsız olmayı, çocukluktan kurtulduğum günlerden başlayarak daima tercih etmiş ve sürekli olarak öyle yaşamışımdır. Tuhaf bir halim daha var: Ne ana -babam çok erken ölmüş-, ne kardeş, ne de en yakın akrabamın, kendi tutum ve düşüncelerine göre, bana şu veya bu tavsiye ve nasihatta bulunmasına tahammülüm yoktu.

iki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… ikinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Orduya ilk katıldığım günlerde, bir Arap binbaşısının 'Kavm-i Necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu. Benim hayatta yegane fahrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildir.

kaynak:vikisöz
buraya hakaret içerikli entry giren kişilere birşey olacağını düşünmüyorum fakat aynı içeriği rte de kullananlar hakkında anında yasal işlem baslatiliyor. Ilginç günler görüyoruz.
ne kadar büyük bir lider olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşımaktadır. ölümünün üzerinden geçen onlarca yıla rağmen hala dosta güven, düşmana korku salmaktadır.
Bir rivayete göre istidraçlı olduğunu duyduğum, tüm islam alemine ingilterenin dahi bütün tarihi boyunca veremediği hasarı 57 yıllık acınası ömründe vermiş kişioğludur. Bunun 7 sülalesi değil, bütün devirlerin ebu cehilleri toplansa idi, bu kişinin islama verdiği zararı 300 yılda ancak verirdi!
zamanının ötesinde işler yapmış, büyük bir lider, komutan ve devlet adamı.

opportunity cost değerlendirmesi yapacak olursak bir tarafta enkaz sonrası kazanılan bir bağımsızlık ve kurulan cumhuriyet var. (yaptığı inkılapları saymıyorum bile) diğer tarafta da sözüm ona zarar görmüş bir islam alemi var. yaptıkları gayet makuldür. tüm orta doğu ülkelerinin ne halde olduğunu görüyoruz (zarar gören islam alemi). en iyisini yapmış da ömrü yetmemiş.
bazı troller kazım karaberik hede höde üzerinden eleştirmeye ve güneşi (mustafa Kemal Atatürk'ü) balçıkla sıvamaya çalışıyor.. Kazım karabekir eşeği sağlam kazığa bağlayan zeki bir paşaydı.

Öyle sizin propagandalarınıza göre karabekirin karşısında zayıf karakterli bir paşa yoktu. Koskoca Trablusgarpların kanal cephelerin Çanakkalelerin paşası vardı...

Acı gerçek geliyor. Mustafa Kemal Osmanlı nın tek paşası değildi ama nedense en parlak tek paşası oydu. Enver padişah soyundan kız alsa da nüfuzu yetmedi..

Çünkü ister inanın ister inanmayın yeri geldi manevra taktikleri ile yeri geldi zamanlaması ile yeri geldi düşman piskolojisini analiz etmesiyle yeri geldi de sadece çalıların arasına soktuğu soba borularıyla o savaşı

(moderatör af edersin) sike sike kazandı.

o soba boruları sonradan ne oldu hiç merak etmemiştik. Şimdi öğrenmiş olduk birilerine girmiş.
Kazım karabekire kendisi değil çevresindeki bürokratlar çok çektirdi. Ölmeden önce kazım karabekirin getirilmesini istedi onu bile kazım karabekire söylemediler. Kazım karabekir atatürkün öldüğünü öğrendikten sonra hüngür hüngür ağlamıştır.
nasıl koymuşsa artık 100 yıl oldu hala acısını çıkartamıyorlar. atam öyle büyüksünki her gün gelip başlığın altında kin kusuyorlar. yine de en ufak çamur sıçramıyor.
Biraz diktatördüm ama inanın kendi zevkim makamım için değil. Diktatör olmasaydım şeriatçı yobazlar cumhuriyetimi, ileri medeniyetimi yıkmaya çalışacaklar. Ben kötü bir insan değilim. işinde gücünde müslümanları öldürmedim. iftiralara kanmayın. Hitler gibi Dünya Savaşı çıkarmadım.
iyi biri.
Yüzyılımın dahisiydim. Nikola Tesla ile kapıştık * o bilim adamı olduğu için ona saygım sonsuz.