bugün

(bkz: muhasebeci)
(bkz: muhasebeler)
başlık açmaktan aciz trollerin iq'sunun kaç olduğunu merak ettiren önerme.

"muhasebeler" değil, "muhasebeciler".
"ıq 50 altında" değil, "iq larının 50 nin altında".

hey gidim hey, nerede o eski troller.
(bkz: word programları)
(bkz: bence de mantıklı)
iç ses:
şimdi güzel kardeşim sen bölye diyorsun iyi güzel, bu ülkede sadece 1 milyon işsiz muhasebeci var bu yazdığını görmüşlerdir muhakkak. sen onlara beyinsiz demişsin o da iyi güzel, ama bu muhasebecilerin içinden hacker ın biri seni gelir bulur götünden kan çeker. ben muhasebeci değilim, işletme okudum ben. ama çok muhasebe okuyan arkadaşım var. şöyle ki: bu sözlükte bile en az 500 tane muhasebe okuyan adam vardır, yahut muhasebecilik yapan. ülkemizde de 1 milyon muhasebeci vardır amnskm, elini sallasan muhasebeci. bak güzel kardeşim sen bu entry sil, başlığı falan toptan sil ve kaç. bir ihtimal ceza evine girip çıkmış bilgisayar kurdu heykırlardan bu şekilde kaçarsın güle güle selametle.

dış ses: haklılık payın var, adamlar kurulu düzen üzerinden gidiyorlar, ellerinde programlar birbirleriyle şakalaşıyorlar, birbirlerine logo, eta ikram ediyorlar...

yanımdaki arkadaşın sesi: ulan kim yazmış o yazıyı ziktimin dangalağı ben aykümu ölçtürdüm 120.
http://www.zekatestimerke...p?testid=2341744&ad=1

al bak ulan. (bkz: atma ziya)

(bkz: oldu aq)
muhasebeci;
devlete vergi ödememek için 40 takla attığın, kapısında yalvardığın adam,
senin ticari itibarını kağıt üzerinde düzelten adam,
sağdan soldan topladığın evrakları, getirip al gir diye kafasına attığın adam,
sen işlerini bitirip tatilde rus peşinde koşarken arkandan yaptıklarını kaydeden adam,
masaj yaptırdığın otelin faturasını "gider gösterelim vergiden düşelim" diye önüne koyduğun adam,
ama iş, maaşını ya da serbest meslek ücretini ödemeye geldiğinde karşısında senin dansöz gibi kıvırdığını da gören adamdır.

Bu kadar angarya, kapris ve ibneliğe katlandığına göre iq sunun 50 nin altında olması da muhtemel adam oluyor, haklısınız.
empati kurarak düşününce; her gün onlarca ruh hastası insanla uğraşmak zorunda kalan zavallı muhasebecilerimizin sonunda akli dengesini kaybedip yaptığı hata üzerine söylenmiş sözümsü oluyo.
ödeme günleri baz alınırsa doğru olabilecek önerme.sanki çok kolaydı elalemin parasıyla, bankasıyla uğraşmak der selamlarız tespit ıkınan yazarı.
önermeyi yapan kişinin mesleğini açığa vurmak için açtığı bir başlık.
tespit sıçmak dedikleri tam olarak sanırım bu oluyor. gecelerce gazino köşelerinde konslara vol ısmarlarken faturasını yemek olarak kestirip yalvarıp yakarıp gider olarak işletip ay sonu geldiğinde ise sgk, vergi dairesi, ve bütün odalarına borcunu ödeyip muhasebeci ye bir türlü sıra gelmeyen parasını vermemek için türlü taklalar attığın adam öylemi..

bak dostum mali müşavir olmaya çalışan bir adamım. stajımın 2. yılındayım bu gencecik yaşımda harbiden tırlatmak üzereyim. bir kaç kişiye kafa atmamak için kendimi zor tutuyorum. şimdi git adama borcunu öde lan. *
--spoiler--
hadi ya excel kullanabiliyomusunuz,büyük gelişme.
--spoiler--

for what türkçe öğretmenini muhasebiciler siksindir.
bütün genellemeler gibi yanlıştır ama doğru olmaya bu kadar yakın başka bir genelleme de görmüş değilim. kıl payı kaçırmış.
Hesap makinesine bagli oldukları icindir.
O kadar işlem yapıp mühendis doktor hatta hukukçu kadar değer görmezler. Ulan matematiğe o kadar kafan basıyorsa neden iibf okuyup kendini rezil ediyon. Cidden amacı ne bunların neden mf seçmediniz.