çok enteresan insandir. yirmibirinci yüzyil diyoruz, muhammed diyosun. yahu ben anlamıyorum ! basına hazret-i eklenince muhammed ismi güzel olmak zorunda midir ? bence değildir. osman ismi de güzel değildir, hazret olmasi beni ilgilendirmez. isa ismi de güzel değil vallaha. bakin simdi muhammed ismi güzel değil, itici dedim diye din düsmani olurum ben. öyle siğ ki bunlar, görüşe ve zevk'e tahammülleri yok. sen beğen abi, ben beğenmiyorum. iticidir muhammed ismi. kız olsam muhammed adındaki bir erkeğe vermezdim. senin hayallerinin erkeği muhammed adında biriyse o senin sorunsalin. gece uykusunda ''muhammed, muhammed... aşkım, çok güzel'' diye sayıklayan kız varsa o'nu da bakırköy'e gonderelim hemen. söz, masraflarını ben karsılayacam.

dark lord yayinlari, sayi 1.
ülkemizde * her kişinin ismi kur'an da geçmektedir. *. o yüzden muhammed ismini sevmemek günah ise, diğer isimleri de sevmemek günahtır. saygı konusu tartışılabilir.
(bkz: düz mantık)
sadece muslumanlardir.
hüsamettin ismine de bayilan insandir.

osman, satılmış, şaban gibi isimleri de sever bu insan. tercih meselesi tabii...
Türk töresinde Hz Muhammet'in ismi o kadar değerlidir ki normal insanlara verilmez. çünkü Türk töresinde verilen ismi çocuk haketmek zorundadır isim büyük sorumluluktur.

Haliyle böyle bir insandır.

Ama anlamadığım şey benim Fatih Sultan mehmet han bile Muhammet ismine sahip olamazken arap kafasıyla çocuklarına Muhammet ismini veren zihniyet nasıl bir zihniyettir?
isimdeki iticiliği anlamamamış insan.
(bkz: dikkat çekmek için dinle ilgili başlık açan insan)
zevkler ve renkler amerikalarda biz özenle tüketelim diye üretiliyor sayın andy warhol evladı dedim gence. tındı. bir daha da neyin neden itici olduğu konusunu açmadı. açsa ağzının zevkini verirdim. zevklendi ve sustu.
muhammed ismini itici bulan insanı tedavi edebilecek insandır. Zira normaldir.
bu insan erkekse, şukufe isminde bir kadınla evlenmesi muhtemeldir. kadin ise, zaten muhammed adinda biriyle evlenebilir. muhammed adinda bir çok erkek var ülkemizde ve dünyada. ayrica ;

(bkz: mohammed)
normal birşeydir. insan muhammed ismini sevedebilir, sevmeyedebilir. peygamberimiz bu isme sahip olduğundan dolayı ismi sevmek zorunda değildir hiçbir kul. fakat ben seviyorum. ismiminde başında muhammed var. fakat arkadaşlar arasında kullanmıyorum. peygamberimizin ismini taşıdığımada gurur duyuyorum. hiç ismimde muhammed olduğu için utanç duymadım. kimseninde duymaması gerekir. böyle şeylere kafayı yormamak gerekir. özgür bir dünyada, insan istediği ismi koyabilmeli, sevmeli, sevmemelidir. bunun için tartışma ortamı yaratmayı bırakın, sözlükte başlık açılmasına bile gerek yoktur.