bugün

- selam canım nbr, uyuyamamışsın sen de gece gece?
+ ben de tam yatıyordum, hadi iyi geceleeer...
kişinin üzerine sağ tıklanır, engelle seçeneği seçildikten sonra bir sigara yakılır, dudak kenarından duman üflenilir.
en temizi cevirimdisi pozisyonda kalmak ve isteginiz zaman istediginiz kisiyle sohbet penceresi acmaktir. yok eger cevirimici iseniz ve sohbeti uzatmak istemiyorsaniz internet baglantisi koptu ayagi yaparak msn programini kapatabilir veya cevirimdisi duruma gecebilirsiniz.
ev ahalisinin bilgisayarda önemli bir işlerinin çıkması,elektriklerin kesilmesi(önce engellemek lazım),"ben de yatayım artık,yarına okul var" diyerek sorumlulukların bahane edilmesi(yarın ders olmasa bile),"televizyonda falan filan var,ben içeri gidiyorum" deyip o çıkana kadar rahat etmek,"yeni film aldım onu izleyeceğim" deyip izlenmese bile bilgisayardaki işleri msn muhabbeti eşliksiz devam ettirebilmek,vb
geç cevap vermek karşıdakinin sohbet hevesini kıracak en önemli şeylerden biridir.
durmadan, "iyi, ok, okey, peki" derseniz, karsinizdaki "hee, mesgulsun galiba" deyip sizi rahat birakmanin sinyallerini verebilir.
vereceginiz en mantikli cevap "ya birseye bakiyorum da, dur gelecegim simdi" demektir. ama bir daha gelmezsiniz..
auto message kısmını 'yokum cok onemli degilse msj yazmayın' mesajını konusmak istemediginiz kişilere ayarlamaktır.
-canım çıkmam lazım çok sıkıldım baydın, aslında çıkmıyorum seni engelliyorum gerizekalı değilsen anlarsın.

-aynen katılıyorum göt.
yazılanlara bir yarım saat sonra dönmek. bu şekilde karşı taraf gözünüzdeki, değerini anlar.
belirli aralıklarla benzer soruları tekrarlamak.

muhatabınız denyo değil ise olayı çakacaktır.

edit: harf hatası düzeltilmiştir.
+ telefon çaliyür bir saniye.
- he ok.
msn messenger'da üstteki menülerden ilk sırada olan dosya menüsüne gelinir orada bulunan oturumu kapat butonuna tıklanarak sohbet tümden kapatılır. ertesi gün, geçen niye çıktın sen diye bir çemkiriş olursa; elektrikler gitti müeccel abla diyerek yırtabilirsiniz. sık sık bu yöntemi kullanmak isteyenler için; bizim mahallenin trafosu bozuk galiba gibi bir bahane daha sağlıklı olur sanırım.
-nbr
-şu an çok meşgulüm sonra konuşalım mı?
-yeme beni evladıııım*
-nasıl ya. hayır yanlış anladın. gerçekten şimdi meşgulüm ama az sonra gelecem
-kısa kes.
(bkz: hmmm ok)
-ee daha daha demek ve durumu iyice rezil etmektir.
(bkz: msn de muhabbet bitiren kilit sözcükler)
(bkz: ç dışı görün)
+eee daha daha nasılsın işler nasıl gidiyor?
-daha daha iyiyim işler de iyi gidiyor
derin bir sesizlik
+çocuklarda iyidir inşallah
-iyi onlarda iyi iyi
derin bir sesizlik
+benim ocakta yemek kalmışta ben ona bir bakayım
-ok.
(bkz: kib öptm bye)
+lan göt naber hiç pas atmıyon
-ben onun abisiyim
-??
+önemliyse çağırayım
-yok yok önemli değil selamımı iletirsiniz
+ok
-by
+by
gibi roller yapılır ve çocuktan kurtulunur.
a= sıkan kişi
b= sıkılan kişi

a- naber ?
b- iyidir.
a- hıı...
a- saol bende iyiyim.
b- tamam.
a- oldu o zaman.
b- tamam.
a- herhavuzundibiaynı?
b- ney?
a- haahhahahhaha
b- ya bi sktir git.
arkadaşın yanına gidicem, acelem var sonra görüşürüz.
"nbr" gelen salakça soruya "ii" deyip kestirmek sohbeti daha fazla uzatmayacaktır.
konuşma anında msn birkaç kez açılıp kapatılır. bağlantıda sorun var denilir.
hiç konuşmayıp sürekli smiley'lerle cevap vermeyi deneyin. karşı taraf bi zaman sonra yılacaktır. * * * *