bugün

eskiden çok garip gelen bir cümleydi. hatun kişisiyle herhangi bir platformda konuşan gencimiz msn var mı diye sorar. aslında türkiye'de yerleşik yaşayan kişilerin msn kullanıp kullanmadığına yönelik istatistiksel bir amaç gütmemektedir. niyeti "msn adresini eklemem için verir misin" cümlesiyle aynıdır. ama "msn adresimi veremem" gibi cevapların gelme riskini minimize etmek amacıyla sadece var mı yok mu gibi bir soruyu uygun bulur. cevabın yüzde yüz var olacağını düşünürken hatun kişisi tarafından verilen cevapla yıkılır.

-msn kullanmıyorum.

bu cevabı alan kişi hemen düşünür: "nasıl olmaz ya". dumanla mı haberleşiyorsun kızım sen! tabi vermek istemediği anlaşılır sonra da yol verilir kızımıza ısrara gerek yok. tabi o zamanlar acayip derecede akılları karıştıran bu cümle şu sıralar oldukça normal. ben de kullanmıyorum mesela. hatta birisi msn var mı diye sorsa ağzına vururum msn mi kaldı lan diye.
msn kullanmayan insanın söylediği sözdür.
sigara - içki gibi maddelere yönelik cevaplara olan benzerliğiyle dikkat çeken cümle.

+ msn?
- kullanmıyorum.

+ msn?
- bıraktım.

+ msn?
- tövbeliyim.
+ Allah kabul etsin.
msn artık çok az kullanıldığı için insanların söylerken kasım kasım kasıldığı cümle haline gelmiştir. çok az kişi kullanıyor artık pezevenk sen kullanmayınca havalı olmadın işte kasma.
"bura kastı msn var mı" sorusunun cevabı.
(bkz: yılmazı silecesin meseneden)
(bkz: skype çıktı mertlik bozuldu)
(bkz: mesene)
msnini isteyen kişiye msn adresini vermek istemeyen bir insan söylemi.
bu sözden kasıt kullanıp sadece istediği kişilerle -keyfi gelince- konuşmaktır.yani çevrimdışı takılmaktır.
kullanmayan bir kişi olarak gerçekten sıkıntı yaşıyorum, msn isteyen kişiye kullanmadığımı söylediğim zaman hep gereksiz o ''neden'' sorusuna cevap vermek zorunda kalıyorum, kullanmıyorum kardeşim sevmiyorum yazma zorunluluğunu, paşa gönlüm ne zaman isterse o zaman yazarım ama gelir sözlüğüme yazarım.
bu cevabı aldıktan sonra arkaya bile bakmadan kaçılması gereken durumdur. o kişi muhtemelen uzaylıdır.
(bkz: yalann söylüyorsunn)
-msn versene akşam konuşuruz ehehe
+msn kullanmıyorum
-hmm..olabilir tabi,telefonunu ver o zaman?
+telefon da kullanmıyorum
-o elindeki ne?
+ee şey *
+msn alır mısın?
-teşekkürler kullanmıyorum

gibi.
-msn kullanmıyorum, cebimi vereyim.
- slm, asl pls? :P
+ ...
- mesene var mı?
+ yok ya kullanmıyorum msn falan...
- aaa! ben de kullanmıyorum. ne kadar ortak yönümüz var, değil mi?
ruh ikiziyiz sanki. hadi sevgili olalım!
açılımı "msn kullanıyorum, ama seninle konuşmak için değil" olan söz.
(bkz: arkadaşlar msn i olmayan var mı) *
microsoft networks'e kayitli herhangi bir hesabin bulunmamasi uzerine sarf edilen soz.

(bkz: gtalk rulez)
(bkz: msn kullanıyorum)*
kullanmayan ya da bilmeyene sözüm yok ama, kullanan kişilerin en büyük yalanı.
yalandır. düpedüz yalandır. büyük şehirlerde yaşayan insanlarımızın hemen hemen hepsi msn kullanmaktadır. bilgisayarı msn kullanmak için öğrenenler bile mevcuttur.
Bir sozluk yazarina karsi soylendiyse,

-msn yok, gtalk yok, icq yok ne var lan it!..

cevabinin alinmasi muhtemel soylemdir.

(bkz: kaliplasmis sozluk aforizmalari)
Teknolojiye karşı gelerekten tarz yapmaya, farklı olmaya çalışan insan söylemidir. *