bugün

Motor üstünde 10kaplan gücünde olduklarını sanıyor bazı mallar.
Bugün başa geçsem mart karı yağdırırım.. trafikte üstlerine sürmem, sıkıştırmam ama saf bir biçimde kendilerinden nefret ediyorum ve kaza haberlerini okuduğumda;
- kesin karşı taraf haklıdır, diyorum
- herhangi bir acıma belirtisi göstermiyorum.
Trafikte çok tehlikeli sürüyorlar. Zor iş, Allah kolaylık versin ama azıcık dikkat edin be kardeşim... Neredeyse hiçbir trafik kuralına uymuyorlar...
Bazen sıkışık trafikte motorumun geçemeyeceği alanlarda arkamdan dat dat diye kornaya basıyorlar. Sizi seviyorum ama bir gün birinizle ters düşeceğiz.
işleri zor olan kuryeler. Başta sıcak yemek olmak üzere siparişleri zamanında yetiştirmeleri bekleniyor. Esas tepki gösterilmesi gerekenler sırf kızlara hava atmak için aşırı hız ve gereksiz asilik yapan tiplerdir.
Çoğunun trafik kurallarından haberi olduğunu sanmıyorum.
Büyük çoğunluğunun trafiğin ne olduğundan haberi yok. Aldıkları riskin de farkında değiller. Kaldırımda dahi sürüyorlar o motorları. Allah akıl fikir versin.
Birinci şartı 50cc motor sahibi olmaktır.
bir dönem çok üzlüyordum. dakikalarla yarışıp paket teslim etmek,zorlu hava koşullarında kaza yapmaları,karşılaştıkları öküz müşteriler vb. sonra kazandıkları paraları,kask kamerası takıp herkesle atışmaları,kendilerini her konuda haklı görmeleri,trafik kurallarından bir haber olmaları üzülme seviyemi çok aşağılara çekti.
zaman zaman kendilerini ciddiye almayan bir takım cahil orospu çocuklarıyla aynı akan trafikte ilerlemek zorunda olan sürücülerdir.
bir de site ve rezidans kuryesi(!)meselesi, vardır ki apayrı ve uzun bahis...
Adamlar zorlu şartlarda çalışıyor, bazıları gibi motorcu asiliği sergileyip kızlara poz kesmek için hız yapmıyor.
işleri zor olan kişiler. Allah kolaylık versin.
Otomobil sürerken çok korkuyorum bu emekçi kardeşlerimiz için, işleri gerçekten iki teker üzerinde çok zor, farkedilmeleride kimi zaman zor oluyor kör noktaya düşüyorlar.