bugün

her boşluğa sağına soluna bakmadan pat diye atlamalarıdır. trafikte normal tasit muamelesi gorup saygi beklerken, cogunun saygisizca hareketlerde bulunup en ufak araya girmeye calismasi. hele kaldırım, ters yön demeden bam güm kullananları yok mu.
KISKANÇLIK. BU BiR YAŞAM TARZI.
kurunun yanında yaşın yanmasından hallice bir sebeptir.

bu topraklarda yalnızca herhangi bir noktaya değil, insanın insana saygısı yok. yıllardır süregelmekte bu durum.
kendinden olmayana, hoşuna gitmeyene saldırmak -hatta öldürmeye teşebbüs etmeye dek bu tutumu sürdürmek- olağan bir tutum.
bundandır yolunda giden motorcunun üzerine sürmek, onunla dalga geçmeye çalışmak, yolunu kesmek.
görsel
Trafikte saatlerce bekleyen sürücü beyanı. Kıskançlıktandır. O ufak araya girecek sen de paşa paşa bakacak yol vereceksin.
sinek gibi her yerden çıkıyor egzosunu ittiklerim.
aynada gözükmemeleri. bir anda sağdan soldan çıkıp akıl almalarıı!
Sanki bisiklet sürüyormuş gibi davranan bazı sürücler, adam akıllı motosiklet kullananları da kötü duruma sokmakta.
O go Pro ahlaksız araç sürücüleri yüzünden takılır. Şerefsizler size birşey yapmaya kalkarsa elinizde kanıt olsun diyedir. Tutulur o araç sürücüsünün götüne sokulur.
Asıl antipati trafikte onları görmezden gelen araç sürücülerine duyulmalıdır.
beyaz şerit çizgilerini, kendi şeritleri sanıp buradan gitmeleri.

kör noktalardan yaklaşmaları ve buna rağmen fark edilmeyi beklemeleri.

arabaların motosikletleri güçsüz görmelerine (kaza anında daha çok zarar görecek tarafın motosiklet olmasından dolayı) ve onları umursamadan trafikte hareket edilmesine sinirlenip, grup halinde olunca yalnız araç şoförlerine sataşmakta sakınca görmemeleri.

motosiklet kullananlardan ricam; önce aynada kendinize bakın kısaca, istemediğiniz hareketleri siz de yapmayın.

ha göre göre sizin* canınıza kasteden hayvanlara istediğiniz gibi davranabilirsiniz.
Ters yön kaldırım evet gerekli durumlarda ben dahil olmak üzere yapıyoruz ama hak karşıdakinindir bu durumda kimseyi rahatsız etmemelisiniz. Genelde pizzacı arkadaşlar kendi canını ya da başkalarının canını hiçe sayar.bunlara ben de sövüyorum ama lafım seni göre göre sıkıştıran orospu çocuklarına işte onların evlatları inşallah motorcu olurlar.
Hala go Pro ve benzeri kamera takan motosiklet sürücülerinin artistlik yaptığını düşünen sığırların kıskançlığıdır. Bu sığırların trafikte kasti olarak yaptığı ve can kaybına neden olabilecek şeyleri çekmek ve ihbar da bulunabilmek için var o kameralar. Karakolda ne iliştirirler o kayıtları gördükten sonra orasını bilmem.
Kıskançlıktır muhtemelen.

Motora büyük bir hevesle başlamıştım. ilk zamanlar çok güzeldi her şey. Pratikti. Fakat her geçen gün hayatımla kumar oynadığımı daha net bir şekilde gördüm diyebilirim.

insanlar sizi araç olarak kabul etmiyor. Herhangi bir şeritte ortadan gidince yanınıza gelip sıkıştırıyorlar, korna çalarak kenara çekilmenizi söylüyorlar falan. Sanırım şu son 1 ayda 4-5 kişiyle neredeyse tekme tokat kavgaya giriyorduk. (Bu arada full ekipmanlı bir motosikletliyle dalaşmamanızı tavsiye ederim. Bir yerleriniz kırılabilir.)

Eğer bunlara tahammül edebilirim diyorsanız çok güzel lan. Herkes beklerken aralara girmek, insanların arabanın içinde nasıl patladığını görmek falan çok hoş.
"insanların korktukları şeyi yaparsanız onlar size hayran kalır demiş" şair.
Emniyet seridini kullanmalari aralara girmeleri gürültü yapmalari.
- ters yönden veya kaldırımdan gitmeleri.
- kendilerini süper bilmem ne saymaları.
tabakhaneye bok yetiştirir gibi gitmeleridir.
motorculara bulaşmayınız.
sopalarsınız. sonra yanarsınız.
Ben en sol şeritte hız sınırında giderken sol tarafımdan; refüjle araba arasındaki 30 cm.lik yerden geçti. Amaç bana aklı sıra şekil yapmak. ilerideki ışıklarda durdurup "senin amına koyarım amk salağı, gebereceksin mal oğlu mal" dedim. "Abi duyarlılığın için teşekkür ederim" diye elimi sıktı.

O gün bu gündür sevmem bunları. Delikanlı değiller.
emniyet şeridi, motosiklet şeridi değildir.
Onca trafiğe ragmen aradan yilan gibi sıyrilıp gitmeleri.
Motorlu taşıtsan öyle davranacaksin.
Ondan sonra diyorlarki araçlar bizi sıkıştırıyor.
E sen araç gibi davranmıyorsunki.
Birde afra tafralar.
Bi taneside bana denk gelmiyorki azıcık bariyeri optureyim.
motosiklet kullanıcısı olarak ben de antipati duyuyorum yalan yok.

hakikaten bu motorcuyum ben havalarını anlayabilmiş değilim.

ne oluyor lan yediğin, içtiğin, soluduğun hava mı değişiyor? magandalık var mı evet var. gereksiz bir özgüven geliyor bunlara ilginç.

kimi zaman motosikletle giderken yanımdan geçen bir başka motosikletlinin beyinsiz hareketlerinden ben utanıyorum lan alakam olmamasına rağmen.

özellikle dikkat ettiğim iki şey var.
kaldırımda asla sürmem.
her daim geçiş önceliği bana aitmiş gibi asla davranmam.

ha şimdi bütün bu dalyaraklıkları kabul ediyorum fakat şu konuda da kusura bakmayın abi ben bu aleti trafiğe takılmamak için aldım bir bakıma da. eğer trafikte arabaların arasında mal gibi bekleyeceksem sıçarım öyle işe açık konuşuyorum.

emniyet şeridine gelince de, evet giriyorum. birincisi koca götlü arabalar kadar yer kaplama durumumuz olmadığı için herhangi olumsuz bir durumda emniyet şeridini açmamız 2 saniye. lütfen otomobillerle bir düşünmeyin bazı yerlerde motosikletleri.

trafikte sıkıştığınızda lütfen kıskançlıktan magandaya dönüşmeyin.

teşekkürler.
kafasına go pro takıp youtube da paylaşmak için millete artisklik yapan tipler başlıca sebeplerindendir. Bunlar yüzünden millet bütün motorcuları böyle zannediyor.
motorda " götümü ye " der gibi durmaları ve gürültüleri.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar