bugün

"Binek otomobil MTV’si 2018 yılında yüzde 40 artacak. "

hayırlı olsun. ehonomi çooh ey.

http://odatv.com/arabasi-...otu-haber-2709171200.html
(bkz: ahahaha ahahahahahaha)
ocak bandrollerinde soyguna hazır olun.
valla helal olsun.

bizden al, suriyelilere ver.
bizden al, yandaş müteahhide ver,
bizden al, filistinlilere ver,
bizden al, arakanlılara ver,

en son barzani'ye de 1.5 milyar dolar kaptırdığımız ortaya çıktı.

e bunlar bir şekilde kompanse edilmeli.
kime yüklenecek bu fatura? halka.

halk kim?
biziz.

allah bizim belamızı versin ki halk olmuşuz. sikeyim böyle halkı.
Zuhahahaha. Kahretsin yine çok istikrağrlı bir büyüme var. Ama sadece zamlarda.

Vatandaşı soymak için alınan verginin arttırılması olayıdır.
beter olsun amına kodumun ülkesi. daha çok kafamızı taşlara vuracağız belki evet ama ülkemizdeki geri zekalı adamların çoğu cebinden parası gittigini görünce, hissedince fark edince aklı başına gelir..

bu akp siyaseti çaktırmadan sikmekti. ama özelleşecek bişey kalmadı artık çaktırmak zorunda kalıyorlar..

beter olun beter.. allah sizden alsın bize versin.
en ucuz araçların 80binden başlayacağını düşünüyorum.

alın size tok kapı sesi...

düzeltme : vergi zammı her bir boka gelecek ondah böyle dedim.
Almayın abi. Hala bmwlere biniliyor. Anlamıyorsunuz bakın millet razı demekki.
- siz arabalara biniyorsunuz ya,
+ eee
- biz de size bineceğiz. muhaha...
sokaklara dökülmeyi gerektiren güncellemedir.

görsel

protesto etmeye değil elbette. protesto edersen fetocusun kandile hizmet ediyorsun. böyle pankartlar ile döküleceksin ki vatanseverliğin katlanarak artsın.
eskort hanımlara müjde motorlu taşıtlara %40 vergi oh mis kazanç artacak.

ha bu arada allahtan bisiklete biniyorum da vergiden muafım, eğer daha hızlı gidecek bir şey tercih edecek olursam bu da at olur. mis gibi ona da vergi yok.
Arabamı sattıracak hadise. Benzinden yüzde 70 vergi al, 0 arabayı satarken yüzde 150 vergi al, arabayı sattıktan sonra her yıl yüzde 60 vergi topla... ne lan bu?!
Ağa para lazımsa çıkarın bedelliyi oluk oluk para aksın kasaya bitirince yine çıkartırsınız...
ülkemizde ki suriyeli sayısının 7 milyonu aşması sorunsalı.
Hükümetin vergilendirme politikasını destekleyenlere zerre acımıyorum, gebersinler açlıktan, yiyecek bir lokma ekmek bulamasınlar. Ki zaten haketmiyorlar. Ama arada olan ülkemizin normal insanlarına oluyor, orası üzücü.
yasslaaaaa, yapıştırrrrrrrrrrrrrr. ohh evet çığlıkları kulağımızda.

ağlanacak halimize gülüyoruz.

güncellenen oranlar;

mtv %40
kurumlar vergisi %22
şans oyunları %20
kira vergisi götürü oranı %25 den %15 e çekilecek.

60 milyar tl olan bütçe açığını adamlar vergiye yaslayarak çıkartmayı düşünüyor şaka gibi.

iktisatçılar mezarında ters dönmüştür.
:)

Çok net konuştuğumu düşünüyorum.

Bir adet kazıktır efendim.
(bkz: soygun)
zam değil ayarlamadır. ekonomimiz ultra süper, ileri demokrasinin son noktasındadır dolayısıyla buna zam diyemeyiz.

buna hard core, adult, anal, kulak deliği, burun deliği ne varsa sikme denir !
60 milyar tl açık olması sonucu, halkın 6 litre kanını emme güncellemesidir.
yapım gereği alınganım. havadan nem kaparım. çoğu şey zoruma gider, hassas insanım.

ama hiçbi şey böyle koymadı bana be. % 40 nedir abi arabayı mı sikiyoruz ya.
hocam kimse kusura bakmasın ama bunu siz istediniz. Evet/Hayır referandumundan sonra millet sokaklara dökülüp eveti sabaha kadar kutlamıştı sanırsın avrupayı falan fethetmişiz. Ama ne yazık ki kazanan yine iktidar ve onun yancıları oldu. Yine iktidardaki kişilerin dudak uçuklatan maaşları, yine kıyak emeklilikler, yine ihaleler yandaş şirketlere verildi, yandaş işadamları servetlerine servet kattı, yine ezilen sömürülen sırtına bir küfe yük daha binen halk oldu. Vergiyi halk öder, cefayı halk çeker, keyfini iktidar sahipleri çıkarır. Bugün iktidardaki kişilerin çocuklarının trilyonluk şirketleri var. Büyük yük gemileri, et lokantaları, mücevher sektörü, özel hastaneler, medya kuruluşları ve daha neler neler... Peki halkın neyi var. Halkında devlete vergi borcu var. Bu durum maalesef yıllardır böyle oldu. Bugün GSS yani Genel Sağlık Sigortası denilen bir illet yüzünden 25 yaşını dolduran her vatandaşın devlete en az 3-4 Bin lira borcu var. yükseklisans-doktora yapmış insanlar asgari ücretle çalışırken imam-hatipli yandaşlar devlet dairelerine kapak attı. Belediyeler vatandaşa hizmet yapmak yerine vergi borcunuz vardır yazan evraklar gönderdiler yine vatandaş sömürüldü anlayacağınız. Devletin kasası boşaldı vatandaş sömürüldü, bütçe açık verdi vatandaş sömürüldü ama nedense iktidar sahipleri bu süreçte hiç zarar etmediler, çünkü onlar iktidar sahipleri güç onlarda. Halk ise vergisini ödemeye mecbur devletin emekçisi, patronun hizmetkarı. Bugün dünya üzerindeki en pahalı benzini kullanan ülkelerin başında geliyoruz, Neden? sebebi vergi. En fazla motorlu taşıtlar vergisini ödeyen yine biziz. Pasaport harçları, emlak vergileri, sağlık sigortası, trafik sigortası, deprem vergisi, diğer vergiler derken cebimize giren paranın yarısı devlete vergi olarak dönüyor.

Yeni MTV oranlarına baktım %40 zam gelmiş buda şunu gösteriyor ki şöyle ortalama 5-6 yıllık 1.6 motorlu arabası olan bir kişi ortalama 800 TL civarında bir vergi ödeyecek yeni araba alanlar ise tam battı 1400 TL civarında vergi verecekler üzerine benzini motorini falanda ekle araba artık ihtiyaç değil ciddi ciddi lüks olmuş. ne diyelim hepimize geçmiş olsun...
sonunda hepiniz minarşist olacaksınız müstehak size bu vergiler hahahah

devletçiliği, kamulaştırmayı, devletin piyasaya müdahalesini savunan engerek solcular ağlamasın boşuna * bu sizin yönteminiz. liberallerin değil.
Motorlu Taşıt Vergisine gelen %40 zammın özeti;
Eskiden 1 araba almak için Reis'e de 1 araba alman gerekiyordu,şimdi 1 araba almak için hem Reis'e hem de Bilal'e 1'er araba alman gerekiyor.
ülkede enayi çok olunca neden olmasın. hatta vijdan yapmışlarda %40 yapmışlar.
bu halkın anladığı dili göstermesi açısından resmen turnusol olan zamdır.

-liyakata bakılmaksınız yapılan atamalarla, kayırmalarla hak-hukuk çiğnenir kimse siklemez.

-imar rantı ile şehirler beton çöplüğüne dönerken, birileri milyarlarca doları cukkular kimse siklemez.

-ormanlar sırf imar rantı için talan edilip ülkenin akciğerleri sökülürken kimse siklemez.

-eğitim sistemi 2 yılda bir değiştirilir, resmen ülkenin geleceğine dinamit konulurken kimse siklemez.

-ülkenin ordusu bir cemaatin kumpasları ve hükümetin çanak tutması ile resmen budanıp dünyanın en güçlü ordularından biri kuşa döndürülürken kimse siklemez.

-basın her türlü baskı ile susturulur ve nerede ise tüm medya hükümetin resmi yayın organı haline getirilirken kimse siklemez.

vs vs

ama bir bakıyorsun mtv'ye %40 zam gelince, muhalifleri bırak ilk günden beri akp'li olduğunu bildiklerim, hatta çevremde koyu çomar olanlar bile ağlanıyor, ühhhü 2019'da oy moy yok diye zırlıyor. Vallahi komik bir durum, hatta trajikomik.

beter olun ibneler, bin kat daha beter olun.

hatta ünlü bir modacımızın dediği şekilde diyeyim:

"bokunuzda boğulun"