bugün

3 kuka arasından otomatik vites bir motorla geçerseniz artık R1 bile kullanabileceğiniz öngörülür...
alabilme yaşının 16 olmasından dolayı, reşitlik mertebesine* ulaşamamış gençlerimizin almak için çabalığı, sonuç olarak da araba ehliyeti olan arkadaşlarına "benim de motor ehliyetim var, yaştan kaybediyorum yoksa araba ehliyeti de alırdım yaaanee" şeklinde açıklamalarında kullanacakları belgedir.
(bkz: a2)
b ehliyeti olanların, yazılı sınava, ilk yardım ve trafikten muaf olarak girip, motor sınavını ve sonrasında direksiyon sınavını kazanmaları durumunda almaya hak kazandıkları, namıdiğer a2 ehliyetidir.

bir motor sevdasına düşüp, ehliyetini aldık da, ortada motor yok aq.
17 yaşını doldurabilenlerin alabildiği ehliyet türüdür.

istanbul için fiyat, süre vs için bilgisi olanların mesaj kutumu şenlendirmesi rica olunur.
" hangi motor ? " dedirtendir.
gittiğim sürücü kursunda "biz motor dersini vermiyoruz zaten hep bilenler geliyor almaya, öğrenmek istersen motor aşağıda sür öğren" cevabını aldığım ehliyet türü.
Kaldığım semtteki kurslar dışında yakın olan kurslara da sormama rağmen hiçbiri oğretmiyor.oğretmedikleri halde kurs parasını da isteyen çakallarla dolu piyasa.bir tanesine sorduğumda bana"honda suruş akademisine"gitmemi söyledi.nerden baksan baştan sona saçmalık.
daha önce herhangi araç ehliyeti bulunanların sadece sürüşten girdikleri sınavla sahip olunuyor, kolay gözüksede trafik kurallarına dikkat etmediğinden motosikleti canavar gibi sürdüğü halde sahip olamayan gencolara denk gelinmiyor değil. motosiklete yeni başlanacaksa ve sürüş tecrübesi yoksa bunu almaya soyunmadan evvel birkaç saat ders alınmasında, sınav güzergahının görülmesinde fayda var.
kurslar genelde kurs vermez. saçma sapan konuşurlar parayı ver sınava sokalım belgeyi çıkartalım diye. kendi başına öğrenmek isteyen püf noktaları hakkında soruları olan yazarlar burdan ulaşabilirler. ehliyeti ve motoru aldıktan sonra profesyonel güvenli sürüş eğitimi almanız faydanıza olacaktır. kolay gelsin.
henüz eğitimini veren sürücü kursuyla karşılaşmadığım belge.
Dışarıdan arkadaşlardan veya eş dosttan sürmeyi öğrenip daha sonra gidip kayıt olunup sadece sınava girilmesi gerekir. Peki bu eşi dostu veya arkadaşları arasında hiç motordan anlamayanlar ne yapacak? Yahu adam normal bir şekilde sürücü kursuna gidip eğitimini alıp ehliyet sahibi olmak istiyor, parasını alıp gidip dışardan öğrenin gelin sınava burada girin ama parayıda bize verin ha diyorlar resmen. Saçmalık lan.
Bugün sınavına gireceğim ehliyet türü. Geçersek a yı atacam cebime.
Almayı ciddi ciddi düşündüğüm ehliyet. B ehliyetim var ama son 1-2 senedir motora heves ettim uygun bir vakitte kursa gidebilirim.