bugün

Genellikle bilgisayarın monitörünü kapattıkdan 5 dakika sonra felan duyulur.yatağa uzandığınızda uyuma moduna geçerken bu ses duyurulur ve yataktan fırlamnıza neden olur.biraz araştırdım bu olayın ısınmada meydana gelediğini öğrendim.
crt monitörlerden çıkan sestir. eğer monitörünüz biraz eskiyse duyacağınız ses çıt değil " çotaranghhhhhh ! " olacaktır ki bu da uykunuzu bölmekle kalmayıp bir de korkmanıza sebep olur.
(bkz: kendimden biliyorum)
eger bu sesler devam ederse monitörün orasına burasına bakılır."noooluyo lan" denilip tekrar yatağa gidilir.
monitor lcd ise, hiçbir ses duymamaktır ki en iyisidir.
bir de yeni açıldığında çıkar. Tanrım internete giriyorum hissi uyandırır.
(bkz: manitadan gelen çıt sesi)
bir de bunun eski tip televizyonlarda, özellikle yazın genleşme ve büzülme aktivitesi sonucu, insanın aklını başından alır derecede çat diye versiyonu vardır. (bkz: sessiz sinema istiyoruz)
ısınan şeyler genleşir soğudukdan sonra eskş haline geri döner minnacık bi ısıdahi olsa bu olay olur. sobalı evlerde kışın az korku filmi dehşeti yaşamama neden olmamıştır bu olay. bilim ne güzel şey.
- bey kalk hele kalk
- nooldu yaw
- monitörden bi çıtırtı geldi
- mousedır o mouse.
en babası degauss yapınca çıkar.
çıt değil bildiğiniz takk dır o.gece gece gerginseniz küfür ettirme kabiliyetinede sahiptir.
her gece bana iyi geceler dilerken monitörün çıkarttığı ses.
bu monitörlerde bir de trafo sesi vardır ki "çıt"dan çok daha berbattır.
korku filmi izledikten sonra iyi bir etki bırakmaz.
sözleşmişler gibi perdenin takılı olduğu kornişten gelen çıt sesinin hemen akabinde ya da öncesinde olan sestir.
o değil uykudan uyandırdığı yetmiyormuş gibi paranoyaklaştırır acaba üç harfliler mi bastı evi diye.
duyduğun an ağzından 'amınakodumunbilgisayarı' sözcükleri dökülür.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: degauss)
Televizyondan gelen ÇATURT sesiyle kiyaslanamayacak sestir.
eski tüplü monitörlerin biz yatağa girdikten sonra bize oyunlar oynamasıdır.