bugün

daha iyileri icin;

(bkz: e tesettür)

(bkz: sefa merve)
çok güzel modellerin olduğu mağazadır ama denemeden almak ne kadar doğru bilinmez.
Reklamını izlediğim an Hayrünnisa Gül'ü aklıma getirmiştir.
an itibariyle tv deki reklaminda isveli cilveli dans eden turbanli kizlarin oynadigi muhafazakar giyim markasi.
akp bi gitti tùrbanlı kadınlar tvde dans etmeye başladı.
tesettür ve Moda nasıl bir arada olabilir sorusunu akla getiren site.

Öyle ki tesettür kadına örtünerek kendini çekicilikten uzak hale getirip erkeklerin şehvetli duygularından kadını korumayı amaçlar. Yani göz zinasını engellemek için kadının güzelliğini saklar.

moda ise kadını daha cazip daha çekici hale getirmek için vardır.

Bu ikisinin çok zıt olduğunu düşünen de bir ben varım.

tesettürlü kadını tüketim (Savurganlık) ile daha güzel ve çekici hale getirdiğini idea eden site.

gerçi günümüzde tesettür mü kaldı?
Bu Reklamlar beni gevur edecek başka bişey değil. Ulan dikkat çekeceksen niye kapanıyorsun zalımın gızı.
bu senenin modası olan yüksek belli çarşafların satılmasını es geçen site.
Sözde türbanlı giyim sitesi, türbanı alıp ne saçma yerlere çektiniz ulan böyle.
Diesre.Com daha güzeldir.
Tozlu giyim muadilinde tırt bir şeye benzeyen e ticaret örneği.
Şimdi yaptıkları iş ta isimden yanlış. Moda için tesettür olmaz. He öyle olmasa da bu adamlar reklam yapmasın mı ? Yapsın. Ama öyle kadınları çıkarıp ayy oyy deyip cilve yaptırma. Bırak farkın olsun arkadaşım.
Türkiye için bir başarı hikayesi.
Tesettürlü kadınların giyim ihtiyaçlarını ilk onlar keşfettiler ve 2011'de hizmete açıldılar.
Rakipleri sefamerve'nin açılışı 2012'dedir; yani 1 yıl sonra.
Bir Modanisa'ya bir Sefamerve'ye bakarsanız, aralarındaki farkı çok net görürsünüz:
- Modanisa, şehirli tesettürlü kadının markasıdır; beğeni çıtası üsttedir.
- Sefamerve, Anadolu Kadınları'nın markası.
Bu arkadaşların 130 ülkede müşterileri var.
Yayınlarını Türkçe, Arapça, ingilizce, Fransızca ve Almanca olmak üzere 5 dilde yapıyorlar.
Dünyanın 5 kıtasına kargo gönderiyorlar.
Hakikaten bakmalara doyulamayacak, tesettür modası konusunda ilham verici bir dergi yayınlıyorlar her ay: Modanisa Dergi.
Cirolarının yüzde 75 - 80'ini ihracat oluşturuyor.
2016’da istanbul’da, 2017 yılında Londra ve Dubai'de Modest Fashion Week'ler düzenlediler.
Yani tesettürü sadece Türkiye'de değil tüm dünyada moda konusu haline getirdiler.
(Tesettürün modası olmaz diyen dindarlar var; biliyoruz. Ama büyük bir dindar kitle de "neden modası olmasın" diyor; bunu yasaklayan ne var ki! Tesettür kurallarına uyuluyorsa, tesettürün modası da olur.)
iki tane uluslararası ödül aldılar:
"Islami Economy Award" ve "International Business Excellence" (Uluslararası iş Mükemmelliği) ödülü.
Mart 2018’de Google; Modanisa’yı perakende alanında Türkiye’nin en kolay kullanımlı ilk üç sitesinden biri ilan etti.
Facebook ise Modanisa’yı “Moda alanında büyüme odaklı uluslararası strateji tasarlamak konusunda” bir başarı öyküsü olarak gördüğünü duyurdu.
Üniversitelerin iktisat bölümlerinde girişimcilik ders konusu yapmak lazım hikayelerini.
Kurucu CEO (bkz: Kerim Türe)'ye de serüvenini anlattırmalı.
Takdir ediyorum ben de. ilk açıldığında iş görüşmesi için aramışlardı burun kıvırıp gitmemiştim. Bayağı büyüdüler. Şimdi arasalar gider miyim? Hayır, ama bu işlerinde kötü olduklarını göstermez.
yerli girişimlere bu dönemde daha çok ihtiyaç var. modanisa piyasadaki açığı görüp çok güzel bir girişim yapmış. 7 yılda bu seviyeye gelmesi şaşırtıcı ve muhteşem. diğer girişimcilerin de böyle startup fikirleri bulup bu ülke ekonomisine kazandırmalı. tıpkı yurtdışından futbolcu almak yerine altyapıdan yetiştirip satmak gibi. yerli girişim önemli.
reklamlarından bıktığımın markası. ..
Başlığı görünce bir araştırayım bakayım bu marka nedir dedim. Çünkü bu aralar sıklıkla duyuyorum kendilerini. Geçen haberlerde yurtdışı firmalarından yatırım almayı başaran ilk firma olduklarını öğrendim. Bizin ülkede yansıtılan profile baktığımızda, tesettür giyim markası nasıl yurt dışında fark edildi ve yatırım almayı başardı deriz. Ama bunların hepsi önyargılardan geliyor işte. Biraz araştırınca fark ettim bende. Adamlar 2011 yılında kurulmuş ve gerçekten önemli bir açığı tespit etmişler. Eee Türkiye nüfusunda ki kapalı oranını düşündüğünüzde ve bir de sektörde sizden başka seçenek olmadığında başarı biraz kendiliğinden geliyor. Gerçi 1 sene sonra hemen rakipleri türemeye başlamış orası ayrı, malum Türk esnafı bir şeyin tuttuğunu görmesin. neyse 3 ortak sadece Türkiye’de kalmak istememiş 5 farklı kıtaya açılmışlar. Farklı dilde yayınlar, uluslararası ürün gönderimi sağlama, defileler düzenleme vs çok koşturmuşlar ve kendilerini fark ettirmek için çok çalışmışlar. Bence güzelce başarmışlarda. Hem yatırım almışlar hem de dolaylı olarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamışlar. Bu aralar başarıya, umut etmeye ihtiyacımız var. Bu fırsatı iyi değerlendirelim arkadaşlar.
muhafazakar kesimin ihtiyaçlarını çok iyi analiz eden ve karşılayan firma. başarısını
yurtdışına taşımayı da başardı. aldığı yatırımla ekonomiye de katkı vermiş görünüyor. başarılarının
arkasındaki 3 kurucu ortağı da unutmamak gerek tabi. bir eksikliği fark
edip proje haline getirip ve büyük başarılara ulaştılar. çağın yeni modası olan “girişimci”
gençlere örnek olması gereken bir hikaye bence.
ben de birçok kişi sezar'ın hakkı sezar'a diyorum, gerçekten ticarette başarılı olduklarını düşünüyorum. islam ekonomisini kalkındırmayı hedeflemişler midir bilmiyorum fakat, isteyerek ya da istemeyerek bu ekonomiyi destekliyorlar. türkiye ekonomisine de olumlu yansıyor bu durum.