1. 1.
  içinde birçok sanatçının yeraldığı albüm kayıtlarıdır.

  örnek olarak (bkz: kadıköy acil mixtape)
  -1 ... pilotmont
 2. 2.
  bi rapper'ın güzel parçalarını topladığı albümdür, genelde muzikler diğer MC lerin şarkılarından alıntıdır, normal bi albüm değerini taşımaz, tabi maddi olarak.
  ... undergrounder
 3. 3.
  genelde altyapıların başka şarkılardan alındığı şarkılardan oluşan albümvari karışık teyip.
  ... maydonez
 4. 4.
  (bkz: Emre Baransel clasical mixtape)
  (bkz: Sansar Salvo 21 Grams mixtape)
  (bkz: sahtiyan 7 katlı mixtape)
  (bkz: Dj mahmut türkçe rap mixtape) gibi örneklerine türkçe rapte rastlanılabilir.
  ... mozik
 5. 5.
  daha çok genç ve dirty south tarzındaki isimler aktifdir bu olayda, görmüş geçirmiş isimlerdense snoop dogg, raekwon, busta rhymes baya mixtape serileri olanlardır.
  ... pacsta
 6. 6.
  Özellikle rap müzikte sanatçıların diğer sanatçıların şarkılarına ait alt yapılarının üzerine kendi sözlerini yazarak oluşturdukları kayıt kalitesinin çok üst düzeyde olmadığı, genellikle ücretsiz dağıtılan veya ücretsiz download edilebilen ve genelde promosyon amaçlı üretilen karışık albümlerdir. Günümüzde rap müzik endüstrisinde mixtape'lerin rolü büyüktür. Çıkarılma amaçları şu şekilde sıralanabilir; 1- Yeni lanse edilecek bir rapper'ın albüm çıkarmasından önce tanınmasını sağlamak için ona ait olan parçaların konduğu mixtape'ler 2- Albümü çıkan ve tanınan rapper'ların diğer albümü çıkana kadar popülaritesini devam ettirmesi için çıkartılan mixtape'ler 3- Bir plak şirketine yeni katılmış ve tanıtılması amaçlanan yeni rapper'ların her birinin yer aldığı mixtape'ler. 1'den farkı içinde bir çok sanatçının olduğu toplama ( compilation ) albümü olması 4- Zaten tanınmış ve popüler olan rapper'ların albümlerine koyamadıkları parçaları koydukları veya ham olarak oluşturulmuş veya henüz tamamlanmamış şarkılarına yer verdikleri mixtape'ler. Rapper'lar çoğunlukla mixtape'ler ile tanınır ve stüdyolar daha sonra albüm anlaşmaları imzalar. Bazı rapper'lar sırf mixtape sanatçısı olarak uzun süre piyasada isim yaparlar. Mixtape'ler genelde ücretsizdir. Amacı sanatçının reklamını yapmak olduğu için ücretsiz olması mantıklıdır. Ayrıca mixtape'lerin üretim maliyetleri stüdyo albümlerine göre daha düşüktür. Mixtape'ler genellikle bir DJ tarafından düzenlenir ve resmi-resmi olmayan mixtape'ler olarak 2'ye ayrılır. Resmi mixtape'ler rapper-DJ veya sadece rapper tarafından yayınlanır. Resmi olmayanlar ise yine DJ'ler tarafından hazırlanır ancak rapper'ların müsaadesi altında olmaz. Resmi mixtape'lerde bazen yeni, gün ışığı görmemiş bonus olarak tabir edilen parçalar vardır. Bu sebeple rap tutkunlarını, sevdiği rapper'a ait bir hazine bulmuşçasına sevindirir. Resmi olmayan mixtape'ler genelde insana pek bir şey vermez.
  2 ... batman begins
 7. 7.
  çok hoş bir tift merritt parçasıdır.
  tüm parçalarında olduğu gibi güzel bir tınısı vardır.

  http://www.youtube.com/watch?v=C8j0TuyiA5w+
  1 ... imla
 8. 8.
  one tree hill'de keşfettiğim güzel bir butch walker şarkısı.

  http://www.youtube.com/watch?v=HJDQC4NR6ZY+
  ... gabrielbatistuta17