bugün

kronik halsizlik veren bir çeşit kalp rahatsızlığı.ölümcül bir hastalık değildir fakat yinede hastalıktır.basit bir ameliyatla tedavisi mümkündür yada ömür boyu beloc adlı ilaç kullanımını gerektirir.bu rahatsızlık panik atak belirtisi olabilir ayrıca.
ilginç bir hastalık.

2004 yılında kendisine sahip olduğumu ya da onun bana sahip olduğunu öğrendim. sıradan bir check up sırasında.

o güne kadar da o günden sonra da hiç yorgunluk gibi şikayetlerim olmadı ki 5 yaşından beri hiperaktivite yüzünden psikolojik tedavi gören bir insanım. yani keşke yorulma gibi bi durumum olsa diyebiliyorum bu konuda.

alkol de gayet düzenli alıyorum. hadi hayırlısı.

bugüne kadar onlarca doktor, önemli bir şey değil, kafana takma diyerek yolladı evime.

yarın bir daha gideyim merak ettim ne boyuta gelmiş benim valvim. *
kısacası kalbinizde bulunan kapakçıklardan birinin kan kaçırmasıdır.ayrıca eğer kendinizde panik bozukluk belirtileri başlamış ise ve doktora gittiğinizde sizde bir şey yok deyip antidepresan ilaç yazarak eve yolluyorsa tekrar bir düşünün. çünkü bu hastalığın belirtileri ile panik bozukluk belirtileri birbirine çok benzer. belirli dereceleri vardır. örneğin benimkisi şu an birinci derece de bir mvp. öldürmüyor adamı ama sanki her an ölecekmişsiniz hissi yaşatıyor insana. doktor bana merak etme daha çok yaşayacaksın dediğinde içimden bir hassittir çektim. anladım ki içimdeki bu sevgi pıtırcığı ile bir ömür geçireceğim.
(bkz: mvp)
insanı huzursuz eden rahatsızlık. sıradan bir sağlık kontrolü için doktora gittiğinizde yapılan ekokardiyografi sonucu tesadüfen öğrenebilirsiniz. çarpıntı en belirgin özelliğidir. panik atak, kaygı ve çarpıntı yaşayan kişilerin mutlaka bir kardiyoloğa görünmesi gerekmektedir.
yaklaşık 6 ayda bir çok şiddetli ağrılarını çektiğim hastalık türü. işin ilginci kalp krizi geçiriyorum diye hastaneye gidersiniz, bişeyin yok derler gönderirler. panik atak sebepli olanını yaşıyorum, hiç hoş değil.
ileri yaştakiler için ölüme işarettir.
gün itibarı ile bendede çıkan meret. ulan 15 gündür bir stres bir kabına sığamama falan. bide kalp ağrısı başlayınca dedim ki stresten ağrıyor. meğer kalpte bu meret var diye strese giriyormuşum. o değilde doktor sadece ağrı kesici verdi. oysa millete hep beloc diye bir ilaç vermişlerde iyi gelmiş. gidip alsammı ki bir tane?
Hastalık diyen de var yapısal farklılık diyen de.

Ekg'de değil kalp ultrasonunda kesin teşhis konuyor.
Ani ölüm ihtimalleri daha fazladır. Bir hastalıktır.
Hastaligimin adi cok havaliymis. Daha turkcesi yok mu bunun yetersizlik falan desek? Panik atak nedendir diyordum...
Kalp kapağı çökmesi ya da sarkması olarak bilinen, * genellikle doğuştan ya da genç yaşlarda (20-40 yaş arasında) ortaya çıkan, daha fazla kadınlarda görülen, kişinin hayatını çok kısıtlayacak ciddi/ölümcül bir hastalık olmamakla birlikte ömür boyu kontrol ve ilaç kullanımı gerektirebilen, ritim bozukluğuna neden olabilen bir sağlık sorunudur.