1. 1.
  bir süredir Turgay adlı kafa bir elemanın işlettiği, beyoğlu çukurluçeşme sokaktaki sıcak, ufak tefek cafe. akşamları caz dinlemek için birebir olup salt dinlemekle yetinmek istemeyenler için açık sahnesi de vardır.
  1 ... antimatter
 2. 2.
  ilkçağda ortadoğu'da yaşamış bir topluluk. *
  ... usualsuspects
 3. 3.
  Bazı kaynaklarda bu mitanni hedelerine guti de denir.
  1 ... katarsis
 4. 4.
  arkadaşımın sahne aldığı, ev sıcaklığında mekan. tek eksikleri bira bardaklarının olmayışıdır.
  ... istand4art
 5. 5.
  Bronz devrinde orta doğuda yaşayan topluluk. Antik Mısır'a savaş açıp kazanmışlardır. Seksen yıl boyunca Mısır, Mitanniler'in hakimiyeti altında kalmıştır.
  ... taichiyapanpisi
 6. 6.
  Taksimde çok güzel bir caz kafe. Hem şarabınızı içip hem de iyi müzisyenlerden müzik dinleyebilirsiniz. Programlar erken başlar erken biter. Sakinlik ve sohbet seviyorsanız bir ev yemekleri tam size göre *
  ... mienbien
 7. 7.
  Washshukanni'nin Asurlularca ele geçirilmesinden birkaç asır geçtikten sonra Mitanni tamamıyle Asurlulaştı. Hurricenin kullanımı ise bütün Yeni Asur imparatorluğu'nun hudutları içerisinde caydırılmaya başlandı ve netice olarak konuşulan dil bu zamanla yerini Semitik dillerden olan Akadca, sonrasında da Aramiceye bıraktı. Bununla beraber Hurricenin bir lehçesi olan Urartuca, kuzeyde dağlık araziler üzerinde kurulan yeni Urartu Devleti hudutları içerisinde yaşamaya devam etti.
  1 ... turkmen balasi
 8. 8.
  Kafkasyalı hurrilerin hint-aryan kabileleri ile karıştıktan sonra ortaya çıkmış halktır

  Eski mısır,hititleri yenseler de asurlar tarafından ortadan kaldırıldılar.
  3 ... kama tarkan dondu