xbox360, ps3 destekli aksiyon oyunu. pc versiyonunun çıkması çok uzaklarda gibi gözüküyor.
pc versiyonu bulunan oyundur. karakterimiz bir runner dır. oyun boyunca atlarız zıplarız her türlü atletik hareketi gösteririz. iyidir hoştur.
--spoiler--
Hikayemizin ana karakteri, bildiğiniz üzere Faith adlı güzel mi güzel, flex mi flex bir hatun. Genelde oyun senaryoları hakkında elimden geldiğince yüzeysel bir tanıtım yapmaya çalışırım. Ancak bu kez yüzeysel bir tanıtım yapmam pek mümkün olmayacak. Neden derseniz, oyunun senaryosu oldukça yalın bir biçimde işlenmiş. Kısaca özetlemek gerekirse Faith, küçük yaşta anne & babasını kaybetmiş iki kızkardeş' ten birisi. Faith ve kardeşi Kate anne & babasını kaybettikten sonra bambaşka hayatlar yaşamaya başlıyorlar. Faith, Merc ( Mercury ) adında biri ile tanışıyor ve onun tarafından yetiştiriliyor. Tabii büyüyünce Merc' ün yürüttüğü yasadışı kurye şebekesine dahil oluyor. Kate ise kardeşinin tam tersine büyüyünce polis oluyor. Birbirinden pek fazla bahsetmeyen bu iki kardeşin seçtikleri hayatlar her ne kadar birbirine zıt olsa da, Faith & Kate' in içten içe birbirini seven ve önemseyen iki kardeş olduğunu görüyoruz.

Faith ve diğerlerinin yaşadığı yer, güzel ve modern bir şehir. Ancak bu şehir her ne kadar huzur dolu ve güvenli bir yer olarak gözükse de, yönetim şekli itibari ile insanların sahip olması gerektiği birçok hakkın kısıtlandığı bir yer. Merc' in yürüttüğü yasadışı organizasyon ise, kişiler arasında bilgi akışını sağlıyor. Normal şartlarda böylesine bir senaryoda başı derde girecek olan kişinin Faith ve onu kurtaracak kişinin de Kate olması gerekir değil mi ? Ama hayır, bu şehirde bazen masum bir kanun görevlisinin bile başı derde girebiliyor. Kardeşi Kate' in üzerine kalan bir cinayet sonucu, Faith harekete geçiyor ve kardeşinin adını temize çıkarmak için uğraşıyor...
--spoiler--
hikayemiz genel hatları ile bu şekildedir. yapılmış en güzel oyunlardan bi tanesidir fps türündeki böylesine ilginç bir oynayış tarzı görmek hoşuma gitti grafik kalitesi olsun oyun atmosferi olsun hepsi harikadır en az bi kez oynanmalıdır.* *
2. üyesi gelmeyecek olan oyundur. yazık olmuştur.
(bkz: mirror s edge)