bugün

gençlikte çocuk gibi görünmeye sebebiyet verirken, orta yaş ve sonrasında ortalama 10 yaş genç görünmeyi sağlar. bu tipler gençken sıkıntıyı çeker ama yaşlılıkta sefasını sürerler. dolayısıyla minyon tipli gençler morallerini bozmasınlar 30'dan sonra daha genç göstererek yaşıtlarını çatır çatır çatlatacaklardır.
harika bir olaydır. herşeyin küçüğü makbüldür zaten. bu sözü doğrular. giyilen herşey yakışır. taş gibi olunmaz belki ama sevimlilik arz eder. yaşlanmayı geciktirir.
dolapların üst katlarını kullanamamak, bütün gün zıplamak zorunda olmak, sandalye tepesinden inememektir. güzel olan tek tarafı, on yaş küçüklerinden ayırt edilememektir.
(bkz: yemekte kimyon yatakta minyon)
bu tipin erkekleri de tatlı olur derler.

boy 1.70, çok kısa sayılmaz oradan kurtarıyorum biraz ama tip olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 20 yaşındayım ama 15 yaşındaki bir çocukla yan yana gelsem arkadaşı gibi duruyorum. kızlar yanağımı mıncırmaya çalışıyor filan, çok acayip yani. ama 30'lu yaşlarda bu durumun ekmeğini yerim diye düşünüyorum.*
ergenlik çağlarında en ezik durumlardan biridir ama yaş 35'i geçince ben daha çok gencim diye hava atılır.
(bkz: bodur tavuk her dem piliç)
kadınlar hem tatlı hem de şanslı oluyorlar. minyon tipli değilim, sınıfta hep sırık ve ayı olan kız bendim. minyon olan arkadaşlarım, benden kilolu dahi olsalar, s bedenler xs bedenler onlara oluyordu. ben hep m ye mahkumdum. neyse, allah standarttan ayırmasın, ama iyidir minyonluk.
Zor olsa gerek.

Tanıdığım 40 kilo 1.50 boyunda bir kadın metro beklerken, uzun boylu kaslı bir eleman çarpmış yanlışlıkla ve kadın tren raylarına düşmüş. Neyseki o esnada tren gelmemiş.
(bkz: bodur tavuk her dem piliç).
beklenilenden daha büyük yeteneklere sahip olma durumudur, zira ufak tefek birinin çok çeşitli iş kollarında başarılı olduğu durumlar fazlasıyla mevcuttur. diğer taraftan bir de çok sevimli olur bu minyon tipli insanlar, hani "insanın yüreğinde ne kadar yer kaplar ki" dersiniz ilk bakışta ama bazen o yüreği doldururlar...
çok yararlı bir durumdur.
tipsiz olmaktan iyidir. minyon da olsa bir tipin var işte! nankörlük etme!
(bkz: konsantre)
25 kişilik masa da tek kimlik sorulan kişidir. *