bugün

entry'ler (117)

en iyi şarkı sözleri

Yoksulluk korkusuyla, ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü.

https://youtu.be/jJCbcBliDjo

en kötü türk yemekleri

Kara şimşek (mercimek).

hayvanların su kaplarını fırlatan kadınlar

Olayla ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan yorum yapmamalı.
Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayalım derken, çevremize ve komşularımızla karşı da saygılı olmalıyız.
Paylaşılan videoda kızgın bir hanım var.
Bu hanımefendi haklı olabilir.
Bizim de bahçemizde beslediğimiz kedimiz var.
Bizim diyorum, aslında biz onun sahibi değiliz. O sokak kedisi.
Yaklaşık bir buçuk senedir besliyoruz. Ona özel kuru mama alıyor, sabah akşam doyuruyor, su veriyoruz. o da bahçeden ayrılmıyor.
Zaman zaman başka kedilerde geliyor, karınlarını doyurup gidiyorlar.
Bir gün baktım bahçede bir poşet yemek artığı, başka bir gün tavuk kemikleri vb. Komşu aklı sıra sokak hayvanlarını doyuruyor. kibarca uyardım, çöplerini, bahçeye değilde bahçe önüne yola bırakmaya devam etti. Sonrasında tam olarak videodaki hanım gibi çirkefleştiğimi hatırlıyorum.

sözlük yazarlarının ezbere bildiği şiirler

(bkz: lavinia)
Özdemir asaf

öğretmenlerin 3 ay aldığı maaş helal mi

Öğretmenlerimizin aldıkları maaş kesinlikle helaldir.
Çalışma şartları ve ücretler arasında farklılıklar olduğu sürece, çekememezlik ve kıskançlıkların olmasıda doğal.
Türkiye'de özel sektörde çalışanlar, haftada en az 60 saat çalışıyorlar. Dini bayramlar harici tatil imkanları olmuyor.
inşallah, bir gün özel sektör çalışanlarıda, öğretmenlerin mesai saatleri kadar çalışarak, onlar kadar maaş alabilirler.

uyku kaçıran sesler

Martıları çığlıkları.

kilolu insan görünce içten geçenler

Son bir yıl içerisinde 100 kilodan 85 kiloya düştüm. (boy 1.84)
Kilolu insanları görünce, fazla kilolarından kurtulduklrında kendilerini nasıl iyi hissedeceklerini bilseler, ne yapar eder fazla kilolarından kurtulurlar, diye düşünüyorum.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü. Çevirdim yüzümü.

Sagopa

mabel matiz

Anlamsız şarkı sözleriyle, dinleyiciyi düşünmeye zorlayan s anatçı.

15 temmuz 2016 gecesi yapılanlar

Trt sokağa çıkma yasağını duyunca, patronu aradım. Yarın işe gelemem dedim.
Sabah patronun telefonuyla uyandım. Yasak falan kalmadı işe gel dedi.

an itibari ile

görsel
Otelimize yerleştik, kumsala indik, şansa bir de şezlong bulduk, tam denizin keyfini çıkarıcam. Yan şezlongtakiler bir kadın çantası emanet bırakıp denize gittiler. An itibariyle çanta bekliyorum. Çabuk dönün laaan.

anın görüntüsü

görsel silivri üzerinde kara bulutlar.

anın görüntüsü

görsel silivri

anıtkabirde nöbet tutan askerleri serinleten halk

askerimize verilmiş bu zor görev, anıtkabir ziyaretçisine gurur yerine, acıma duygusu veriyorsa.
görev iptal edilsin kardeşim.
o asker; onlarca Mehmetçik içerisinden seçilip oraya gelmiş. Görevini gururla yerine getirmeye çalışıyor,
iki yelpaze sallanmasına, mendille terinin alınmasına ihtiyacı yok.
Onun tek ihtiyacı, ziyaretçilerin gözlerindeki hayranlık ve gururu görebilmek.

sınıf başkanı olmuş sözlük yazarları

1 günlüğüne sınıf başkanlığı yaptım. istifa ettim. Öğretmen yokken yaramazlık yapanları bildirmem gerekiyordu. Bana göre değildi.

akp nin başarısının sebepleri

(bkz: Stalin in Tavuğu)

pkk operasyonlarını seçmen nasıl değerlendiriyor

AKP ve MHP seçmeni operasyonlar ile ilgili memnun görünürken, HDP seçmeni eleştiriyor. CHP seçmenininde de her iki yönde fikir beyan eden seçmen mevcut.
Peki operasyonların başlamasıyla AKP oyları nasıl yükseliyor?
Hangi partinin seçmeni fikir değiştirerek erken seçim yaplırsa AKP'ye oy verecek?
işte bunu anlamak biraz zor.

yaran ilanlar

Silivi Belediye'sinin tam karşısında, sahibinden acil devren kiralık, minibüs durağı.
görsel
http://i.hizliresim.com/EYRLQg.jpg

sigaranın hissettirdikleri

Kötülük,
birkaç gün önce küçük oğlumun eve gelirken farklı bir yol kullandığını gördüm ve nedenini sordum.
normal kullanması gereken yolda kaldırıma oturmuş sigara içen bir adam gördüğünü ve endişe duyduğu için yolunu değiştirdiğini söyledi.

vatan partisi

istanbul 3. Bölge Vatan partisi M.V. aday listesinde 11 Emekli, 3 Ev hanımı, 4 Serbest aday var. Emekli ve ev hanımını anlarımda, serbest nedir allah aşkına.