bugün

haklı sözdür, lakin bir de şu var ki (bkz: kurunun yanında yaş da yanar)
milletler halt ettikleri şekilde yönetilirler de diyebiliriz. Lakin;

Lakini şu, ister evrimle ister devrimle bir yönetim biçimine kavuşsunlar, milleti millet yapan bilinçten acizse bir topluluk, milleti milli takımdan devleti emekli maaşından ibaret sanar.

Bu sanıdan ve acizlikten hemen kurtulmalıdır millet! Çünkü millet demek "nation" demekse o da "domination" kısaltmasıdır. Esas ırk demek "race" demektir. "race"in ikincil anlamı "yarışmak"tır. Adamların kafasında bu var ey Türk halkı. Sen daha yarışa başlamadan seni silecek adamlar! Sonra hakettiği şekilde yönetilecek bi milletin de kalmaz! Uyan!
ben akepeye oy verenlerin hiçbir zaman pişman olucaklarını zannetmiyorum. çünkü o kadar zeki olsalardı ikinciye oy vermezlerdi. hata bir kere yapılırsa hatadır. tekrarlanırsa aptallıktır. işte canım ülkemin vaziyeti.
akepeye oy verenler tabi ki hakkettikleri gibi yönetilecek ve bir gün nerde hata yaptıklarını acı bir biçimde anlayacaklardır lakin bizim suçumuz neydi be kardeşim...
(bkz: kurunun yanında yaş da yanar)
fakat türk halkı bunu hak etmemelidir, hak etmemiştir. yine de seçimini yapmıştır ve 5 yıl bunu çekecektir.
insanın ne kadar boğazı yırtılana kıçı patlayana kadar bağarmak isteyipte bunun içinde patladığı şu saatte gediğinde bir laftır. fakat çok acıdır.
(bkz: and the oscar goes to rte)

(bkz: iki kere üst üste oscar almak)

(bkz: sindirim sorununa ak tivia öneriyoruz) * *
her insan en iyi şekilde yönetilmeyi hak eder. ne düşünürse düşünsün sadece insan olması bile saygı duymayı gerektirir. o insanları bilinçsiz koyunlara dönüştüren zihniyet ise hiç kimseyi yönetmeyi hak etmemektedir.
aptallar kaybetmeye mahkumdur, yalnız bir farkla; beraberinde bütün insanları götürürler. evet biz bir kültür ülkesi olmayı hak etmiyoruz.
kinayeli bir laftır. kanımca eşek olana semer vuran çok olur yatmaktadır altında.
(bkz: biz iyiyi hak etmiyoruz çünkü bilinçsiziz)
kanal d televizyonunda beyazıt öztürk ün dile getirdiği sözdür.
söylerken biraz sıkıntılıydı tabi.
22 temmuz seçimlerinin bize gösterdiği acı sonuç. askerler, hocalar, aydınlar yırtınırken rejim tehlikesinden veya gemilerden gemiciklerden bahsedilen bir partinin geçen seçime göre %50 fazla oy alarak tek basına tekrar iktidar olması gerçekten çok acı.