1. 1.
  yahudi dininde Mikve bir temizlenme havuzu değil arınma havuzudur dolaysıyla mikmeye iyice yıkanılıp, tırnaklar güzelce kesildikten sonra girilir. kadınlar tarafından regli dönemlerinden sonra arınmada kullanılan, ya da Yahudi dinini kabul eden kişi birçok zorlu sınavdan sonra erkekse en az bir kere, değilse her regli döneminin bitiminden sonra girmek zorunda olduğu arınma havuzdur.
  1 ... rojber
 2. 2.
  israil dini işler bakanlığı tarafında inşaatının finansmanı ve denetimini yapılan havuzlardır.
  ... imper
 3. 3.
  yahudilerin kullandıkları bir çeşit arınma havuzudur. erkeklerin hayatlarında bir kere, kadınların ise her regl döneminden sonra gitmek zorunda oldukları havuzdur.
  ... anarsistkedi
 4. 4.
  islamiyet'teki gusül abdestini anımsatan, kadınların premenstural sendrom dönemlerinin arından ve evlenmeden bir gün önce arınmak gayesiyle girdikleri kuyu veya havuzlar. günümüzün modern teknolojisi ile, oldukça lüks sauna ve havuzlarda bu ibadet yerine getirilebilmektedir.
  ... angry man
 5. 5.
  Mikve, Yahudi dininde kadınlar tarafından muayyen dönemlerden sonra arınmada kullanılan ya da Yahudi dinini kabul eden kişi birçok zorlu sınavdan sonra erkekse en az bir kere, değilse her muayyen döneminin bitiminden sonra girmek zorunda olduğu havuzdur. Aynı zamanda evlenecek kızlar düğünden önceki gün mikve'ye girerler.
  ... turkmen balasi