bugün

Yapan değil.

Tabiat olaylarından sorumlu olan melek.
tabiat olaylarını yapan melek.
Meteoroloji mühendisi melektir.
Samsun'a gelmişim bayram için. Hava ilk defa bu kadar sıcak. 40 dereceyi gördük.

Ben de plan yaptım zaten daha da iznim yok en azından samsun'da denize gireyim diye.

Günlerdir sıcaktan kavrulan şehre neden ben geldiğimde sağanak yağmur yağdırdın?
Hesap sormuyorum tövbe haşa. Sadece merak ediyorum. Mesela 2 gün daha bekleyemez miydin? Aşırı sinirliyim şu an.
Dört büyük melekten birisidir isLam inancına göre doğa olaylarına neden olan melektir.
fizik kurallarının korunduğundan emin olan melek.
Doga olaylarindan sorumlu dort buyuk melekten biri.
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=Fe0kJcunyZI
Böyle soğuk olmaz. Düzelt. Şunu yazarken parmaklarım kangren oldu.
Şu günlerde azrail ile koalisyon yaptığını düşündüğüm melek.
baba biraz yardımcı olsan ya! bi el at şu işe biraz kısın şu güneşi. bu nedir ya? kimsenin soğuktan yağmurdan şikayet ettiği yok dolduruşa geliyorsun olum yapma. bir adana mevzusu yüzünden geldiğimiz duruma bak hallederdik bi şekilde.
Doğa olaylarından sorumlu melek.
Ona böyle bir vasıf addetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama bana hep çok karizmatik gelmiştir kendisi. Gördüm mü? Hayır. Ama karizmatik işte.
Bir buna bir azraile çok uzuluyom abi.

Bu dört melek içinde ikisinden başka çalışan yok.

Cebrail 1400 senedir el ense yapiyo israfil daha ise başlamadı.

Hak mi abi simdi bunların ayni kefeye konulması.

Mudur iki elemani resmen kayirmis abi bunların maaslarida aynidir simdi.
Yağmurların, mahzullerin, bollukların, bereketin yönetimi Mikail Aleyhisselam' dadır.
cehennem yaratıldığından beri, gülmüyormuş kendisi.
bu hali üzüyor çok beni,
peygamberimizin doğum günü, bugün. işittin mi?
selam olsun sana ve senin yolundan gidenlere..*

gerçi böyle bir şey yazmaktaki amacım neydi bilmiyorum ama üzüldüm haline mikail'in.*
gece üçten sonra neden artıyor bu tür başlıklar diye düşündüğüm bir baslık türüdür.

allah, peygamber, melek, cin, şeytan, islam kuran vs. başlıkları gündüz aklınıza gelmezken gecenin bir yarısı nereden aklınıza geliyor merak konusu?
yazarlar geceleri kendileriyle baş başa kalınca içini rahatlatmak için bu tür başlıklar açıyorlar sanırım ama böyle olmaz koçum git bi teveccüt namazı kıl, huzura erersin *

gelelim başlığın asıl açıklamasına mikail dört büyük melekten birisi olup doğa olaylarıyla ilgilenen melektir.
Dünyada ki hava olaylarından dolayı en çok dalga geçilen ve küfür yiyen melektir maalesef.
melekleri yanlis anlamis bazi gerzek arkadaslarin agzina malzeme olmus melektir. meleklerin iradesiz oldugu soylenir. bu sebeple sadece kendilerine verilen gorevleri yaparlar. ve yine bu sebeptendir ki melekler asla isyan edemez veya hata yapamaz. ( seytan bir melek degildi). havanin bozmasi gunes acmasi vs. allahin iradesi ile olur mikailin iradesi ile degil. bu yuzden her yagmurda komik oldugunu zannedip mikail e laf atmak dogrudan allah i sorgulamaktir. inanmayanlara zaten laf yok ama inanan insanlarsaniz bu hataya dusmeyin.
Tabiri caizse türklerin hasan-hüseyininin babası denilebilir. Karakter olarak da bakılırsa tuğrul hz hasan a, çağrı da hz hüseyin e benzerler az çok.
selçuk beyin oğlu tuğrul ve çağrı beylerin babası türk beyi . 1037 yılında ölmüştür .
(bkz: metorolog)
cehennem yaratıldığından beri gülmemiştir denilen büyük meleklerden birisi.
bu görevli melek hakkında bazı sözlük yazarları, eğer müslümanlarsa iyi bilsinler ki dinden çıkmaya yönelik laflar söylüyorlar.

ortalığı bilmem ne yapmış, allahsız diyor lan meleğe gevşek herif.

eğer şakaysa çok güldük, ciddiyse de gülerim ben(ay ben gülerim)

adam ben kömür olucamm yaa! diyor, gülmeyelim mi?