bugün

az önce fox tv'nin haber bülteninde gördüğüm garip hastalık. ilkin midede oluşan yanmalardan sandım. yok, değilmiş. bulaşıcıymış bi'de. vallahi yeni yeni hastalıklar ürüyor. yaşını başını almış insanlar derler hani; ''bizim zamanımızda her şey daha iyiydi. bir kere her şey daha sağlıklıydı.'' o değil, bizler küçükken bile böyleydi. hatırlıyorum 5-6 yaşında olduğum zamanları, yoktu böyle acayip şeyler. geçen günde kulak ağrısıyla hastanaye gidip, hayatını kaybeden birinin haberini yapmışlardı. e yani hastalık hastaları var bi de canım, bu haberler yaşarken öldürüyor böyle insanları.
mide bulantısı, kusma, ishal 3'ü 1 arada hatta halsizlik ve ateşde oluyor. özel bi tedevisi yokmuş sağlıklıysanız 2 güne atlatılırmış ama bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda ölümcül olabilirmiş umarım bağışıklık sistemim güçlüdür yoksa ölücem dedirtir.

kirli yiyecek içeçeklerden bulaşırmış. * *
bulaşıcıymış.
vucudun kaybettiği suyu yudum yudum su içerek yada muz vb. ürünler tükerek giderilebilirmiş.
2 gün sonra geçip geçmediğini öğrenmek için editlerim.

edit: 1 gün sadece yattıktan sonra hiç bişeyiniz kalmıyor baş ağrısı hariç.
Bir anda gece mide ağrısıyla uyanmama neden olan hastalık devamında kusma fena bir ishal ve 38 derece ateşle devam etti.
3ü1 arada diye de isimlendirilebilir.Bulaşıcı olduğu bir gerçek evdekilerin yarısına direkt bulaştı.

iki günde rahatlıyorsunuz ama sonra kalıntıları hala devam ediyor. Bende ki etkileri hayattan zevk alamama iyi görememe rahatsızlık gibi etkileri de oldu ve hala devam ediyor.
şu anda hepsi bugün oldu programında işlenecek olan hastalık.
ulan ne boktan bir şeymiş.

vücutta organik/inorganik hiçbir malzeme kalmadı.

kesin Suriyelilerden geldi bu.

böyle de pisliğim.
Gece mide ağrısı ve ishal olmama neden olan, gündüz safra bulantısı ve ishalle seyreden berbat bir hastalık.
Allahını seven üzerime zencefil atsın da kaynatıp içeyim.
Su içmeye bile çekiniyorum.