bugün

bekir çoşkun' un kör olduğunun kanıtlandığının resmidir. veya hiç televizyon izlemeden uyduruk yazmakta olduğunun. şehit annelerini de mi hiç görmemiştir? ya da türbanlı şehit kardeş veya eşlerini? onlara destek olanları mitinglerde?
(bkz: caney caney caney işte meydaneyyyyy)
(bkz: delikanlı x nerdesin haneeey)
(bkz: oooo)
bekir coşkun denen şahsın yeter ki başörtülülere saldırayım da, argümanlarım mantıklı olmuş, bir tarafımdan sallamışım farketmez diyerek yazdığının kanıtıdır.

bir sonraki aşamada başörtülüler(türbanlılar) pkk'lıdır demeye başlayacak öyle zekii öyle zekiiii.
onlar savaşa mermi taşımaya hazırlanıyorlar diye cevaplanması gereken soru.
google a şehit annesi yazıp görsellerde arayanlar görecektirki bir çok şehit annesi türbanlıdır. bu vatana evlatlarını veren anneler ayrıca sokağa çıkma gereği duymadıysa bu kimseyi ilgilendirmez. bekir çoşkun olaya bu yöneden baksın bi de.
bu ülkenin kanayan en büyük yaralarısı olan ve sebebi insanları "ayrıma ve ırkçılığa" sürüklemekten kaynaklanan "terör"ü bile prim yapabilmek, sırf laf konuştum bal kabağıyım diyebilmek için kullanan gazeteci gafleti. Şehit anneleri kapalı oysa, ha açık olsa o evlat vatanı için ölmemiş mi olacak? çok komik - çirkin laflar bunlar.

meslek etiğine uygun ve düzgün olsa zaten o seviyeye gelemez bu söz ve benzerlerini sarfedenler.
(bkz: meydanlarda niye satanist yok)
(bkz: meydanlarda niye gotik yok)
(bkz: hürriyet te niye türbanlı yok)
(bkz: mahmut nerede mahmut)
(#2544534)
*
en az vakit gazetesinin(!) şehit cenâzelerindeki görütüleri kastederek "mağdurlar gene başörtülü" tarzında haber yapması kadar yanılgılarla dolu ifâdedir.
sanırm bahsettiği bizim eşarplı pardesülü şehit annelerimiz ya da onun gibi meydanlar da olan kadınlar değil. bir siyasal sembol olarak sıkmabaş, yumurtakafa, ovalbeyin şeklinde dolaşan kadın kişileri. yoksa eşarplı pardesülü kapalı kadınlardan bahsetmiyor sanırsam kendisi zaten laf attığı kesimde isminin sonunda başında -nur bulunan kadın kişileri. bilmem anlatabildim mi. telaşa mahal yok.

edit:ki dediği doğru bir. tespit olmasa bile bahsettiği kesimin yani cemaatler- kirli hesaplar- sapkın ülküler üçgenindeki kesimin ordudan nekadar nefret ettiği tartışılmaz bir gerçektir bunu okuduklarımla değil yaşadığım deneyimlerle söyleyebilirim. asıl bekir coşkun gibi bir gazetecinin nasıl bu kadar yüzeysel yanlış anlamaya açık bir makale yazabildiği sorgulanabilir. türk kadınının yüzyıllardır taktığı eşarp bellidir arkadaşlar nene hatundan ananenize kadar hep aynı sadelik hep bize özgülük.telaşa mahal yok. telaş edicek kesim beyinlerini sarıp sarmalayıp dolma gibi yapanlar. onlarda beyinleri basınçtan yukarı doğüru patlar mı bunu telaş edsinler. be cool man.

tekrar editi: tekrar ediyorum anlamayan beyinler için konu şehit anaları değildir ki onlar eşarplıdır kapalıdır müslümandır. konu başkadır. tekrar:konu şehit anneleri değil yazı da da bu geçmiyor konu kapalı kadınlar değil belli bir sembol olarak kafayı sıkanlar. tekrar:konu şehit anneleri değil.
göt ile tespit yapmanın en güzel örneği.
imza; bir dost.
(bkz: aptal köşe yazarı yoktur çok viski vardır) *
normaldir efenim. çünkü bunu diyen bunu da demiştir.

(bkz: çöl yolcuları)
bir siyasal sembol olarak sıkmabaş, yumurtakafa, ovalbeyin şeklinde dolaşan kadın kişilerden bahsediyor aslında kendisi ki bunu gerçekten taktir etmeden edemeyeceğim. ha bekir ağa bu tespit aletini ödünç versene bana bakalım kimler başını layıkıyla örtüyor ölçeyim.

tanımsa tanım arkadaş: bakmakla görmek arasındaki ince çizgidir.

ek: öyle mübarek insanlar var ki bir bakışta insanın çetelesini çıkarabiliyor. nedense hıyar ben bu işi bir alet yardımı ile yapıyorlar sanıyordum, yanılmışım.
bekir coşkun'un hem hak verdiğim hem hak vermediğim yazısı...

misal, 29 ekim günü anıtkabir sınırları içerisindeydim. insan seline baktım, herkesin ellerindeki türk bayraklarına... ama işin ilginci binlerce insan içerisinde en fazla -benim görebildiğim- beş-on sıkmabaş diye tabir edebileceğimiz insan vardı.

katılmadığım yan ise, şehit anneleri de baş örtülü... onları meydanlardan yok sayamayız.

kötüleyeceklere peşin edit: arkadaşım gördüklerimi yazdım ben, kafamdan uydurmuyorum yani.

edit 2: 12 eksi , 5 artı.... yaw elimde o gün anıtkabirde çektiğim resimler var isteyenlere yollayayım bakın bea.
(bkz: tesbit yaptı bal kabağı)

öncelikle bu meydanlarda baş örtülü baş örtüsüz diye bir ayrım yoktu bu bir. vatanını bayrağını seven herkes -kürt, türk, alevi, sünni, çerkez, laz, tatar, abaza, ermeni hiç farketmez- boğazı yırtılana kadar bağırdı. gözlerinden yaşlar akarak bağırdı. görmediniz mi?

kusura bakmayın ama biz bu vatanı alevisiyle, sünnisiyle, çerkeziyle, abazasıyla, tatarıyla, lazıyla, türküyle, kürdüyle birlikte kurduk. öyle kolay kolay böldürmeyiz bu da iki.
beni korkutan bir önerme.
zira "yanımdaki başörtülü hanımlar bir hayal ürünü müydü?" diye sormadan edemedim kendime.
ha şöyle sorulur, meydanlarda neden cemaatlerden kimse yok?
çünkü bu yargı tüm başörtülüleri töhmet altında bırakıyor ki olmaması gerekir. meydanlara çıkıp avazı çıktığı kadar bağıran, tepkisini sonuna kadar ortaya koyan aslanlar gibi başörtülü hanımlarımız vardır.
dolayısıyla (bkz: dezenformasyon)
her daim türbanlıları işaret ederek, toplumu bölmeyi hedef alan bekir çoşkun un son terör olaylarından da nemalanmaya çalıştığını gösteren yazısı. hayır bir de bu adamı sevenler var, onu anlayamıyorum ben.
turkiyenin gerceklerinden habersiz, burjuva sınıfıyla munasebetleri saglam olan yazarın cumhuriyet mitinglerine neden turbanlı bayanlaraın katılmadıgını aciz ve kıt düşüncesiyle sorgulamaya calıştıgı yazısıdır. yazıda bunu sorgulamaktan daha cok saga sola satasılmaıda dikkat ceken ayrı bir konudur.
(bkz: kafalarda niye beyin yok)
"baş örtüsü" ve siyasi bir simge olan "türban"ı aynı kefeye koyan bazı gerizekalıların anlamadığı ve asla anlayamayacağı yazı. %46 sının aptallığı tescillenmiş bir ülkeye çok bile bu yazı..

edit: birkaç yıl içinde kadınlar sokağa çıkamaz hale gelirse anlarsınız neden %46 aptal..
ortalıkta türbanlı göremeyen bünyenin sorusu. şimdi burdaydılar nereye kayboldular modunda bakınır durur.
bizzat katıldığım yürüyüşlerde gördüğüm kadarıyla türbanlı vardır fakat azdır,ülkemizdeki türbanlı sayısı o kadar çok ki, böyle vatan,millet,sakarya denilen bir ortamda niye türbanlılar çoğunluk yaratmıyor,bu çok düşündürücüdür.laikliğe biz sahip çıktık onlar pek çıkmadı ama söz konusu vatan olunca gerisi teferruat olmalı hep beraber sahip çıkılmalı.hem belki bu ortam birbirimizi daha iyi anlamamıza sebep olur,kimbilir belki ortak bir payda bulmak için son şanstır,kaçırılmamalıdır.
meydanlarda toplanıp hakkını arayanların genel olarak aç insanlar olduğunu bilen aklıselimin sormayacağı soru.
10 yıl öncesine kadar meydanların gülü olan türbanlılar, artık bmw ve mercedeslerin deri koltuklarına terfi etmiş durumdadırlardır.
cevap zaten daha 5. entryde verildiği için ondan sonra yazan arkadaşlar bekir coşkun'a bir kere daha cevap verme gereği duymamış demek ki.
gerçi bizim hatamız, her entryde bunu yazmalıyız ki bekir coşkun ve yandaşları anlasın, anca o kadar yazıdan sonra anlarlar. hey yarabbim.
(bkz: #2544485)