bugün

şehirler arası belediye otobüsüdür. evet.
karadeniz bölgesinin kahrını çekebilen tek otobüs firması.
- turşu bidonları.
- fasülye çuvalları.
- buzdolabı büyüğünden bööle iri.
- kapı çerçeve.
- yatak yorgan.
-* madde imli malzemeleri taşıyan firma. başka firmalarda tölarans tanınmayan şeylere tölarans tanıyan firma.
götü çok sağlam olan firma.. (bkz: galip öztürk)
edit: hizmet kalitesi tartışılır. çift bilet kesmişliği vardır. ama bunlara rağmen müşteri potansiyeli eksilmeyen firma.. başkası çekmez o yolların kahrını..
otobüs firmalarının ak partisidir.

hiçbirimiz sevmiyor da kim biniyor bu amk otobüsüne?

binmeyin.
sefer numarasını otobüse yanlış yazıp yolcusunun otobüsü kaçırmasını sağlayabilecek kapasitede, yolculuk boyunca en az 10 kez duran kahvehane ağzıyla konuşan şoför ve muavinlere sahip vasıfsız seyahat firmasıdır. adını görüp bir şey zannediyor millet.
Otobüs firmalarının Kezbanı bie olamayacak firmamsı.
muavinlerine verdiği kostümü çok kötü olan firma. evet bildiğin kostüm, muavin mi palyaço mu belli değil. ayrıca karadeniz'e çalışan otobüslerinin muavinleri acayip laubali tavırlar sergiliyorlar, sinir oluyorum. nereden geliyor bu yakınlık yani ?
Her defasında tövbe ettiren fakat bazı güzergahlarda alternatifi olmayan otobüs firması.
Kaçtıkça beni kovalayan otobüs firması. Yine düştük bakalım.
görsel
görsel
görsel
An itibariyle yanima denk gelmis kardesim yasinda cocugu yerinden kaldirarak "bayanon yanonda erkeh otormasi yasah" demislerdir. Her nekadar benim icin sorun yok desem de zavalli cocuk neye ugradigini sasirmistir.

Edit: kaptanin yok boyunca bagira bagira telefonla konusmasi hepimizi uyutmamisken bir de ustune öküz gibi yaptigi ani dönüs yüzünden bagaj kapagi acildi, tum bavullar seke seke yola dagilmisti en son. Bide bagaj kapagi bozuktu ondan oldu diyor. Rezaletti. Gidis-donus bileti alan herkes donuslerini yazihanede iptal ettirdi. Sigara icen biri olarak ben bile uyurken burnuma gelen kaptanin sigara dumanindan nefret ettim. Tavsiye etmem sevgili yazarlar.
"en pahalıya götüren şirket ben olacağım!" diye bir iddaası var sanırım. rakip firma bi' zam yaptıysa mesela bunlar daha fazla zam yapıyor, ilginç.

not: söylediklerim lüleburgaz - bursa seferleri içindir.
konforlu falan olmayan turizm firması. kaç kere bindiysem hep bozuk televizyonlara denk geldim. internetten cam kenarı bilet alıyorum, otobüste koridor çıkıyor. neymiş efendim otobüsü değiştirmişler falan. bir daha da binmedim zaten.
her yere giden ve bunun sonucunda hizmet kalitesi düşen otobüs firması.

pamukkale vazgeçilmezim.
bayilik veren otobüs firması.

5 tane otobüs al, git anlaş şu kadar para veriyorum de tak logoyu koy paranın amına.

büyük şirket falan değil aga. adamların doğuda giden otobüsten haberi yok, çalışandan haberi yok, otobüse kaç kişi biniyor haberi yok. enteresan şekilde marka satıyor. ama uzun süreceğini sanmıyorum.
bulgaristan bursa yolculuğunda istanbul açıklarında arızalanan yeni otobüsü gelmeyen başka bir turizm şirketiyle istanbul'a getirtilen para iadesi kabul edilmeyen ve bursa'ya gidiş parası da verilmeyen otobüs firmasıdır.
tüm çalışanlarının reşolar olduğu firma.
gerçekten de toplama bir firmadır.

doğu anadoluda bok gibi hizmet veriyorlar ve bundan istanbul'daki metro yetkililerinin haberi bile yok...

şikayet de eden olmadığı için her şeyi güllük gülistanlık zannediyorlar.
internetten biletin her zaman alınamadığı firma. bazen yoldan yolcu alıp bilet kesmeyip, paraları indiregandi yaptıkları da vaktinde gözlenmiştir. satılması ya da parçalanması yakındır. oh olsun.
istanbula hastaneye gitmek için sık sık kullandığım otobüs firması.
Geçen ay yolculuğumda kurulumu yapılmamış modemlerine wireless aracılığıyla girip admin şifresini kırıp kurulumunu yapıp bütün otobüs sakinlerine yolculuk boyu internetini dağıttım firmadır.
(bkz: Halk için hack)
Kimi zaman katliam derecesine gelen yolculuk kimi zaman normal hale gelebiliyor..
istanbul samandıraya kurdukları tesis yüzünden her indiğimde küfür etmeme sebep olan turizm şirketi.
özellikle kış aylarında servis beklemek tam bir işkencedir
kodumun firmasının istanbul-zonguldak otobüsü şu sıralar ağır aksak ilerliyor.
koltuk televizyonlarındaki film arşivini derhal değiştirmesi gereken firma. sıkıldık aynı filmlerden yahu.
dün alibeyköy-zonguldak hatlı otobüsü 5 saatte varacağı yere 1.5 saat gecikerek 6.5 saatte varmış şehirlerarası otobüs firması.