bugün

semaver kumpanya tarafından oynanan ve tam 2,5 saat süren, tek perdelik oyun.

sıradışı bir iş görüşmesini konu alan oyun, her ne kadar gerçeküstü öğeler içeriyor gibi gözükse de, iş görüşmelerine sık sık girip çıkmış biriyseniz, "aslında benim yaşadıklarım da bundan pek farklı değil" dedirtiyor. oyunu izleyen arkadaşlarıma ek olarak, salondan çıkarken etraftan duyduğum sözler de tam olarak bu şekildeydi.

oyunun temposu zaman zaman düşse de, dört oyuncunun hepsi de baştan sona usta bir oyunculuk sergiliyor. hatta dikkatli izlerseniz, oyunun bazı bölümlerinde kendilerinin de gayet eğlendiklerini fark edebilirsiniz.

finalin kolay kolay tahmin edilememesi ise bence - normalde uzun olan - bu oyunun artılarından.
2 sene önce tiyatro haftası sebebiyle şehrime gelmiş olan bir iş mülakatını konu alan ama bu sırada dibine kadar insanlığınızı sorgulatan harikulade tiyatro oyunu.

oyunculuk bölümüne gelecek olursak serkan keskin harika ötesi bir oyunculuk sergiliyor. zaten kendisine leyla ile mecnun dizisindeki ismail abi karakteriyle hayranlık duyuyordum artık tapıyorum diyebilirim muhteşem samimi bir tiyatro bırakın 2 saat olmasını 10 saat olsa sıkılmazsınız. sezon içerisindeki bilet fiyatlarını bilmiyorum ama yinede paranızı biriktirin ve gidin derim. ne umuyorsanız 2 katını bulursunuz çok akıcı ve o oyuncuları izlemeye doyum olmuyor.

tabi diğer oyuncularıda saymadan olmaz sarp aydınoğlu, mustafa kırantepe ve sezin bozacı bu kadro beraberce muhteşem ötesi bir oyun ortaya koyuyorlar. ne yapın edin gidin seyredin.
semaver kumpanya'nın muhteşem oyunu. senaryo ayrı güzel, oyunculuk ayrı güzel. "tiyatroya gittim" diye göğsünüzü gere söyleyebilirsiniz, başkaları da gersin.
(bkz: harita metot)
ilk izlediğimde salondan kahkahalarla çıkmama sebep olan oyundu, bir daha izlemek için istanbul'a gitmeye razıydım. 27 ocak'ta çanakkale'ye geliyorlarmış, şu an duygular şelale sözlük. gelin, geldirtin.

https://www.facebook.com/events/420175328084845/
yapısal dillerde kullanılan fonksiyonlarla benzer görevi görmesine rağmen kapsam ve ulaşım alanları gibi ek özelliklerle donatılmasıyla nesne yönelimli dillerin vazgeçilmezi olan yöntemlerdir. statik ve dinamik olmak üzere iki çeşittir. tüm metotlar main metodu altında çalışır. yer yer uğur tütüneker' dir. görev adamıdır. bi kere tanımlarsın sonra işin düşünce görev verirsin. c#' taki kullanımıyla ilgili bir örnek;

using System;
class Metotlar
{
int Topla(int a,int b)
{
return a+b;
}
static void Main()
{
Metotlar nesne=new Metotlar();
int a=nesne.Topla(2,5);
Console.Write(a);
}
}
semaver kumpanya'da sergilenen bir oyundur. sarp aydınoğlu, sezin bozacı, serkan keskin ve mustafa kırantepe oynamaktadır. serkan keskin yönetmektedir. süresi 2 saattir ve hiç ara verilmez. buna rağmen oyuncuların performansından hiçbir şey eksilmez. kesinlikle vakit kaybı değildir, güldürür, gidip izlenmelidir.
bir amaca ulaşmak üzere izlenen sistemli yol.
(bkz: metot oyunculuğu)
araştırılan konuyla ilgili açıklama, yorumlama ve tahmin etmeyi sağlayacak veri toplamada yaklaşımlardır.
Yöntem.

(bkz: aktif metot)
(bkz: sarmal metot)