bugün

çok değil birkaç seneye kalmaz devlet içindeki çekirdek kadrolarını genişleterek, henüz girmedilerse emperyal bir gücün hizmetine girerek bir 30-40 yılımızı daha çalmaları işten bile değil. ama bu iş fetö gibi uzun yılları bulmaz 1 seneye kalmaz buralar çok değerlenir..!
Müslüman olmayan şirk içindeki oluşum.

Ne menzil şeyhlerinin ne de menzile tabi olan sofilerin islam ile alakası yoktur.
Bunlar müslüman değildir.
Müslümanlık adı altında başka bir dini yaşamaktadırlar.
Müslüman olmamalarına rağmen müslümanları kandırıp saltanat sürmektedirler.

aşağıda bu oluşum ile ilgili yazdıklarımı sıralı tam liste halinde sunuyorum.
Sözde menzil müslümanları bunların hiçbirine cevap veremedi henüz.

(bkz: menzil cemaatine bağlı kurum ve kuruluşlar/#37680001)
(bkz: menzil in şirk ve sapıklıkları sıralı tam liste/#39888951)
(bkz: menzil terör örgütü metö/#34402833)
(bkz: recep tayyip erdoğan a menzil ile ilgili uyarı/#39886990)
(bkz: süleymancı ve menzilci terör örgütlerine operasyon/#39832895)
(bkz: şeyhine karısını sunup halife olan menzilci sofi/#39914822)
(bkz: menzil şıhı gavs ın meleklere amelelik yaptırması/#39879725)
(bkz: menzilci beşir vakfına para toplama serbestliği/#39886195)
(bkz: menzilcilerin kitabında kafa kesme ayrıntısı/#39993208)
(bkz: menzil cemaati şeyhinin şirk beyanı/#35716902)
(bkz: gavs ı seçmek için 124 bin peygamberin toplanması/#39941727)
(bkz: gavsın asasıyla tecavüzcüyü etkisiz hale getirmesi/#36978684)
(bkz: uludağ sözlükteki menzilci fetöcü yapılanma/#39902773)
(bkz: gavs ı sani oruç tutuyor mu sorunsalı/#39457878)
(bkz: 15 temmuz demokrasi ve şehitler gavsı/#37730619)
(bkz: gavs ın uçabilmesi ama yine de arabaya binmesi/#37725102)
(bkz: costa rika daki isa heykeli vs menzil gavsı/#39941410)
(bkz: gavs ın birden 15 temmuz gecesi ortaya çıkması/#39911359)
(bkz: hizmet edenlerin isimlerini peygambere veriyoruz/#37671898)
(bkz: gerger imam hatip lisesindeki menzilci sapık/#34695215)
(bkz: menzil buhara termal otel/#37703291)
(bkz: ya gavs de gelsin uçağını düşmekten kurtarsın/#37697008)
(bkz: şeyhin lüks arabasının peşinden koşan sefiller/#37334433)
(bkz: gavs ın uçtuğunun kesin ve net delili/#39911401)
(bkz: gavs ın gözlerine sürme çekmesi/#37671709)
(bkz: menzil şeyhinin torununun spektaküler tahtı/#37652640)
(bkz: gavs hazretlerinin kıskanılan mercedes i/#37336743)
(bkz: menzil den iskenderpaşa cemaatine geçen bakanlık/#39829121)
(bkz: menzil tarikatinda çorba karşılığı amelelik yapmak/#39985828)-1. bölüm.
(bkz: menzil tarikatinda çorba karşılığı amelelik yapmak/#39985828)-2. bölüm.
(bkz: gavs ı sani hazretlerinin abd ye bedduası/#37937015)
(bkz: menzil e saldıran köpeklere cevap/#39989447)
(bkz: menzil in köpeğiyim/#35111940)
(bkz: menzilcilerin mallarına el koymak devlete helaldir/#39888806)
(bkz: menzil köyünde abd yi yok edecek çorba kaynaması/#37937038)
(bkz: menzil tarikatına ait emsey hospital/#39998290)
(bkz: abd nin teknolojisi varsa bizde de gavs var/#37936999)
(bkz: canda canı bulmuşam gavs a aşık olmuşam/#39955157)
(bkz: gavs için bir şiir de sen yaz/#37730680)
(bkz: gavs ın tl yi dolara çevirebilmesi/#39494405)
(bkz: israil in gavsçı pisliklerden bir farkı olmaması/#38404811)
(bkz: jaws mı daha korkunç yoksa gavs mı/#37742297)
(bkz: menzil şeyhinin mercedes maybach lı konvoyu/#40032217)
(bkz: menzil şeyhinin ailesinin lüks yaşamı/#40068364)
(bkz: menzil e gidip kuru yer yataklarında yatan sofiler/#40077873)
(bkz: menzil in zikirli ineklerinin eşsiz yoğurdu/#40127177)
(bkz: menzil şeyhinin ma plakalı mercedesi/#40105849)
(bkz: menzil tarikatı kitabında geçen şirk dolu ifade/#40387376)
(bkz: menzil gavsının mercedesine gül atan sofiler/#40398085)
(bkz: menzil gavsını sultan olarak gören sofiler/#40426298)
(bkz: menzil şeyhinin pırlanta dükkanı açması/#40435124)
(bkz: menzilcilerin paylaştığı gavs ın şirk dolu müjdesi/#40442003)
(bkz: menzil tövbe kapısı/#40451971)
(bkz: menzil şeyhinin sosyetik tiki torunu/#40485832)
(bkz: menzil tarikatı 15 temmuzda 40 şehit verdi yalanı/#40479137)
(bkz: gavsın oğlunun o baydemir ile samimi görüntüleri/#40484996)
(bkz: menzil şeyhinin namaz kıldığı yeri korumaya almak/#40588074)
(bkz: menzil şeyhinin fethullah gülen i övmesi/#40611664)
(bkz: gavs ın çişine bakıp müslüman olan yahudiler/#40660311)
(bkz: menzil şeyhi için babasını öldüren oyuncu/#40677056)
(bkz: menzil köyüne otobüs terminali yapan devlet/#40678954)
(bkz: menzil gavsının torununun doğumgünü/#41094574)
(bkz: menzil tarikatının devlet yapılanması/#41389973)
(bkz: fetöcülerin menzil tarikatında gizlenmesi/#41411839)
(bkz: menzil tarikatı vird örtüsü/#41671917)
(bkz: menzilcilerin bilvanis çiftliği ve buhara köyü/#41687679)
(bkz: menzil şeyhinin istanbul a gelmesi/#41731712)
(bkz: dünyayı gavs yönetmiyor diyenler mürted olur/#41812511)
(bkz: gavs ın çorbasından içtim deyip günahtan kurtulmak/#41892290)
(bkz: diyanet in hazırladığı menzil tarikatı raporu/#42007166)
(bkz: menzil sofisinin çalışma prensibi ve gavs etkisi/#42146426)
(bkz: menzil tarikatında semerkand buhara savaşı/#42382195)
(bkz: menzil buhara termal otel spa ve devremülk/#42435595)
(bkz: menzil şeyhinin altın varaklı hastane odası/#42494646)
(bkz: menzil şeyhini 15 milyon tl dolandıran adam/#42511871)
(bkz: menzil tarikatının corona virüsünden korkması/#43034467)
(bkz: menzil şeyhinin siyahi yeniçerileri/#45377567)

yakın gelecekte "bak zamanında biz bunları yazmıştık" diyeceğiz çok şükür...
- biz de peygamber soyundan geliyoruz arkadaşlar hepimiz Adem babamızdan geliyoruz.

- hz Nuh'un oğlu , Hz muhammadin amcası , Hz ibrahim in babası vs. örnekleri ele aldığımızda sırf peygamber a.s soyundan ( oda şüpheli) geldiği için birilerine itaat edilmez.

kezza peygamber as. gibi yaşayan kişi benim gözümde daha değerlidir ama bu tarz insanları bulmak çok zordur , çünkü onlar gösterişsiz , sessiz ve el altından insanlara yardım eden müthiş insanlardir.

bu adamların yanına gidecekseniz aklımızı da yanınızda götürün.
Bi kere ayinlerine katıldım. Sebebi çiğ köfteydi. Ah şu öğrencilik. Neyse.

Bağdaç kurup yere Oturduk, herkesin eline bi avuç tespih taşı verdiler, önünede bi tas (derin metal tabak) koydular. Çember şeklinde oturmustuk birimizin ayağı diğerine değmeliymis şeytan aramıza girmesin diye.

Velhasıl ritüel başladı, bi kişi bi şeyler söylüyor sonra biz de kur'an'dan bazı sureler okuyup, her okuduğumuz sure için önümüzdeki tasa bi tesbih taşı atıyorduk. Bi kural vardı: Kesinlikle gözlerini acmayacaksın! Uymadım tabiki. Arada açıyordum, yüzlerindeki ifadeye bakıyordum sırıtıyordum falan. Ritüel bana saçma geldiği için okuduğum bazı surelerin taşını yanımdakinin tasına attım. Hatta bi zaman hızlı attım, benim tabaktan sekip karsidaki Cübbelinin kucağına düşmüş, gözleri açınca gördüm, kucağına düştüğünde 'krdş nbyn amq' gibisinden bi öksürme gelmişti.

gözlerimi son açtığım da o esnada ordan geçen bi Cübbeliye yakalandım, bana çok net bi 'amınakodumun münafığı' bakışı attı sonra hiç acmadim. Velhasıl tesbih taneleri herkese sayılı olarak verilmiş. Gözlerimizi açtık ortalık tespih tanesi dolu. Gözüm kapalıyken sadece 3 tane tutturmuşum önümdeki tasa. Yandakinin tasında 2 tane fazla çıktı falan. Neyse kabul olmuştur deyip beni tövbe almak etkinliği için bi adamın yanına götürdüler. Adamın karşında oturdum. Dizimi elliyor, elimi tutuyor falan dedim noluyor amk. Meğer her gelene aynısını yapıyormuş. Bu adam menzilin baş seyhinden aldığı nuru bize iletecekmis. adam elimi tuttu, tabi ortam çok ağır derecede ciddi, kapat gözlerini dedi başladı,
-Yarabbim ben çok pişmanım..
+bende.
Odadakileri bi gülme aldı, dediğini tekrar etmem gerekiyormuş.

Hüşt, höşt deyip susturdu ortamı sonra dediklerini papağan gibi tekrarladım.

işte o ritüelide atlattık. Bana dedilerki sabaha kadar dünya kelamı konuşmak, cima etmek yasak. Dedim cima nedir amk evli miyim ben en fazla asılırım, asilmak yasak demedigine göre party hard. bu şekilde tövbe aldım.

Sonra yine çağırdı gitmedim sikerim vereceği çiğ köfteyi. Komagenede 12 lira veriyon mis gibi amk elini tutan da, elleyen de yok.
Siyasal oluşuma gitmeyen fakat mal mülk edinme konusunda bayağı ilerleyen tarikattır. merkezi adıyaman menzildir. Şeyhlerine ''seyda'' derler. Sadece ülke içinden değil ülke dışındanda ziyaretçileri vardır. Şeyhin bulunduğu köy ve civarındaki bütün ticari faaliyetler bu tarikatın elindedir. Adıyaman, mardin, batman, diyarbakır, şırnak, elazığ, istanbul, mersin ve ankara bu tarikata mensup kişilerin yoğun yaşadığı şehirlerdir. Bu şehirlerdeki tarikat mensupları bulundukları şehirdeki ticari hayatın üst noktalarındadırlar. Tarikatın müridleri arasında bürokrat, milletvekili, vali ve hatta bakanlar vardır. Şeyhin huzuruna tövbe almaya gidersin fakat şeyhe ulaşmak mümkün olmadığından, şeyhin el verdiği müridler vasıtasıyla tövbe alırsın ve bu tövbenin de tam olarak yerine getirilebilmesi için çeşitli ritüeller yerine getirilir. Bu ritüellerden birisi de şeyhin bilmem kaç dedesinin adını ezberlemekte vardır. ( bu konuyla ilgili Hz. Muhammedin '' dedelerinizle övünmeyin'' hadisini hatırlatmakta yarar vardır.)
Şeyhin oğlunun düğününü izlemiştim bayağı bayağı mum yakıp dizilmişti müridler tıpkı ortodoks hristiyanlar gibi.( yine bu konuyla ilgili Hz. Muhammedin '' yahudi ve hristiyanlara benzemeyiniz'' hadisini hatırlatayım.)
Bu tarikat şeyhinin müridleri bana tövbe vermeye kalkıştı da cevaben ''islam dinini diğer dinlerden ayıran en büyük özellik Allah ile Kul arasında kimsenin olmamasıdır, Kişi kalben tövbe ederse eğer Allah bize şah damarımızdan daha yakın olduğu için o tövbemizi görür'' diyerek kurtulmuştum. Yoksa bende o tarikata mensub olacaktım ya laa.

Peşin edit: Sosyalistim ama dinimi iyi biliyom agalar. Şakirtler eksi basmak yerine lütfen özelden beğenmedikleri yeri bana yazsınlar ben gerekli cevabı ordan yazarım çünkü burdan yazınca moderatör siliyor.
hastalıklı, aymaz akp hükümetinin marifetleri sonucu devletin her kademesinde örgütlenen diğer bir tarikattır.

http://www.sozcu.com.tr/2...mam-ya-digerleri-1338040/

hastalıklı akp zihniyeti mümkün değil akıllanmaz...

(bkz: tarikatçılara devlette görev verilmemelidir)
bir adım ötesi ışid.
her beşeri oluşum gibi biraz palazlanınca mal mülk artış gösterince,tarikatlerde'de irşad olayının babadan oğula yada kardeşe oda olmadı damada geçtiği hanedanlığa dönüştüğü bir din ticareti müessesedir. bu hanedanlığada itiraz edilmemesi için ya seyyid yada eski büyük islam alimlerinin soyundan olduklarını yayarlar ki kimse ses etmesin, oysa bu işler ilm işidir babadan oğula kısaca hane tekelinde olması aklen mümkün değildir. ama gelde anlat taasub ile bağlanan cahiller ordusuna denecek durumdur.
gavs i sani seyyid abdulbaki hava yolları ile uçan müritler topluluğu.
Akp'nin nurculardan Boşalan Kadrolara Doldurmasıyla ileride Türkiye'nin Başına Bela Olacak Merkezi Adıyaman'da Bulunan Tarikat.
Bunların da darbe girişimi yapma ihtimalini düşündünüz mü? Ben düşündüm.
Sızmışlar mıdır? Sızmışlardır.
Fethullah dershanelerine, okullarına, tarikatına normal bakılıyordu vakti zamanında. Bunlara da normal bakılıyor. Ya bunların da kötü amacı varsa?

bir çeşit tarikattır.
(bkz: Menzilci terör örgütü)

(bkz: başlık parsellemek)
Potansiyel olarak işidli yetiştiriyor bence.
fetö senelerce nasıl ilmik ilmik işleyip devlete sızdıysa, bunlar da boş durmamıştır. fetö'den boşalan koltuğu sahiplenip yeni bir baş belası olarak karşımıza çıkacaklardır. fakat bunlar ışid kafasında oldukları için karşı karşıya gelmemiz halinde çok daha fazla kan dökülecektir.

müridleri kur'an'ı ve sünneti es geçip direk olarak gavs denen elemana inanmaktadırlar. aynı zamanda bu müridlerin eğitim seviyesinin düşük olması bu cemaat liderlerinin ellerinin daha da güçlenmesine sebep olmaktadır. çünkü bir kere menzil'e giden ve onların deyimiyle tövbe alan kişiler ömür boyu koruma altında olacaklarını ve hatta ahirette gavs'ın onları almadan cennete girmeyeceğine inanırlar. yani bu durumda gavs kat'î suretle cennete girecektir. bakın bu sapıklıktır. bu küfürdür. bu şirkin babasıdır.

halbuki a'raf suresi 6'ıncı ayette belirtildiği gibi "andolsun, kendilerine (peygamber) gönderilenlere soracağız ve onlara gönderilenlere (peygamberlere) de elbette soracağız." denmektedir. yani peygamberlerin dahi sorguya çekileceği gün bunları şeyhleri kurtaracaktır.

çevremde tanıdığım ve bu tarikata bağlı bir çok insan var. hepsi kısa bir sürede maddi durumunu düzeltmiş ve ticarete atılmışlardır. bu nasıl olmuştur? cevabı çok basit. bildiğin network sistemi. yahudi mantığıyla hareket ederek sürekli kendilerine ait markalardan, dükkanlarından alışveriş yapmaları, bağış adı altında para toplamaları gibi bir çok sapkın sapkın hareketleri bulunmaktadır. kılık kıyafetlerinin günümüzle alakası yoktur ve hiç bir şeyden memnun değildirler. peygamber efendimizin bulunduğu dönem ve o dönemin coğrafi koşullarına uygun olan kıyafetleri giyerler ve bunun sünnet olduğunu düşünürler. fakat gavs'larına peygamber efendimizden daha fazla güvenir ve inanırlar.

menzil'e gidip pamuk toplarlar, tarlalarda çalışırlar, adamı zengin ederler sonra götlerine baka baka evlerine dönerler.

tanım: kendi çıkarları için, paraya tapanların kurduğu ve kendilerine rehber arama zorunluluğu hissedenlerin it gibi bağlandığı bir başka tarikat. oysa ki;

--spoiler--

"kitapta hiç bir şeyi ihmal etmedik." (en'am, 6/38)

"yaş, kuru her şey kitab-ı mübin (kur'an) de vardır." (en'am, 16/59),

"biz sana her şeyi apaçık beyan eden kitabı indirdik." (nahl, 16/89)

--spoiler--
Kuran-ı kerim de allahın ilk emri okudur. Kuran-ı kerim dahil hiç bir yazılı eser yada kitabı okumayanlar bir süre sonra allah ile aralarına bir aracı koyarlar. Bu aracılar ise çevresindekilere özellikle ;

"kur'an'ı herkes anlamaz, biz size anlatırız" derler.

(bkz: cübbeli ahmet), (bkz: Seyyid Abdulbaki Erol), (bkz: Süleyman Hilmi Tunahan), (bkz: Muhammed Ustaoğlu), (bkz: Mehmet Dumlu), (bkz: Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu), (bkz: Fethullah Gülen), (bkz: Haydar Baş), (bkz: Ahmet Misbah Erkmenkul), (bkz: Fatih Nurullah), (bkz: Muhammed Muta Haznevi), (bkz: Ömer Öngüt), (bkz: Ramazan Dinç), (bkz: Enver Ören), (bkz: Nurettin Coşan), (bkz: Ahmet Arslan), (bkz: Osman Nuri Topbaş), (bkz: Mahmut Ustaosmanoğlu)

"kim rahman'ın kur'an'ından yüz çevirirse ona, bir şeytanı arkadaş veririz ve o şeytan artık onun ayrılmaz dostudur." (zuhruf Suresi 36)
(bkz: cübbeli ahmet), (bkz: Seyyid Abdulbaki Erol), (bkz: Süleyman Hilmi Tunahan), (bkz: Muhammed Ustaoğlu), (bkz: Mehmet Dumlu), (bkz: Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu), (bkz: Fethullah Gülen), (bkz: Haydar Baş), (bkz: Ahmet Misbah Erkmenkul), (bkz: Fatih Nurullah), (bkz: Muhammed Muta Haznevi), (bkz: Ömer Öngüt), (bkz: Ramazan Dinç), (bkz: Enver Ören), (bkz: Nurettin Coşan), (bkz: Ahmet Arslan), (bkz: Osman Nuri Topbaş), (bkz: Mahmut Ustaosmanoğlu)

" o şeytanlar bunları doğru yoldan çıkardıkları halde bunlar doğru yolda olduklarını sanırlar." (zuhruf Suresi 37)

işte cemaatler içindeki kuran da bunlar diye bahsedilen gafillerin durumu budur.

Edit: yukarıda ki isimler halihazırda türkiye de faaliyet gösteren tarikat, cemaat ve dini oluşumların liderleridir.