bugün

sabahtan akşama kadar oturup, gelen gideni azarlamaktan dolayı kasenin büyümesidir. bazıları dünya haritasını andırır.
herşeye %20 zam yapılan fakat kendine ocakta %2 temmuzda %2 zam verilen, girenin hesabı olmadığından büyümüştür.
sabahtan akşama kadar oturmanın sonucu.üşengeçlikten götünü temizlemeyenleri de vardır.
istisnalar kaideyi bozmaz hakkıyla çalışanları da vardır.
heralde, en güzel göt meral'de.

öğrenci işleri sekreteri icin kullanırdık. memurdu.
Ya işten çıkarılırsam korkusunu hic yaşamamalarının vücut üstündeki etkisi düzleminde açıklasak başımızın agrimayacaği tespit.
Çok oturmaktan olması olasıdır.Yata yata bi karpuz büyür demiş atalarımız.
memurluğun bu kadar basit ve kolay iş olduğunu düşünenler niye memur olmadılar?

beyni küçük olanlar için dışarıdan atıp tutmak hep kolay zaten. memurların götünün büyük olması beyinlerinin küçük olmasından iyidir.
genel olarak doğru olan bir önermedir ama memur bile olamayan tiplerin bok atmasının da payı büyüktür.
ayrıca yapmazsam olmaz.

(bkz: adam vezne beyler).
(bkz: benim memurum işini bilir)
(bkz: koca götlü koca memeli kıvırcık şişko memureler)
(bkz: tinto brass)
(bkz: fetişizm)
oturdukları yerde büyüttükleri tek organlarıdır.
- Mehmet abi, sıra geldi bizde sıra!?

+ Dur bi dakka mına koyim!!!!

- noldu abi gene neye kitlendin?! hadi millet bizi beklio?!!

+ olm şu müdürün odacısı hatunun göte bakıom, amk bulamadık bi memur, öğretmen ki evlenek!!
(bkz: resmi daireden entry girmek)
(bkz: oturan got buyur)
"nasıl olsa kolay sepetleyemezler." yavşaklığıyla işten kaytaran toplum parazitlerinde görülen durumdur.
toplum parazitlerinin asla yaklaşamadığı o yüzden habire sözlüklerde lafı edilen kesmin sıçma organıdır. uygun bir ağız bulundu mu büyük küçük farketmez...
yiyip oturmaktan götü gibi beyni de yağ bağlayanların, hakkında düzgün tanım yapamadığı durumdur.

memurların götünün büyük olması bir organ değildir.
geçen yaz büyük bir mali müşavirlik ofisinde staj yaparken arada devlet dairelerine gönderilirdim beyannameleri ve vergi matrahlarını toparlayabilmek, ödenekleri yatırmak vs. için.
bir gün yine bir devlet dairesindeyim sanırım vilayet konağıydı hatırlamıyorum hepsindeki rehavet ortamı benzerdi çünkü.
saat 4 suları ve devlet memuru abilerimiz solitaire oynuyordu mesai saatini doldurmak için abi noolur beni göndermeyin diye yalvardım. bokum çıkana kadar çalıştırılıyordum, hadi ordan pis stajyer herkes stajyerken ezilir demeyin biliyorum bunun da gerçekliği var lakin oranın yıllardır çalışan elemanları da en az benim kadar çalışıyorlardı.
o zaman farkettim ben bu götü. abi hafif domalıp masanın ucudaki dosyayı almaya uzandığında gördüm.

o göt solitaire oynarken gerçekten büyümüştü!

ayrıca sözlük içi itiraflar da beni desteklemekte:
(bkz: resmi daireden entry girmek)
büyük olan götleri memurları eleştirenlerden daha büyük değildir. memurlar sabahtan akşama kadar oturuyorsa bunu eleştirenlerde sabahtan akşama kadar oturup eleştirirler. *
büyütmek için para almalarından kaynaklanıyo olsa gerek nitekim oturmaktan başka eylem gösterseler işler bu kadar uzun sürmezdi.
tanıdığım bir kaç kişi var bu tabire uyan, tasvip etmesem de yalanda değildir hani.
sabahtan akşama kadar oturup çay kahve içmekten başka bir şey yapmadıklarından olsa gerek.
götlerinin büyüklüğünün sebebi oturmaları değil, girip çıkan zamlardır.
ERKEKLER iÇiN AYNI ŞEY GEÇERLi DEĞiLDiR çünkü işyerinde ki tüm işler erkek memurların üzerine yıkılmıştır.
üzgünüm ama gerçek bu dostlar.
diğerleri....
neyse.