instagramın %90ını oluşturan pozlar. benim anlamadığım bu şekilde beğenince cidden mutlu mu oluyorlar ya? seks objesi gibi hissetmiyolar mı harbiden?
Bir götüm iyi beni seçin pozu değildir.
(bkz: facebook un 7 nci harikasi turk kizi)
gösterip vermeyecek cinsten olan kızların favori pozu.
garip bir pozdur. arkadaşlık sitelerine yabancı olanlar fikir edinebilir bu pozla. daha çok, "göğüsleri dik gösteren sütyenim var" pozuna benziyor. meme olsa da, saç falan pek yok galiba. pek bir şeyi yok zaten. boşuna tutmamış o memeleri. avlayacak başka tarafı yok demek ki.
(bkz: ben donyanin en gozel garisiyam)
''bende, senin işine yarayacak bir tek bu var'' demenin pozsal halidir.
(bkz: fotoğrafta görünen dirsek içi)
(bkz: kapali mekanda gunes gozlugu takmak)
her vajinası, memesi olan kendini kadın zannediyor memlekette.

oysa ki bir kadın böylesine değerli cisimlerini toplumda kendini dikkat çekici bir ( bafilenecek yeni hatun hedefi olarak) halde sunar mı? yakışır mı? oldu mu? madem ki tutuyorsun ey güzel, bize onların sahici olduğunu deneysel çalışmalarla kanıtlar mısın? elleye bilir miyiz sözlük olarak? mıncıklayabilir miyiz?

hiç mi düşünmedin uludağ sözlüğe düşerim de hakkımda böylesine umarsız yazılır diye ? ey benim kara kaşlı, big titsli kızım.

veriyon mu?
(bkz: yonja kızı)
(bkz: fotograf çektirirken çatalı gösterme çabası)
görsel

efenim malum birçok ülkede, değişik formatlarda birçok arkadaşlık sitesi bulunmaktadır. formatları değişiktir desek de, hemen hemen hepsinin ana hatları ile işleyişleri aynıdır. siteye üye olursun, kişisel bilgilerini girer bir güzel kendini översin, hoşlandıkların/hoşlanmadıklarını duyurarak kendine en uygun olanın seni bulmasını beklersin... bir de fotoğraf olayı var tabi. işte üzerinde durmak istediğimiz konu bu.
yukarıda linki verilen resimdeki kızımız, yabancı bir ülkenin* süfer bir arkadaşlık sitesinde kısmet arayan dünya güzellerinden sadece biri. profiline koyduğu resim üzerine tez yazılır aslında. bu kızın arkadaş bulmak amacıyla kendini tanıtmak için kullandığı bu "meme var, hemide yımışacık" resmi, ülkenin tv'lerinde yayınlananlarla çok yakından alakalı. gençlere sabah akşam mtv hiphopçularının sex/komedi karışık temalı kliplerinin çakmalarını yazan-yöneten yerli şarkıcıların kliplerini izletir isen, genç de onlar gibi olması gerektiğini düşünür. kendisi ile arkadaş olunması, toplum tarafından fark edilmesi, ilgi çekmesi için memelerinin olduğunu fark ettirmesi, fotorağ makinesine domalıp, dilini dışarı çıkararak dudaklarını yalamak sureti ile "seksi" olması gerektiğini düşünür. dejenere olmuş toplum böyle birşeydir işte. şimdi izin verirseniz niye bu kıza yazıp kendisi ile cinsel ilişkiye girmeyi düşünmeyip de, kendisini sosyal tespit aracı olarak kullandığımı düşüneceğim. *
tanım: kişinin cinsel uzuvlarından bir veya iki tanesini fotoğrafında ön plana çıkararak beğenilme çabası içerisine girdiği pozdur.