bugün

2011 başlarında türkiye'de vizyona girecek olan ve seslendirmelerini brad pitt, will ferrell, tina fey gibi ünlülerin yaptığı animasyon film.
şahane bir animasyon. dreamworks'un artık tek kaşı kalkık gülen hayvanlı animasyonları aştığının kanıtı. üç boyutlu izlenmeli kesinlikle.
türkçe karşılığı megazeka olan bir animasyon filmidir. göreceğiz bakalım güzel mi kötü mü olduğunu.
ilk defa anti-kahramanın başrolde olduğu film sanırım. izlenmeli izletilmeli.
erdal kardesimden başka çok ta görmediğim bi zekadır aslında. o'nun kadar olmasa da megaya yakın ı var bende de...
ice age ve madagascar gibi animasyonların yanında basit kalmış bir film, bahsi geçen animasyonlardaki tadı vermedi bana.
notum 10 üzerinden 6,3.
(bkz: küsüratlı not vermek)
bir gün önce de Despicable Me izlemiş bir kişi olarak karşılaştırmak gerekirse, kendisi bence Despicable Me'ye basar.
Despicable Me'den daha büyük bir yaş grubuna hitap eder, aynı zamanda seslendirmesi Despicable Me'den çok daha iyidir. hatta seslendirmesi o kadar iyidir ki (özellikle filme adını veren megamind ve gazeteci karakterinin) zaman zaman "vay anasını" dedirtir.

aralarda sağlam bir kaç tane espri de patlatmayı unutmamış, bir tanesinde sigara dumanımı boğazıma kaçırttırmıştır.

animasyon kalitesinden bahsedecek olursak, özellikle konuşma esnasında ve duyguları yansıtırken karakterlerin yüzlerini çok başarılı buldum.

mükemmel bir film değildir ancak, megamind, dreamworks'ün pixar'a selam çakmasıdır, kalitede yaklaştığını ilan etmesidir.

izleyin hacı eğleneceksiniz.

bu pek orjinal olmayan bir hikayeyi bir de bu şekilde anlatılırken izlemek lazım.
tarzına hasta olduğum süper kötü. rock star mısın mubarek!
büyüklere yönelik bir animasyon. filmde yapılan göndermeleri hangi çocuk anlar ki.
kesinlikle 24 yaş altının yada çizgiroman sevdalısı olmayanların yapılan espirileri anlayamayacağı espirilerin olduğu animasyondur. marlon brando göndermesi şeytani bir dehanın eseri olmalı.
baya baya kocaman adam çizgi filmidir. küçük çoçuklarla izledik bu filmi biz onlar aksiyon dışında tepki vermezlerken biz hönküre hönküre gülmüşüzdür çoğu yerde.
aghhh koca maviş kafam repliğine ufaklıklarımın katıla katıla güldüğü koca maviş kafalı anti kahramanın * başrolde olduğu animasyon harikası bir film.

filme nerden baksam sırıtasım geliyor defalarca izledim çocuklardan rahat kalınca gizli gizli izleyesim gelmiyor mu geliyor çünkü kaliteli bir film var ortada. müziklerindenmi bahsetsem göndermelerinden mi esprilerinden mi bilemiyorum. yada hepsini geçip çizgi kalitesinden mi. yukarılarda bahsedilmiş despicable me'ye basar diye kesinlikle beşer onar basabilecek bir animasyon. kesinlikle izlenmeli.

not: fırsat bulunca ayrıntılı bir edit gelecektir.
eğlenceli bir animasyon olmuş..megamind'in roxanne için kötülüğü bırakıp iyi olmasına da hak vermiyor değilim zira roxanne'ya ben bile aşık oldum. *
eğer iyi olmasaydı, kötünün anlamı ne olurdu ana fikri üzerine inşa edilmiş animasyon filmi.

aslında 'shreider' ile tanıştığımız günlerden beri sormamız gereken soru bu olmalıydı. düşünsenize, ninja kaplumbağalar artık silahlı mücadeleden vazgeçiyor ve shreider'i müzakerelere davet ediyor. müzakere sonucu 'schreider' ve ekibi dünyanın hakimi oluyor ve `ninja kaplumbağalar'da washington'ın yönetimini devralıyor. yalnızca washington. dünyanın hakimi 'schreider'. sonuçta çizgi dizide o yaşlarda haliyle anlayamadığımız birleşik devletlerin paramiliter kuvveti olan bir ninja operasyonel timi olarak görev yapıyor. sonuçta birleşik devletler dediğimizde kuruluş aşamasında yerlileri katlederek/kandırıarak topraklarda egemenlik kurmuş bir siyasi yapı. 'screider'in silahlı mücadelesini eleştirebilir mi? 'screider'leri olmasa, o kadar katmanlı bir yapıyı bir arada tutabilir miydi? acaba iktidarı ele geçirdikten sonra ninjalarla rolleri değişirler miydi? tartışabiliriz.

her neyse, megamindda müzmin mağlup bir kötü adam. sonunda kötü talihini kırıyor. iyi adam metro manı alt etmesi sonucu eyaletin yönetimini ele geçiriyor. ve zirvedeki yalnızlığı tadıyor. canı sıkılıyor ve kendi kötülüğünü yaşayabileceği bir iyi adam yaratmak için kolları sıvıyor ve olaylar bu minvalde gelişiyor.

1989 sonrası tek kutuplu dünyanın hakimi olan demokrasi savunucusu el-kaide gibi bir kötü adam yaratmış, çok mu?

edit: imla.
Hastasıyım. Özellikle müzikleri ve sonundaki danslarına.
dünyanın en iyi çizgi filmi.
(bkz: megaman)