1. 1.
  gündüzleri trt 3ten yayın yapan, türkiye büyük millet meclisinin oturumlarını canlı yayınlayan, meclis hakkında ki haberlerin takip edilebileceği televizyon kanalı.
  ... arude50
 2. 2.
  an itibariyle bülent eceviti anmak için toplanmış özel oturumu yayınlayan kanal.
  ... arude50
 3. 3.
  trt 3'ün meclisten yayın yaptığı sıralarda dönüştüğü kanaldır. mecliste olan biteni izlemek için muhteşem bir kanal olmasına rağmen rtük dikkatle incelerse ve yerse bu kanala sansür uygulamalıdır. oradakiler türkiye büyük millet meclisi'nin millet vekilleri olsalar da tartışmaları esnasında alelade bir vatandaştan farklı olmadıkları görülmektedir.
  en iyi ihtimalle genel izleyici ibaresi kalkıp +18 uyarısı ekranın bir yerine iliştirilmelidir.
  ''mucuk, emekliler sizi sandıkta öpecek'' diyen insanların konuşmaları ankaralı turgut'un şarkılarından farksız olmadığı için; ankaralı turgut şarkılarını sansürleyenler meclis tv'ye de bir el atmalıdır.
  1 ... pokezat
 4. 4.
  son günlerde bütçe çalışmaları, erken seçim planları derken iyice gerginleşen millet vekilleri(miz)in her fırsatta kapıştıkları bir ortama dönüşmüş olan meclisin, halini izleyip gülsek mi ağlasak mı karar veremediğimiz bir trt kanalıdır. millet vekilleri(miz) arasında zaman zaman yaran diyaloglar olmaktadır.
  deniz baykal için akp'li abdullah cantimur:
  - genel başkanınız oval ofisten çıkamıyor.
  bunun üzerine chp'li feridun baloğlunun cevabı:
  - oval sensin. asabımı bozma akşam akşam.
  bir başka chp'li ankara milletvekili
  - bir gel de oval ofisi gezdireyim sana. *
  2 ... cece
 5. 5.
  ibo show'u transfer etmesi durumunda, ibo'nun bir anlamda meclise girmesini sağlayabilecek tv.
  1 ... zaamtoox
 6. 6.
  tayvan meclisi gibi olacagimizin sinyallerini verecek olan televizyon kanali.
  ... 4bucuktan5bucuk
 7. 7.
  tiz elden sanal reklam ve melodi uygulamasına geçmesi gereken, paralığı üyeliğin bile söz konusu olması gerektiği televizyon kanalı.

  kulislerde sıcak röportajlar, özel pozlar, çiçekler ve böcükler... harika!
  ... bl
 8. 8.
  cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlenme rekoru kıran tv kanalı.
  ... tuhh kahretsin
 9. 9.
  muhalefet partilerinin çoğunlukta olduğu zamanlarda sık gündeme gelen kavgalarıyla bütün dünya tarafından pür dikkatle izlenen ülkemizi "rezil" eden, ancak demokrasinin gereği tek tip düşünceye geçişimizle daha aza indirgenen sözlü çatışmalarla gene bütün dünyanın medeniyetimize hayran kalmalarına sebep olan gelişmeleri yansıtan meclis yayın organı.
  ... gecegen
 10. 10.
  yayın amacı meclisle halkı bütünleştirmekse tam tersi bir istikamette yol alınmıştır. Vakit bolluğunda dizi,film doygunluğuna erişildiğide göz gezdirilmelidir. insan da ahh ahh meclise türkçe öğretmeni olucağım diye bir misyonda verebilir izleyene. Şahsen sesini çok az açıp dinleyerek uyuması pek tatlı olur.
  ... kimpossible