bugün

(bkz: yabancı hayranlığı)
Bir kahveye 8 lira verebilmelerine şaşırdığım tiplerdir kurukahveci Hürrem efendiden 2 liraya alasını içebilecekken hemde.

edit:yalanmı söylüyoruz özenti gençlik.
aslında özentilik noktasında ele alınabilecek, adil bir yaklaşıma neden olan öğrencidir. şöyle ki bu fast food furyasının ülkemize girmediği dönemlerde hamburgeri bilmeyen, patates artı kolaya bağımlı olmayan bir insanı alıp, zaman atlatıp bu fast food un olduğu ana getirsek, ister istemez ona aşina olacaktır. çünkü iletişim kurduğu sosyal çevresi hep oradadır. onlar da bir şekilde işin içine çekilmiştir ve bu bir anda çoğalmış büyümüş bir hal almıştır. haliyle bir zamanlar hiç de öyle hamburgere, patatese kolaya aynı anda bağımlı olmayan bir insan toplumun kendisini içine çektiği furyaya katılıyor ister istemez. yani evet, biri yapıyor diğeri ondan görüyor ve o da yapıyor. buna özenticilik dersek ve bu topluma yeni giren birşeyin süngerdeki su misali hızlıca emildiğini düşünürsek, gayet normal olan durumdur. pek de suçlamamak gerekir.
beş gün çıkmaz , yirmi beş gün girmez . . . yok öyle bi dünya .
Paraya para diye hitap etmeyenler istisna. katmıyorum.
gençtir istediği yere para olduğu ve yettiği sürece gidebilir. arasıra kebap çeşitlerini de tatmasını tavsiye ederim şalgam eşliğinde.
patates ve sos farkı nedeniyledir. ikisinin de maliyeti ucuzdur ve aynı para harcandığında burger king'de yemek kebapçılardan daha zevklidir(idi demek daha doğru olur zira eskisi kadar ucuz değil artık burger king eğer xxl falan gibi güzel bir şey yemek isteniyorsa).

oysa kebaplarımız, pidelerimiz mükemmel olduğu halde ülkemizdeki et fiyatlarının aşırı yüksek olması nedeni ile ve esas maddesinin de et olması nedeni ile çok para harcamadan tatmin edici şekilde yemek mümkün değildir. bu durumda sos, patetes, kola gibi ucuz fakat lezzetli ürünler insanları kebaptan uzaklaştırmaktadır. üstüne bir de ucuz olsun diye her bir bokun piliç (ki piliç de değil, dandik kısımlarının, kıkırdağının yağının kıyma yapılıp şekillendirilmişi) versiyonu veya piliç katılmışı kullanılmaya başlandığı için artık kebap veya döner denince aklıma eskisi kadar leziz tatlar gelemiyor ne yazık ki.

özetle sorumlu türk genci değil ekonomik durumdur. sen hayvancılığını geliştir, ben koca porsiyon saf kırmızı etten iskender veya herhangi bir kebabı ucuza yiyebileyim, bir daha evden bile yemek yemem.

ama şu anda fiyat performans hesabı yapmam gerekiyor ki evimde sürekli sağlıklı yiyecek mevcutken dışarıdan aldığım bir yiyecekten beklediğim performans sadece lezzet ve doyuruculuk olacaktır.
para sıçan türk gencidir. en kısa zamanda bizim eve de sıçması dileğiyle, kokulu öpücükler.
aslında çıkmak isteyen ama çıkınca toplum tarafından anlaşılmama kaygısı yaşayan eski servet-i fünun culardandır.
maksat karın doyurmak ve kahve içmekse henüz öz bolu lokantası ya da rasim in çay ocağını keşfedememiş gençlerdir. ama feysbuka tivitıra @ bolu lokantası yazanda etkili olmuyo tabi. ara sıra gitme demiyorum gene git ama abartma hep trans yağ onlar pahalı bi de. ah be canım bak genç de çocuksun.
sorsan sosyalistdir.
Ahmet Kral Hamburger ve Mustafa'nın Kafesi diye mekanların yoğunlukta olmamasından, başlıktaki örneklerin heryerde karşımıza çıkıyor olmasından dolayı oralardan çıkmayan türk gencidir. ****
işgal ederek sömürme sisteminin tırtlaması sonucu emperyalistlerin yeni bir hamle olarak geliştirdikleri franchising sisteminin kölesi olmuş yurdum gencidir. sorsan sapına kadar atatürkçü, sapına kadar milliyetçi, sapına kadar devrimcidir. adamlar işgal etseler daha fazlasını yapamazlardı emin olun ki. her köşe başında bir dükkanları varken...
sağlıksız ve özenti türk gencidir.
mcdonalds'ın sahibi, burger king'in sahibi ve starbucks'ın sahibi bir gün bir barda otururken demişler ki neden ortak olmuyoz? bu fikir hepsinin hoşuna gitmiş ve tama demişler dükkanları birleştirelim. valla bu birleşmeden doğan dükkanı türkiye'de açtıkmıydı bakın siz gari olaylara demişler. tabi bunları hep ingilizce diyolar. neyse sonra olaylar gelişmiş.

gari nin ingilizcesi ne ben de bilmiyorum.

edit: o ikinci satırdaki "tama" kelimesinde yanlış yok beyler mesaj atıp durmayın. onun gerçeği "tama". ingilizce'de "oke" anlamında.
buraya bilmem kaç tane entry girilmiş, şimdi bütün bu yazarları bulup sormak lazım.

kardeşim hiç mi gitmiyorsunuz bu yerlere. yani şimdi hiç birinizin buralardan bir tek hamburger yemişliği efendime söyliyim bir kahve içmişliği yok öyle mi?!

vay arkadaş gidip oralarda yatmıyoruz ama, gittik yani. obez falan da değilim, özentide değilim, ergen hiç değilim.

hadi gitmeyi geçtim, tamam gidilmesin, ee orda çalışanlar var. onlar ne olacak?!?

tanım : yemek yemeye, kahve içmeye falan gitmiş normal bir türk gencidir, yada olabilir.*
köfteci haydar abinin kampüsün aşağısına çektiği minibüsünde yaptığı köftelerden ve sucuklu ekmekten habersiz olan popüler kültürün köpeği olan gençli.
burada karşı olduğunu yazanlar dahi türk gencinin çoğunluğunu oluşturduğu topluluk. bende gidiyorum neden inkar ediyorsunuz ki.
güzel kızların takıldığı yerdedir.
iyi yerdedir.
parası olan türk genci.
türklüğüyle, müslümanlığıyla onur duyan, sağda solda ergen müslümanlık-türklük naraları atan gençtir.
sonra türklüğe-müslümanlığa laf edildi mi höyt diye ortalara çıkar mcdonalds burger starbucks'tan çıkmayan türk genci
osman pamukoğlu hayranıdır. klavye başına oturduğunda pkk'yı bir gecede bitirir.
eskişehirli genç değildir. gerçi şimdi espark'a starbucks açtılar. hava atmaya çalışanlar cam kenarına oturuyorlar, iç taraflar boş.

eskişehir genci ne yapar? acıkırsa, çibörek yer. canı hamburger mi çeker? mc donalds, burger king yerine pino'yu tercih eder. çünkü ikisinin de onun tadını tutturamayacağını bilir. kahve mi içmek ister? adalara girer. herhangi bir cafeye oturur. olmadı mı? kahve dünyasına girer.
napsın lan yarram öğrencisidir. sorsan napayım peki lan yarram der .
birde bunun özenti olmayan versiyonların vardır.
(bkz: mantı evinden çıkmayan türk genci)
(bkz: kebapçıdan çıkmayan türk genci)
(bkz: lahmancuncudan çıkmayan türk genci)
(bkz: dönerciden çıkmayan türk genci)
obez olmuştur çoktan. her yerinde selülit vardır ve şişmanlıktan yağ kokuyordur.