bugün

çoğunluğun katlayıp geri bırakmaması ile ilgilenmeyen kişidir, düzgün yapamama ihtimali yüksek olsa da denemiştir, bana ne be işleri ne ki dememiştir. zira çalışma saatinden 1 saat önce açmaya kapanıştan da 1 saat sonra evine giden insanlarımıza saygılıdır yük olmamaya çalışmaktadır.

edit: başlık bana kaldı.
yakın zamanda yanına aradığı bedeni bulamayan ya da kabinlerin nerede olduğunu soracak insanlar gelecektir. bozuntuya vermeden gidip beraber arayın bakayım varmış mı o beden. hatta kızsa bulduktan sonra yakışmış mı yakışmamış mı diye bile görüş belirtebilirsiniz. daha sonra orada çalışmadığınızı söyler ve mutlu bir beraberliğe bile adım atabilirsiniz. arkadaşlar attım 6 yıldır evliyim.
O kızın, erkeğin ne şartlarda burnundan gele gele çalıştığını bilen müşteridir yada bilmese bile sıradan empati kurabilen bi insandır. Gerçi ben onlar gibi düzgün katlayamıyorum ama deniyorum en azından.
Benim bu. Uç güzel kızın çalıştığı mağazada ne alsam karı gibi geri katlıyorum sirf biri " aman tanrima ne kadar da bi sik beğenmeyip herşeyi geri katlayan dusunceli ve zor beğenen bir erkek" diyip verir mi diye.
Kız en son beyfendi biz yardımcı olalım katlamayin biz zaten yeniden katlıyoruz dedi. De sixtir lo dedim kaçtım.
aynı insan gittiği cafede garsona kolaylık olsun diye masadaki bardak çanağı da istif eder. iyi kalpli, hoş insandır.
Benimdir. Tamda personelin katladığı gibi katlarım.
Beniim.
kabinde denediklerimi de gider yerleştiririm. Eheh.
halden anlayan müşteridir.hanzo değildir.
valla bu benim ya nedense katlamazsam bütün personellerin benim hakkımda kötü şeyler söylemesinden korkuyorum.
kendini suçlu hisseden yahut çalışanın işine iş eklemek istemeyen iyi niyetli müşteridir.
oradaki çalışanlara daha fazla eziyet etmek istemediğim için her zaman almayacağım ürünün katlar yerine koyarım.
ben demek isterdim, ama o kadar kotu katliyorum ki goren igrenir. erasmusdan dondukten sonra az para koyayim cebime diye defacto'ya girmistim calismak icin, bir iki gun alir alisman diyenler bile artik umudu kestiler benden. isi ciddiye alan, destek olan biriydim ama ne kazak ne tisort ne bluz hicbirini katlayamadigim icin hep soyunma odalarini kontrol ettirdiler bana. zaten beceriksizligime daha fazla dayanamayip kendim ciktim isten.
reyon görevlisinin "elin değmişken şunları da katlayıver" diyebileceği müşteridir.
Farklı bir açıdan bakarsak oradaki çalışanların ekmeğiyle oynuyor olabilir. oradaki çalışanların görevi etrafı toplamak. Bu nedenle sen onun işini yaparsan, onun işine son verirler. Tabi ki bu gidin herşeyi dağıtın, onlar toplasın demek değil, kendinizi kimseden üstün görmeyin ama hayır sandıklarımız şer, şer sandıklarımız hayır olabilir.
Bende bir mağaza çalışanı olduğum için çok bozmamaya bozduysam düzeltmeye çalışırım.
Üniversite öncesi bir kaç giyim mağazasında çalışmış biri olarak o kişi benim. Bunu "aaa ben çok süper anlayışlı bir insanım, daha önce de kendim çalıştığım için onları çok iyi anlıyorum" demogojisiyle yapmıyorum.
Bilinç altımın bana yüklediği görev misyonuyla bilinçsizce yapıyorum. Mağazada çalışırken katlamaya alışmış bir bünye olarak, baktığım ürüne, orada öğrendiğim bilgileri yineleyerek yapıyorum bunu. Arada geçmişe de götürüyor beni. Yad ediyorum.
Benim.katlayıp koyduktan sonra bide üstüne üfleyip,inceden fiske bile atarım.
(bkz: esmer cocuk)
kendini suçlu hisseden yahut çalışanın işine iş eklemek istemeyen iyi niyetli müşteridir.
takdire şayandır.
geçmişinde üniversite öğrencisiyken part time bir mağazada çalışmış olabilir.

Evet sevenin halinden sevenler anlar. tok açın halinden ne anlar. Yaşayan bilir. Daha da sayabilirim. ben onları bütün gün katlarken neler çekiyordum. eleman geliyor tüm rafları bozuyor bir tane almadan gidiyor. sonra biz katla babam katla. O yüzden her bozduğum ürünü katlarım.
anlayışlı ve disiplinli insandır zarar gelmez. ayrıca evindeki tertip düzeni hayatına yansıtmıştır.
az bilinen görgü kurallarından birisini uygulamış müşteridir. ne kadar düzgün katlayamasam da savurup bırakmıyorum katlamaya çalışıyorum kendi çapımda. günlük 500 müşteri gelse her birisi 10 bluza baksa o elemanlar yorulur. empati kurun.
En asil duyguların insanıdır.
Ülkede, bu anlayışta ve olgunlukta insanların çoğalması, birçok olumsuzluğun giderilmesinde büyük rol oynar.

Salt evinin ònünü değil, komşununkini de süpürmekten gocunmayan güzel insanlara selâm olsun!
Düzen takıntımdan ve iyi niyetliliğimden dolayı ben oluyorum bu müşteri.

Yani adamlar güzelce katlamış koymuş oraya, empati kuruyorum başka bir alıcı gelip baksa o düzensizlikte herhangi bir şey ilgisini çekmez. Aslında buna da gerek yok, genelde kıyafetlerin örnekleri askılarda ve mankenlerin üzerinde oluyor.