bugün

Sabah gazetesi yazarı hıncal uluç un mayalar ile ilgili abisi öcal uluç ile yaptığı söyleşinin bir bölümünde değinilen konudur.

" Soru: Nereden geldiler. kökenleri ?

Cevap: Mayalar için dahası da var. Asyadan geldiklerine ve Orta Asya' da yaşayan ' Ön Türkler dahil' , bazı kavimlerin çocukları olduklarına dair açıklamalarda bulunuluyor. Maya ve Orta Asya Güneş Kültü benzerlikleri, Asya Şamanizm' inden izler, kilim dokumaları ve bu arada ' dillerinde ' , Türkçe kelimelerle aynı kökten gelmiş çok sayıda kelime olması da, bu yönceki görüşlerin önemli destekçileridir. "

http://www.sabah.com.tr/Y...guzel-gunlerin-baslangici
okyanusu taka ile geçen lazlardır.
Siz o zaman yoktunuz, buralar hep tarlaydı.
Hepimiz Adem oğlu değil miyiz? Nedir bu ayrım.
(bkz: her kuşu sevdik bir mayalar kaldı)
22 aralık günü hesap hatası yaptıklarının ortaya çıkması halinde inanılabilecek iddiadır.
mayalar yaraktır arkadaşlar yaptıkları ve uydurdukları kehanetler ile dünyaya dert olmuştur dedi ve çarpıldı (bkz: asadsfhdfgj)
Mayalar mu kıtası 'nda yaşamış 10 ırktan biridir. Türklerin atası da bu ırklardandır. (teori) kültür ve dildeki benzerliğin nedeni budur. Ancak mayalar türk değildir!.
(bkz: james churchward)
dünya türk olsun.
mayaların da çok sikinde olan durumdur. adamların zaten takvimleri kıyamet senaryoları yalan olmak üzere. herifler depresyonda amk.
kesin türktür. böyle bir şaka yapıp dünyayı başkası oyalayamazdı. bu korku avrupa'ya 100 yıl yeter. *
(bkz: tahsin mayatepek) türktür çok iddaalı ortak kökenlidir diyelim.
didim in köylerinden, zamanında uçan bzinla amerika kıtasına yerleşen mayalar hakkındaki doğru önermedir.

ayrıca yoğurdu türkler bulmuştur!

(bkz: maya-yoğurt ilişkisi)
(bkz: hahahahasiktir)
mayalar aslen türk olup, kadınları ekmek yaparken çocuklarına, getirmeleri için "maya" diye seslenince, çocuklar "bana maya dedi, acaba ben maya mıyım" diye düşünmeye başladılar. önce bir kimlik krizi geçiren bu kavim daha sonra kendilerine mayalar demeye başlamıştır. "kart kurt"ların amcası oğludurlar.
Kendi aralarında sürekli savaşmış olmaları bile buna kanıttır.