bugün

is bankasinın yeni uçuş kartıdır. reklamınıysa gayet başarılı buldum.
(bkz: iş bankası nın maximiles kredi kartı reklamı)
o "a-b" çizgisine kadar mükemmel giden bir reklamı olan banka kartı. lakin reklamın çözümlemesine gidersek bakınız adam sabah uyanıyor işe gidiyor eve geliyor sonra gene aynı gene aynı vs.. demek ki bunu yapmak zorunda. demek ki bir şekilde paraya ihtiyacı var. istemediği bir şeyi yapıyor çünkü. insan bir şeyi neden yapar: ya o şeyi yapmak zorundadır ya da seviyordur o şeyi yapmayı. bu reklam karakterleri belli ki sevmiyor. o zaman zrunluluk var. lakin o "a-b" çizgisinden sonra birden bir bakıyoruz, hatun bir adada, adam afrika'da.. ve bunları bir kartla yapmışlar. sanki kart kullanılsın takılın kafanıza göre parayı dert etmeyin deniyor reklamda. ama sonradan o parayı çatır çatır alacaklarını biliyoruz. vel hasılı kelam demem o ki, reklam bir noktaya kadar çok başarılı; lakin son sahnelerde inandırıcılığını kaybediyor.
çok başarılı bir reklamı olan iş bankasının uçus puan kazandıran kartı. valla reklamı izledim hayatımı sorguladım hayata bıraktığım iz ne kadar diye baktım şöyle bir ve hakkaten bir eksenin etrafında dön dolaş aynı ama yapıcak bir şey yok tabi elimizde olmadan bağlanmışız bu hayatın bize çizdiğ rotaya kim istemez afrikada zürafaları kovalamak bahamalar da tatil yapmak ama işte imkanlar buymuş naparsın parası olan varsa durmasın gitsin benim yerimede. hayttt çok dertliyim be sözlük.
(bkz: maximiles vs adios)
sabah akşam aynı şeyleri yapıp durmayın, uzaklara gidin gezin biraz para harcayın sonrada 6-12 ay bize mahkum olun diyen kart reklamı.

Dolayısıyla herkese hitap edemeyen reklam. ama başarılı.
hakkında detaylı bir incelemeye http://www.milkartlari.co...rti/maximiles-is-bankasi/ dan, muadil kartlarla karşılaştırmasına da http://www.milkartlari.co...ngi-ucus-mil-karti-alsam/ dan ulaşabileceğiniz iş bankasının uçak bileti kazandıran kredi kartı.

alışverişlerinizden %1 ini maximil olarak biriktirir ve bunlarla uçak bileti alabilirsiniz. ayrıca dönem dönem %10 a varan maximil biriktirme kampanyaları da yapar*

bu kartta biriken maximillerinizle istediğiniz firmadan, istediğiniz uçuşa bilet alabilirsiniz. alan vergisi vs biletin toplam ücretine dolayısıyla harcayacağınız maximil miktarına dahil olur. ayrıca maximilleriniz yetmediği takdirde avans maximil kullanabilirsiniz. daha detaylı bilgi için:

(bkz: milkartlari com)
saçmalıktır efendim, neye göre kazanılır nasıl harcanılır tam bir muammadır.
kazandıran ve uçuran kart için,
(bkz: shop and miles)
saçmalık değildir, bedava uçurmuştur. ayrıca piyasanın lideri olan shop and miles'ta mil borçlandığınızda köküne kadar girerken maximiles'ta mil borçlanma faizi sıfırdır. uçak bileti alırken ise maximiles.com.tr veya 4440202 yardımcı olur.
dünya sizin onu iyi kullanın : sloganıdır. sözlük senin kullan onu benzerlik.
beni sayisiz kez viyana-istanbul, bir kez amerika, bir kez hindistan'a ucurmus, ailemi ise birkac kez uzakdogu ve bir kez amerika'ya ucuran, gittiginiz ulkelerde ic hatlar bileti alirken de kullanabileceginiz (millerle tabi ki), yurtdisindaki harcamalara daha fazla mil veren, mil kullanarak aldiginiz biletlere de varis noktasina gore millerin degerini buyuten guzel isbankasi karti.

su ana kadar dunyanin hicbir yerinde sorun cikartmamis olmasi da cabasi.
shop and miles la kiyaslama bile kabul edilmez.