bugün

her ikisi de doctor who' dizisin de doctor karakterini canlandıran oyunculardır.ancak;david tennant açık ara farkla kazanır.
david tennant ın evren farkla kazanacağı versus.
David tennant ın gümleteceği karşılaştırma.
çok üzülerek david tennant diyorum. Tabii Matt'in yeri de apayrı. Seviyorum ikisini de.
görsel

Doctor Who'yu matt smith ve papyonu sayesinde izlediğim için, matt alır.
(bkz: bunlar kim lan)
Ikisi de bebeklerim ama david sempatikliğiyle alır.
Biri sağ kalbimizde, diğeri sol kalbimizde yeretmiş iki güzel insan.
birer film kahramanlarıdır.
David tennant. Göz bebeğim.
Doctor Who dizisi david oynadığında dikkatimi çekmişti,tabii ki david tennant.
tüm seriyi iki kez izlemiş biri olarak matt diyorum, papyon bir harika dostum. fes taktığı bir bölüm vardı tam bir Osmanlı beyefendisi gibi olmuştu. ikiside diziye çok şey kattılar, son değişimden sonra gelen yaşlı amcayı çoğu kişi sevmese de dizinin bilimkurgu yönünün artması benim çok hoşuma gitmişti, konu nerelere vardı birden demekki bunları konuşmak, içimden atmak istiyormuşum. kısacası doktor Who yu izleyin, izlettirin efendim.
david tennant'cığımın her türlü alacağı versus.
peter capaldi'nin havada karada alacağı karşılaşma.

Şöyle ki David Tennant çok iyi bir rol yeteneğine sahip, Matt Smith beş on mimik dışına çıkamıyor. Sibermanlerin şeyinin Matt'in beynine girdiği aklını aldığı bölümde david tennant oynasa belki de favori bölümümüz olurdu. Ama Matt'in o demin bahsettiğim beş on mimik ile yarattığı doktor karakteri çok özgün ve başarılı. Konuşmasından el kol hareketlerine kadar, "işte doktor dediğin böyle özgün bir karakter olmalı" dedirtiyor.

Gelelim Capaldi'ye. Peter capaldi yetenek olarak diğer tüm doktorları (tom baker hariç) geride bırakır. Bölümleri x0,5 yavaşlıkta izleseniz anca görebilirsiniz adamın sırf mimikleriyle bile icra ettiği sanatın kalitesini.Sonuçta Capaldi bir üstaddır, David ingiltere tiyatrolarının yeni gözdesi,Matt ise şanslı bir aktör idi diziye katılırken.

Gel gelelim sezonun senaryosu çoğunuzun tarafsız düşünmesini önlüyor. Dizinin tadında ilerlediği ama bütçenin düşük kaldığı sezonlardı David Tennantlı bölümler. Matt Smith'in sezonları en eğlenceli ve şaşırtıcı senaryoya sahipti. Peter Capaldi'nin sezonu ise afedersiniz sıçmık gibi bir senaryoya sahipti. Companion diziden ayrıldığında hayranlar izlemeyi bırakmasın diye tüm sezon Clara'ya bok atmakla geçti. Missy dışında elle tutulur bir şey olmadığı için Clara'yı kontrol manyağı yapıp Missy'nin planıymış gibi göstermeye çalıştılar. Neyse.

Çoğu "ne popülerse ona atlayan yeni yetme whovian" ın ilk başladığı doktor david tennant olduğundan "tennant yardırır" diye bol keseden sallayacağı başlık. Ekranda ağlayan adam görünce seven, acıtasyona prim vermeden duramayan bir milletiz gerçi, david'e şiirler yazmamış olmanıza şükretmek lazım.
David tennant daha ağır basıyor.
David doctor karakderini yükseltendir.
1963'ten bu yana çekilen dizinin bulabildiğim tüm bölümlerini izleyen biri olarak david tennant zannımca gelmiş geçmiş en iyi doctor olsa da matt smith'de bence gelmiş geçmiş en iyi 2. doctordur.
yok artık elbette her koşulda havada karada suda... david tennant yani. ayrıca böyle karşılaştırmaları sevmem ama david. bak adını söylerken bile düşününce bile nefesim kesiliyor. david.
Doctor who dizisinin sürekli başkalaşım geçiren doktorlarından en iyi iki tanesidir.
iki güzide doctor'un versusudur. peter capaldi'de bu versusun içine sokulabilir tabikide.
Tarzlari farkli oyuncularin versusudur. Ikisi de doktoru oynadi diye sokun versuse tabi o zaman 13 doktoru da versus etmemiz gerekmez mi?
Saçma bir karşılaştırmadır tamam matt smith favori doktorunuz olabilir ama david tennant ın efsanesi artık diziyi bile aşmıştır 10.doktor dizinin gelmiş geçmiş en iyi doktorudur ve bunu doctor who magazine dergisi whovianlar ve dizinin yapımcıları kanıtlamışlardır matt ve david asla karşılaştırılamaz david bir dönemler 4.doktor tom baker ile karşılaştırılıyordu o da normaldir david efsanesi gelesiye kadar en iyi doktor tom baker dı.
ikiside mükemmel. ama David Tennant açık ara önde.