1. 1.
  ortadoks marksist çizgisi olarak bilinen siyasi cephenin üç ideolojik lideridir.
  -1 ... napesend
 2. 2.
  Mahşerin üç atlısı gibi duruyorlar.
  ... locke
 3. 3.
  geçen yüz yılın yaşamış en büyük üç devrimcisidir. promethus'tan bu yana insanlığa verilmiş en güzel hediye olan bilimsel sosyalizmi inşaa etmişlerdir.
  tamam yazık ki, onların öngördüğü gibi, geçen yüz yılda büyük dünya devrimi patlak vermedi. ama idiaa ediyorum ki bu olmadıysa mevcut devrimciler yüzünden olmamıştır. bu dediğimi başka zaman tartışırız.

  bu üç büyük dehanın, bilimsel sosyalizm tezleri geçen yüz yılda geçerliydi. ama bu yüz yılda artık bambaşka bir sosyalizmi kurmak gerekiyor. tabii ki bu anlayışı onlardan öğrenerek yapmak gerekir.
  bir kere artık sınıfa karşı sınıf tezi bu yüz yıl için geçerli bir mücadele tekniği değildir. ve proleterya diktatörlüğü bu zamanın düşü olmaktan çok ötedir.
  proleterya'dan önce ekolojiyi kurtaramazssak ne yatacak yerimiz, ne de yaşayacak bir dünya'mız olmayacak çok yakın bir zaman içinde.

  ekolojinin kurtuluşu da bu üç büyük dahinin öğrettiklerinde yatıyor. şimdilerde geri dönüşüm yollu dünyayı kurtarmak, su savaşları değil su barışları reklamlarıyla burjuva tırı vırıları dolaşmakta ortalıkta.
  kapitalizm günü kurtarma sisteminin adıdır. dünyanın ekolojik kurtuluşu asla burjuvazinin vicdanına bırakılamaz çünkü burjuvazinin bir vicdanı yoktur.
  ... memosh usta
 4. 4.
  bayrağınızı bugün, en yürekten ve içten tarafımızla
  en dik bakışlarımız ve umut dolu haykırışlarımızla
  patronları zıplatan, iktidarı korkutan her yerde
  en saf mücadelemiz ile taşıyoruz.

  biz sizi sadece bir devrimci olarak değil,
  dünyada ezilen her kesimin,
  sömürülen her kesiminin toplumun ve
  en mutsuz kesimlerini dünyanın,

  biz..
  sizi onların kurtarıcısı olarak görüyoruz.

  marx engels lenin
  1 ... napesend