1. 1.
  arjantinli pianist. dünyanın en ünlü ve en iyi piyanistelerinden biridir. 24 yaşında dünyanın en büyük piyano yarışması olan "uluslararası chopin piyano yarışması"'nda 1965 yılında 1.lik ödülü almıştır. korkunç hızlı çalma kapasitesine sahiptir. rachmaninoff 'un 3. piano konçertosu ve ravel 'in "gaspard de la nuit" sini fevkalade çalar.
  4 ... nightspirit
 2. 2.
  bir dönem uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu konusunda hakkında ortaya iddialar atılan meşhur arjantinli piyanist. romantik, geç romantik ve empresyonist eder yorumlarını beğendiğimi söylemem yalan olmaz.
  1 ... shyer
 3. 3.
  üç yaşında çalmaya başladığı piyanoyla, sekiz yaşında ilk konserini veren arjantinli sanatçıdır. hakkını vermek lazım, sanatı tartışılmaz.
  1 ... rakinfish
 4. 4.
  kadın erkek eşitliği konusunda aslen "sembol kişi" yapılması gereken acayip bir piyanisttir, martha.

  benim "feminist" derneğim olsa, derneğin amblemine bu kadının resmini koyardım.

  manyak martha, chopin´in 1.piyano konçertosunda resmen daniel barenboim gibi bir piyaniste o orta kısmındaki piyano edebiyatının en güç pasajlarından birisi kabul edilen pasajlarda 1,5 dakika falan takmaktadır!!! üstad barenboim´in bile ıkına sıkıla ancak çalabildiği pasajlar martha´nın ellerinde "sanki dünyanın en basit doğaçlamasıymış" gibi akıp gitmektedir. chopin 1´in 1.bölümündeki piyanistlerin korkulu rüyası olan bu pasajlar, öyle konserde falan her babayiğidin öyle çıkıp da çalabilemediği pasajlardır.

  barenboim kaydı ; 12. dakikaya atlayınız

  http://www.youtube.com/wa...TWLyY&feature=related+

  bahsettiğim olay 12:25´te falan başlamaktadır.

  şimdi de martha argerich yorumu ; burada 11. dakikaya atlayacaksınız.

  http://www.youtube.com/watch?v=trlPAIROCgU+

  iki kaydı da sözü orkestra devralana kadar izleyiniz. bu konçertonun burası çok güçtür. martha´nın sözü orkestra´ya barenboim´den 1,5 dakika önce devrettiğine hayretle şahit olacaksınız. ki bu öyle her adamın yapabileceği birşey değildir.

  argerich şimdiye kadar tanıdığım en büyük kadın piyanisttir. ben kadın olsam, bu kadını kendime örnek alırdım.
  1 ... paganviodio
 5. 5.
  yakın zamanlarda türkiye'ye gelip efsane bi müzik dinletisiyle hayranlarıyla buluşmuştur.

  on dört yıldır düzenlenen boğaziçi üniversitesi albert long hall klasik müzik konserleri'ne 19 ve 20 ocak tarihlerinde gerçekleşmiş olan konsere katılmıştır.
  1 ... piyonist
 6. 6.
  vakti zamanında pogorelich'in dahi olduğunu söyleyip, chopin yarışmasındaki* juriliğini bırakmıştır. birinci olan dang thai son şimdi bir pogorelich kadar bilinmez.** bizim hatun haklıydı. fuck you dang thai.
  ... ambulans soraka
 7. 7.
  martha argerich
  ... jimmy tudeski