bugün

intihar eden genç bir kızın bıraktığı son not.

kaynak:
https://eksisozluk1923.com/img/4nk76njq
(bkz: kübra ergin)
kız olduğunu şimdi öğrendim. başlığı görüp habere tıklamamıştım. hala da tıklamadım. tekrardan allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
intihar ettiği metroyu da eleştirdiği, gençliğimi çaldı dediği parti yapmıştı ironiye bak.
seçim sonuçları nasıl zoruna gittiyse intihar etmiş. neyse, sizin depremzedelere yaptığınız saygısızlığı yapmayacağım. nötrüm şu an.
insanların patlama noktaları ile dalga geçmemek, bunları hafife almamak gerekir. Neticede genç bir kız hayatını kaybetmiş, anne-babası perperişan, kendilerini de 10 senede zor toparlarlar.. 85 yaşında anneannemiz ölüyor da, yaşı gelmişti diyemiyoruz… biraz empati, insanların duygularına biraz saygıdan zarar gelmez..
chp bunun hesabını verecek. yargılanacaklar. zira bu çocuğa böylesine saçma umutlar verip ak parti seçilirse şöyle olacak böyle olacak diye yalan haber ve karamsarlık pompalayıp gençlerin hayalleriyle oynarsanız bunun sorumlusu sizsiniz.

çocuğun bu durumu nasıl farkedilmemiş onu da anlamadım. bu çocuğun okulunda rehber öğretmeni, danışmanı vs yok mu ?

ayrıca buraya not düşüyorum. eğer bu yalansa. ve intihar eden bir kızın ardından böyle ahlaksızca şerefsizce bir yalan ortaya atıldıysa onlar allahından bulsun.
kimilerine sadece üzüntü verecek ve tüm herşeyin kaldığı yerden devam edecek olmasının hakikati...
kendini yaktığı kesin de, ailesi var mı, veya ne derece önemsenir bilemem.
herkesin aile bağlarının olmadığı da koca bir gerçek.
kafadan ''aile perişan oldu'' yaklaşımı karavana atış olabilir.
aklını yitirmeden yaptıysa ahireti bitti. sıyırıp yaptıysa şanslı.
müslümanlar bilir bu durumu.

hayat devam ediyor ve ''bitti'' denilen yerde yeniden başlıyor!
Notun okunabilir hali

--`https://www.mavikocaeli.c...kubra-ergin-kimdi/136844/`--
Yoruldum. 20 yaşındayım. Bütün gençliğimi çaldılar, artık yoruldum. Demokrasi nedir bilmiyorum, Atatürk’ü çok özlüyorum, Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeyi tekrar yaşanabilir bir konuma getireceğine inanıyordum. Ama önüne her türlü engeli koyuyorlar. Bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissetmedim. Ailem beni her türlü desteklese de ben özgür hissetmedim. 2 yıldır psikolojik destek görüyorum. Çocukken de bozuktu. Bu ülkenin insanı yüzünden çocukluğumu yaşayamadım, gençliğimi yaşayamadım. Bir ders kitabı alıyorum 200 lira. Bir … alıyım diyorum 1000 lira. Markete gideyim diyorum, cebimden en az 300 lira gidiyor. Psikoloğa gidiyorum 1000 lira. Psikiyatriste gidiyorum 1000 lira ilaç parası. Biraz kendime bakayım diyorum spor parası. Biraz giysi alayım diyorum para. Babam sabah dörtlerden akşam sekizlere kadar çalışıyor bizim için. Yazık değil mi ona? Annem çalışıyor ama aldığı parayı biriktirse ölene kadar bir ev alamaz. Etek giyiyorum. Erkek kadın demeden herkes bana bakıyor. Ben Atatürk genciyim. Özgürlüğümü bir tek ölüm alır. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum. 20 yaşındayım, elimde hiçbir şey yok. Ne bir birikim ne kültürel anlamda. Ailemden özür diliyorum. Sizi çok seviyorum. Lütfen beni iyi hatırlayın. Benim ideallerimi unutmayın. Sevgilim lütfen kendine iyi bak seni seviyorum. Melisa tek arkadaşım sensin seni seviyorum. Beni unutmayın ben çok acı çektim.
--`https://www.mavikocaeli.c...kubra-ergin-kimdi/136844/`--
başıma bir şey gelmeyecekse, cinayete kurban gitme ihtimali olduğunu düşündüğüm, cesedini çıkarırken cebine sonradan tutuşturulmuş olduğunu düşündüğüm nottur.

çünkü, deprem bölgesinde her şeyini, herkesini kaybeden insanlara "size yaptığım yardımlar haram olsun, beter olsaymışsınız" gibi şeyler söyleyebilen, vicdandan nasibini almamış bir kitleden her şey beklenir. Algı için zaten her şeyi yapabiliyorlar utanmazca, cinayet işlemelerini de ben mümkün görüyorum şahsen. kesinlikle en ince ayrıntısına kadar soruşturulması gerekiyor bu olayın.