bugün

Özellikle her türlü yiyecek maddesinin,ev,büro,mağaza vb. yerlere ait gereçlerin satıldığı dükkân.
ing. tezgahlarin disarida oldugu pazari tanimlamak icin kullanilan sozcuktur. dukkan kastedildiginde ise supermarket kelimesi kullanilir.
(bkz: marketplace)
(bkz: marketing)
ing. pazar, piyasa.
bir gıda sektörü dergisidir.
çalışanlarının adeta sömürüldüğü iş sektörü.
ev hanımlarının, bir sosyalleşme ağı olarak kullandığı, boş vakitlerini değerlendirdiği yer.
asla bi bakkal kadar samimi ve sıcak değildir. bir kere bakkala girdiğinde yaşadığın o rahatlık hissini burada duyumsayamazsınız. bakkala yazdırdığın veresiyeleri buraya nah ... anladınız siz onu. sabahın 8inde bunları açık bulmanız mümkün değil. "hanım efendi daha 10 dk var açılmamıza gördüğünüz gibi kasalar kapalı." diyen bir dunkof da göremezsiniz bakkallarda. hasılı market, sen haksızsın ibne.
kışın ısınmamızı yazın serinlememizi sağlayan beleş yerlerdir.
Sen bu isi (bkz: agnayoy)
türkiye cumhuriyeti başbakanının sığındığı işletmelerdir. kapısının önünde adam dövmüşlüğü de var, onu sonra anlatırım.
http://haber.sol.org.tr/d...kete-sigindi-haberi-92419
http://www.posta.com.tr/v...video-izle/?VideoID=17596
Markete girince kalbim beni sirke,nar eksisi reyonuna götürür.
alışverişlerde sıkça tercih ettiğimiz mekanlar. son dönemlerde market açmak da popüler olmuş.
hayatim boyunca hicbir kasiyerden “kolay gelsin, iyi gunler” gibi iyi dileklerime bir geri donus alamadim maalesef.
içinde aval aval gezerim, lazım olan değil, olmayan her şeyi alır çıkarım. Kasiyer ve görevliler ile saygılı sıcak bir iletişim de kurduğumdan, kendimi en mutlu hissettiğim yerdir. iflah olmaz bir yemek düşkünüyüm sanırım.
sanırım ileri ki zamanlarda yaygınlığı ve kullanımı azalacak herkes internetten sipariş vermeye başlaayacak gibime geliyor.
farklı marketlere ve özellikle yerel/küçük olanlarına gitmekten, bulunmaktan, gezmekten ve alışveriş yapmaktan zevk aldığım mekanlar.
yerel/küçük marketlere gitmenin hazzı başkadır.
küçük ve yerel olanlarının hastasıyım.
insanların ihtiyaç ve isteklerini satın aldığı alışveriş yerleri.
gezmekten ve alışveriş yapmaktan hoşlandığım mekanlar.